Колики-моля дайте съвет

  • 3 398
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 123
от каква възраст започна да се дава чая?
едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички които се отзоваха

# 16
  • Мнения: 4 434
от каква възраст започна да се дава чая?
От 2рия месец.

# 17
  • Мнения: 697
Ние се сдобихме с колики още в родилното. Оправяхме се предимно с Инфакол, по някога съм давала и Епумизан, но определено Инфакола е по-ефикасно.

# 18
  • BG
  • Мнения: 2 217
Единственото, което мога да допълня, е че освен капките които използвах за сина си и съвпадат с мненията дадени преди мен нагрявах корема на детко със сешоар. Това опеделено вършеше работа. Температурата не трябва да е прекалено висока за да не го изгорите. Нагряването се извършва върху дрехите. Този съвет ми го дадоха мами от форума и съм им много благодарна, защото свърши прекрасна работа.   newsm10
Надявам се, че и на вас ще помогне! Да ви е жива и здрава бебка и много да ви радва!  Peace

# 19
  • Мнения: 1 053
от каква възраст започна да се дава чая?
едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички които се отзоваха
Мойта бебка е родена на 6.03  и откакто сме си в кьщи й давам 4ая.Давам го вместо вода,а и вода давам помалко.На нея й харесва 4ая.

# 20
  • Мнения: 44
Моита дъщеря също беше с много силни коликидо 4 месец след това преминаха.Давах капките Инфаколик(гръцките).Мисля че помагаха.

# 21
  • Мнения: 101
Здравей,
Моят съвет е да пробвате 5те стъпки на д-р Карп, ето тук повече информация:

http://xedra.wordpress.com/livingwithbaby/5stepsforcolic/

на нас те ни помогноха!

Успех!

# 22
  • Мнения: 252
Здравей,
Моят съвет е да пробвате 5те стъпки на д-р Карп, ето тук повече информация:

http://xedra.wordpress.com/livingwithbaby/5stepsforcolic/

на нас те ни помогноха!

Успех!


Гласувам с две ръце!!!Ние колики нямахме ,но много се превъзбуждаше и ефекта беше страхотен!!!

# 23
  • Мнения: 108
Аз и давам  Еспумизан, ама нещо май не ни помагат и на всичкото отгоре се е запекла /защото сме на изкуствено хранене/ за съжаление. И май наистина след 20 ден коликите се усилват. #Crazy

# 24
  • Мнения: 4 784
Капките Инфакол при Калоян имаха чудотворен ефект спрямо коликите. Много го облекчаваха. Давах му преди всяко хранене по една пипета.

# 25
  • Мнения: 11 828
Още един глас за д-р Крап!!  Peace Аз лично с дъщеря ми несъзнателно, но интуитивно съм спазвала повечето нещо, а сега смятам да се придържам.
Ето и скоро дискутирана тема по въпроса - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341826.0
Успех!

# 26
  • Мнения: 175
Капките Инфакол при Калоян имаха чудотворен ефект спрямо коликите. Много го облекчаваха. Давах му преди всяко хранене по една пипета.


И на дъщеря ми и действаха много добре  Peace.Ще добавя и звука от сушоара,който много я успокояваше.

# 27
  • Мнения: 493
На синът ми му помагаха Еспумизан Л,Бейбинос и затопляне на коремчето.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ние имахме колики и то кратки и слаби една , най-много две седмици и ни помогна Саб Симплекс и Инфакол  Peace както и грейка - детска с топла вода , която слагах на коремчето .

# 29
  • Мнения: 108
777 Много добре  разбирам за какво става въпрос като и ние с мъжа ми бяхме в същото положение.Тъй като живеем в Англия имахме възможност да избираме какви ли не успокоиелни капки-Колийф,Грейп,всеизвестния Инфакол-струва2.59 паунда(няма и 7 лв,а виждам двойно се търгува в Бг),Дентинокс капки и повярвай нищо  Sad.Това продължи около 4 месеца и замалко имах чувството ще полудея-имах бебе,а не можех да му се радвам като хората,побърквах се и от мисълта,че го боли.От 17 часа до 22 часа всеки божи ден рев до скъсване.Всички тези капки и методи с нагряване на коремчето облекчават до някаква минимална степен,но не премахват дискомфорта в него за съжаление.
Ние се редувахме да я носим на ръце защото клатенето и разходките из стаята безкрайно уморяват продължавайки с часове.Доста труден период и като станеше 16.30 настръхвах,знаейки,че се почва.
Моят съвет е да гушкате бебка повече, да я разнасяте(до някъде се разсейва),затопляйте коремчето и чакайте да отмине този период-може и да не са толкова силни като при нас Rolling Eyes.
Пожелавам скоро да преминат и да не се мъчи малката душичка  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт