Антимикотична пудра при гъбички на ноктите

  • 23 127
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Извинявам се за ОФФ-а,ама как точно разбирате че имате гъбички по ноктите Embarassed.Сори за тъпия въпрос,но и моите на краката имат едни напречни линии,но си мисля че е от авитаминоза,или нещо такова newsm78

# 16
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 673
Ами по-скоро при гъбичките има пожълтяване и удебеляване на ноктите. Sick
Но е добре може би да отидеш на добър дерамтолот, по възможност на миколог,
за да се хване в началото ако са гъбички, и по-лесно да ги излекуваш.

# 17
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Мерси за отговора Heart Eyes.А аз,за пръв път чувам за "миколог" newsm78.Това означава ли че се занимава със всякакви "гъби",микози и т.н.?В смисъл,може ли да съществува такъв широкоспектърен специалист?Ама как се изразих само..... hahaha

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Наистина няма такова животно като "миколог". За гъбични инфекции където и да е по тялото се ходи на дерматолог. Самият дерматолог може да е специалист по микотични заболявания на кожата, може да е венеролог, а може и да е още няколко други специалности в кожно-венерологичните заболявания. Това беше по повод последното питане.
За Орунгала - изскването е да се изхвърлят всички чорапи и обувки, ползвани преди започване на лечението. Никакви формалини и белини. Формалина е меко казано канцерогенен (получавам вредни в работата си заради него), а белината трябва да е доста концентрирана, за да е сигулен човек в ефекта й.
По принцип гъбите, широко известни като плесени, мухъл и всякакви там гъбички други по човешкото тяло и извън него са най-упоритото нещо в природата! Нещо като водородното оръжие на микробите! Няма избиване или борбата е епична!
Но ние пък няма да се откажем да ги морим! Засега за ноктите само Орунгала ги надвива.....

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Тоз Орунгал скъп ли е?  newsm78

# 20
Орунгал-а е доста скъп - едно хапче е към 6-8 лв. в зависимост от аптеката. Най евтино съм го намерила в аптеки Римедиум в София, към 6 лв. за хапче.

Майка ми си излекува гъбички по ноките на ръцете с таблетки Низорал + мазане с Бетрафен крем + някакъв друг течен препарат, забравих му името, но се оправи напълно за няколко месеца. Лечението й беше предписано от лекар обаче.

Има един български разтвор... антимикотин ли се казваше newsm78?! Не се сещам, не е скъп, кам лев и нещо е, мажат се ноктите по веднъж на ден. Има ефект, но не много голям. Може би трябва да се комбинира с нещо друго, например с Бетрафен крем, не знам. newsm78

# 21
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 673
Е, чак пък да няма такова животно като миколог... Confused
Преди години ходих точно при такава лекарка - д-р Борисива във Ветеринарно-медицнския институт
в София. От нея знам, че за съжаление понякога широкоспектърите дерматолози не се справят много
добре с гъбичките, при нея идват доста драстични случаи.
Тогава отидох по следния повод - открих си малко (около р-р на монета от 1 лев) петно на главата
без коса.  newsm09
Като изпищях на умряло, една приятелка ме посъветва да отида там - каза, може да са гъбички,
които са навсякъде около нас, и само чакат примерно спад в имунната система, за да се проявят.
Та, въпросната д-р Борисова, миколог, ми откъсна косъм от мястото, изследва го с помощта на банда
любознателни студенти, и след оказа, че наистина са гъбички, ми предписа къпане с Низорал, и си купих от нея едно мазило, което тя забърква. Е, оправих се!
Не ми се мисли какви пари щях да давам напред-назад и дали щях да попадна на качествен дерматолог, та така...
Но - гъбички по ноктите, за съжаление не се оправят без приема на лекарства...
И за съжаление май наистина най-добрия вариант е скъпия Орунгал. Но не трябва да забравяме и дезинфекцираето на обувките, за да не отиде после всико по дяволите. Май, както каза Бимбето - всичко трябва да ходи в коша ooooh!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Ходих аз днес при кожен лекар с направление да си покажа чупещите се нокти на големите пръсти на краката.
Това, че лекарката беше адски нелюбезна е друга тема...
Та, казах й, че не мога да си позволя скъпо лечение и тя ми изписа българският вариант на Орунгала (може би), таблетки Фунголон (не знам дали изписвам правилно, така виждам в рецептата). По 2 капсули на ден, веднъж седмично. Влязах в първата аптека просто за цената да питам - едното хопче е 3,57 лв!!! Ще проверя в една по-евтина аптека, малее... много скъпо!
Изписа и течност Екзодерил или Батрафен, каза че кремовете в моя стадий не помагат...  Sick
Също така можело да се маже с йод, на клечка кибрит да съм навиела памуче и така да повдигам нокътя и да капвам под него - това било най-евтиния вариант, ама дали е най-ефикасния - беше толкова крива и груба, ще разбереш нещо....
 Close

# 23
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Аз пак да питам-ама сами ли си се чупят ноктите при тез гъбички newsm78.Извинявайте, че нахалствам, ама имам навика от време на време да параноясвам и да си внушавам,че страдам от нещо, от което всъщност не страдам(то май имаше и някаква такава болест Mr. Green,ама не съм съвсем куку,де).Та не искам да отида на лекар и да ми се изсмеят,та затова разпитвам.Търсих в нета някъде снимки на болен нокът, но не открих.А откак е пусната тази тема, само в ноктите си се взирам Sad.Май полудявам....

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Аз пак да питам-ама сами ли си се чупят ноктите при тез гъбички newsm78.Извинявайте, че нахалствам, ама имам навика от време на време да параноясвам и да си внушавам,че страдам от нещо, от което всъщност не страдам(то май имаше и някаква такава болест Mr. Green,ама не съм съвсем куку,де).Та не искам да отида на лекар и да ми се изсмеят,та затова разпитвам.Търсих в нета някъде снимки на болен нокът, но не открих.А откак е пусната тази тема, само в ноктите си се взирам Sad.Май полудявам....

Ми сами се чупят, няма да ги чупя нарочно, я.  Simple Smile
Интересното е, че с мъжа ми носим едни и същи чехли вкъщи и на него нищо му няма, а аз откъде съм ги хванала, не ми е ясно.
Нямам навика да нося чужди обувки...

Ако искаш покажи се първо на джи пи-то, и той ще прецени дали си за кожен или си въобразяваш.  Wink

# 25
  • Мнения: 446
И аз имам петгодишен тъжен опит с големия нокът на десния крак. Миналото лято предприех мащабна кампания за изтребване на гъбите с киснене, пилене и Батрафен и в резултат на пиленето и рязането нокътят ми врастна. Гъбите обаче не мръднаха. Лекарства през устата не мога да приемам заради черния дроб.
Та докато оперираха нокътя и аз се оплаквах от какво съм го докарала дотам, операционната сестра ми сподели, че е имала полза единствено от Тинктура Кастелани. Съдържа спирт, ацетон, кетони и нещо което не си спомням и струва стотинки. Намерих го в аптека "Галантус" на Бенковска до Образцов дом /Варна/, обаче го свършвам и сега търся отново. Можело и да се забърка в аптеките, които правят лекарства. Струва ми се, че имам полза, тъй като надигнатия нокът сега израства прилепнал, макар че все още имам петна под него.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 10 793
И аз имам петгодишен тъжен опит с големия нокът на десния крак. Миналото лято предприех мащабна кампания за изтребване на гъбите с киснене, пилене и Батрафен и в резултат на пиленето и рязането нокътят ми врастна. Гъбите обаче не мръднаха. Лекарства през устата не мога да приемам заради черния дроб.
Та докато оперираха нокътя и аз се оплаквах от какво съм го докарала дотам, операционната сестра ми сподели, че е имала полза единствено от Тинктура Кастелани. Съдържа спирт, ацетон, кетони и нещо което не си спомням и струва стотинки. Намерих го в аптека "Галантус" на Бенковска до Образцов дом /Варна/, обаче го свършвам и сега търся отново. Можело и да се забърка в аптеките, които правят лекарства. Струва ми се, че имам полза, тъй като надигнатия нокът сега израства прилепнал, макар че все още имам петна под него.

Какво излиза, че не си излекувала гъбите, така ли?

Зависи колко са засегнати ноктите и в какъв стадий са.

Според кожната при която ходих , ако нокътя е засегнат до 2-3 мм, тогава може да се приложат кремове, иначе просто нямало смисъл и не помагали.

При мен положението не е розово.
Реших да ги лекувам. Купих си капсулите Фунголон, пият се по 2 веднъж седмично, едното хапче е 3 лв!
Ще си купувам всяка седмица, че не мога накуп да дам 50 лв за една опаковка.
Пък колко дълго ще ги пия - нямам представа.
Според кожната, докато не израстял нов нокът, обаче колко време ли ще отнеме....

# 27
  • Мнения: 1 017
Цитат
Реших да ги лекувам. Купих си капсулите Фунголон

Аз ги пих 6 месеца всеки ден Crazy и ефект нямаше.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Цитат
Реших да ги лекувам. Купих си капсулите Фунголон

Аз ги пих 6 месеца всеки ден Crazy и ефект нямаше.

Как така всеки ден????  Shocked

Разбрах че са силнички, щом като има изискване да си със здрав черен дроб и да нямаш стомашна язва...

А и се пият по 2 капсули веднъж в седмицата...

Ти ме уби, аз се настроих да се лекувам...

# 29
  • Мнения: 1 017
Уфф извинявай, глупости пиша Crazy Embarassed
Един път в седмицата ги пиех - 6 месеца, и ефект нямаше.
На теб направиха ли ти посявка?

Общи условия

Активация на акаунт