Висок риск за Даун.

  • 14 835
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 097
na niakoi izlizalo li e takav risk,a posle sled dr izsledvane da e normalno vsi4ko . blagodaria na otzovalite se ... pozdravi na vsi4ki 

Да, при мен беше така - висок риск за Даун и после при амниоцентезата всичко беше наред.
Помня какъв кошмарен период беше това - чакането на резултатите от амниото. Продължи повече от месец, а аз изпаднах в такава ужасна дупка  Tired
Важното е да се успокоиш и да не се поддаваш на самовнушения и черни мисли. По-вероятно е всичко да е наред!

# 46
  • Мнения: 919
na niakoi izlizalo li e takav risk,a posle sled dr izsledvane da e normalno vsi4ko .
Не ми се е случвало лично на мен,но на мои познати-да.Така че,успокой се и не се притеснявай преди да видиш резултатите от амниоцентезата. Hug Hug Hug

# 47
  • Мнения: 132
Разбирам те напълно, изживяла съм този стрес и притеснения!!!! При мен беше ужасно висок риск, последва амниоцинтеза и накрая всичко беше нормално с резултатите!!!!!!! Радвам се на здраво и прекрасно дете!!!!!!!!
 Напълно разбираем е ужаса, който изпитваш, но се опитай да мислиш по-позитивно и се вслушай във всички минали по този път.......... примерите са много на брой и това трябва да те успокои малко или много!!!!!!!!!!!
Желая ти много позитивизъм, сила и по-спокойни мисли!!!!!!!!!!!   bouquet

Пиши!

# 48
  • Мнения: 69
и аз живея в същия ужас - от БХС риска ми е 1:40 !!! Направо ще полудея докато изчакам резултатите от амниото!

# 49
  • Мнения: 1 677
и аз живея в същия ужас - от БХС риска ми е 1:40 !!! Направо ще полудея докато изчакам резултатите от амниото!
Надявам се резултатите от амниото да са добри. 

# 50
  • Мнения: 467
Здравей,

Разбирам колко си притеснена. За жалост, трябва да се приготвиш психически за всякакъв резултат. Особено дълго ще ти се стори чакането на резултатите от амниоцентезата (мисля че е от порядъка на 3 седмици, поне във Франция). Мга само да те успокоя, като ти кажа, че моята кума мина по твоя път и стигна до там, че да не желае бебето, което носеше. Сега детенцето е на 7 годинки, в първи клас, и е напълно здраво. Знай, че тоз резултат е само Вероятност и че според него е възможно 1 дете от 78 да бъде болно от Даун.
Много смелост и сила ти пожелавам и дано окончателния резултат е отрицателен и се радваш на здраво и красив бебче.  Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 49
Здравейте, мили момичета, искам да ви попитам дали се лежи в Майчин дом след амниото, предстои ми другата седмица,ама тия мои лекари не ми дават никаква информация. Имам роднини в София и ще мога да остана в тях 2,.3 дни, оф дано не ми се наложи да оставам да спя там. Моят риск е 1:190, много ме е страх!Какви документи трябва да нося? Благодаря предварително!

# 52
  • Мнения: 919
Здравейте, мили момичета, искам да ви попитам дали се лежи в Майчин дом след амниото, предстои ми другата седмица,ама тия мои лекари не ми дават никаква информация. Имам роднини в София и ще мога да остана в тях 2,.3 дни, оф дано не ми се наложи да оставам да спя там. Моят риск е 1:190, много ме е страх!Какви документи трябва да нося? Благодаря предварително!
Да не те излъжа,не съм сто процента сигурна,но не мисля че се остава там.Правят ти я и още същият ден си тръгваш.

# 53
  • Мнения: 11 607
Добре......толкова противоречиви са мненията за БХС.....След като е вероятност, след като има само математическа възможност, защо в крайна сметка се прави?

На всички с проблемни резултати - от сърце желая най-добрите и хубави резултати от амниото Hug......

# 54
  • Мнения: 1 394
Аз не съм си правила такова нещо /или поне не са ме насочили/,но по какви критерии определя лекаря,че трябва да се направи такова изследване?  newsm78

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Аз имах риск 1:50 и след амниото -всичко е наред. Късмет мила.  Praynig Hug

# 56
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добре......толкова противоречиви са мненията за БХС.....След като е вероятност, след като има само математическа възможност, защо в крайна сметка се прави?
По думите на един от лекарите при които бях, е да се печелят пари на наш гръб, говоря за ранния БХС. Thinking
Излиза, че се вкарваме в математически израз, без конкретно решение ...

# 57
  • Мнения: 69
И аз след 1:40 от БХС, вече съм спокойна, юначето ми е живо и здраво след амниото. Не се лежи. Аз си тръгнах веднага, тя процедурата беще 5 мин:) Успех на всички!!!

# 58
  • Мнения: 919
И аз след 1:40 от БХС, вече съм спокойна, юначето ми е живо и здраво след амниото. Не се лежи. Аз си тръгнах веднага, тя процедурата беще 5 мин:) Успех на всички!!!
И аз бях чувала че става бързо,но не бях сигурна .И че после си тръгваш веднага.
Успех и от мен на всички майчета ! Hug

# 59
  • България
  • Мнения: 758
Съжалявам,че ти се налага да преживееш това.Стискам палци всичко да е наред Praynig

Общи условия

Активация на акаунт