Антимикотична пудра при гъбички на ноктите

  • 23 144
  • 45
  •   1
Отговори
Здравейте! Поведох борба с тези ужасни неща самостоятелно, с лак Батрафен. Иска ми се да купя и съответната пудра, но коя?
Може ли някой да ми препоръча някой вид антимикотична пудра, с която трябвало /според бележката, приложена към Батрафена лак за нокти/ да се дезинфецират обувки и чорапи?
Мерси !
янушка

# 1
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 693
Здрасти!
Интересува ме, успя ли само с Батрафен да се справиш с гъбичките?
Аз започнах лечение (пак самостоятелно) с лекарства - Орунгал - 3 месеца по 2 на ден,
защото от много места чух, че онихомикоза не може да се излекува само с външно лечение.
Въпросът с дезинфекцията на обувките е много важен - представям си след лечението (което при мен ще излезе над 1000 лева  Close ooooh!), пак да се върнат.
Това, което съм чувала в едно предаване по ТВ и съм чела, е, че тази дезинфекция се извършва с формалин - тампони, напоени с него се слагат в обувките за през нощта затворени в плик, после се оставят да се проветрят и се носят. Разбрах, че миришел гадно.
Само че, аз не мога никъде да го открия този формалин - в аптеките го няма.
Иначе отделно, може да си ползваш антипикотична пудра, но в момента не се сещам точно каква.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 801
Здравейте! Поведох борба с тези ужасни неща самостоятелно, с лак Батрафен. Иска ми се да купя и съответната пудра, но коя?
Може ли някой да ми препоръча някой вид антимикотична пудра, с която трябвало /според бележката, приложена към Батрафена лак за нокти/ да се дезинфецират обувки и чорапи?
Мерси !
янушка

Дава ли резултати този лак?
На мен ми го изписаха миналата година заедно с кремчето Батрафен, но понеже е много скъп лака, не го купих.
Само с крема нищо не стана  Sad
Мазах нокътя и с прополис - само дето взе да пожълтява от него, ефект - никакъв!
Има ли оправия изобщо?  Thinking

# 3
  • Мнения: 414
Аз също ползвам този лак. При мен проблемът е само на два нокъта на единия крак. Има съществено подобрение, дори в началото ми се струваше, че нещата отиват на излекуване. Според показанията лакът се прилага отначало всеки ден, а после по-рядко и накрая през няколко дни. Докато го мажех всеки ден или през ден беше много добре, но сега (на около 4 месеца) имам чувството, че гъбите пак се появяват макар и по-малко. Не съм ползвала нищо друго.

# 4
  • Мнения: 1 232
Здрасти!
Интересува ме, успя ли само с Батрафен да се справиш с гъбичките?
Аз започнах лечение (пак самостоятелно) с лекарства - Орунгал - 3 месеца по 2 на ден,
защото от много места чух, че онихомикоза не може да се излекува само с външно лечение.
Въпросът с дезинфекцията на обувките е много важен - представям си след лечението (което при мен ще излезе над 1000 лева  Close ooooh!), пак да се върнат.
Това, което съм чувала в едно предаване по ТВ и съм чела, е, че тази дезинфекция се извършва с формалин - тампони, напоени с него се слагат в обувките за през нощта затворени в плик, после се оставят да се проветрят и се носят. Разбрах, че миришел гадно.
Само че, аз не мога никъде да го открия този формалин - в аптеките го няма.
Иначе отделно, може да си ползваш антипикотична пудра, но в момента не се сещам точно каква.
най-добро си остава личението с орунгал,в смисъл сто процента ефективно,аз се лекувах миналата година имах един заразен пръст на ръката и на краката почти всички,сега ноктите ми са абсолютно здрави и кожата също.За Орунгала казват,че е доста силен и не се препоръчва на хора ако имат проблеми с черния дроб,например скоро прекарали жълтеница.Също се препоръчва  до една година след приема да се изхвърлят абсолютно всички обувки.Леле как 100 лева бе мила толкова ли е поскъпнал единия курс колко ти излиза,на мен общо ми излезе около 500 лева

# 5
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 693
Ами Бимбе, аз реших да се презастраховам и карам тоя курс
дето е 3 месеца по 2 хапчета на ден. Едното е към 6 лева.
Иначе има друг вариант - общо 3 седмици (с почивки между тях) по 4 на ден - при него нещата са наполовина.
Ама аз нали го карам на самотек (срам ме е да отида на лекар  Tired Embarassed),
и реших да направя по-ударната доза - че после да не отидат зян и половината пари.
Ужас, искам и аз най-накрая да обуя отворени обувки - то се получава нещо като затворен кръг - хем не е добре да си със затворени, хем не са за гледане...
Дано и при мен да има успех, че тия пари направо ни идват много отгоре, ама с мъжа ми решихме, че
трябва да ги унищожим тия гадове.
Кога трябва да почна с изхвърлянето на обувките - сега, или като приключи лечението?
Ох, мъка, мъка - и обувки ще трябва да купувам... Sick ooooh!

# 6
Zdrasti!
Znaci za resultati oshte ne znam, az pocnah toku-sto i to samo s lak. I zatova iskam da znam s kakvo oste da gi atakuvam.
Zatova mi se iska da suberem suveti, za da se vuzpolzvat i drugi v moiata sutuatzia. Iskam i da gi teroria i s drugo, no ne sta da hodia na lekar (v j4ujbina sum i e skupicko i se stesniavam i az Embarassed). Sto se otnasia do otvorenite obuvki, pri men ne si lici vsuschnost nischto, kogato sloja vurhu batrafena tumen lak za nokti. Opitaite - pone prez liatoto taka se minimira opasnostta ot zarajdane na novi pokolenia v obuvkite.
Formalin - tova ne e li edno staro sredstvo sreschtu molzi? Naistina mirische gadno, kato belina ili neschto ot sorta.


A sto se otnasia do izvurlianeto - aa kak tocno stava? V smisul vseki mesetz li, predi purvia iedin mesez ntenziven kurs na lecenie, sled nego  ili koga?

# 7
  • Мнения: 11
а този лак от аптеката ли го купувате? и горе-долу каква е цената?

# 8
  • Мнения: 1 017

Ох, голяма гадория са тези гъби!!!! #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Цитат
а този лак от аптеката ли го купувате? и горе-долу каква е цената?
От аптеката и цената му е към 26 лева.
От една година се мъча с тях и няма ефект, ни от фунголон ни от батрафен мазан 7 месеца!!! Този лак е май само превантивен да не се зараяват другите нокти.
Сега започнах и аз орунгал, пък ще видим.
И на мен ми казаха за формалин ама не можах да го открия в София. Сигурно по болниците имат ама как да се вземе от там не зная. Thinking
Вчера четох в един френски форум, че можели да се дезинфекцират обувките с разредена белина и днес си пуснах маратонките в пералнята и им сложих преди последното изплакване половин чашка. А кожените ги обтрих внимателно пак с разреден разтвор с едно памуче.
Ще видя дали ще има ефект.
Лошото при мен е, че проблема с гъбите е в резултат на нещо друго. Имам увреждане на плочката на ноктите и в последствие се заразявам с тези гадости.
А щях да забравя, че пия и Пантогар - витамини за коса и нокти.

# 9
  • Мнения: 1 232
Ами Бимбе, аз реших да се презастраховам и карам тоя курс
дето е 3 месеца по 2 хапчета на ден. Едното е към 6 лева.
Иначе има друг вариант - общо 3 седмици (с почивки между тях) по 4 на ден - при него нещата са наполовина.
Ама аз нали го карам на самотек (срам ме е да отида на лекар  Tired Embarassed),
и реших да направя по-ударната доза - че после да не отидат зян и половината пари.
Ужас, искам и аз най-накрая да обуя отворени обувки - то се получава нещо като затворен кръг - хем не е добре да си със затворени, хем не са за гледане...
Дано и при мен да има успех, че тия пари направо ни идват много отгоре, ама с мъжа ми решихме, че
трябва да ги унищожим тия гадове.
Кога трябва да почна с изхвърлянето на обувките - сега, или като приключи лечението?
Ох, мъка, мъка - и обувки ще трябва да купувам... Sick ooooh!
така де и аз такъв курс направих три месеца лечение,по  две хапчета на ден ,една седмица пиеш другите през месеца почиваш.А за обувките аз понеже много обичам да си купувам  обувки и трябваше да изхвърля към двайсе чифта,та горе долу след като привърших хапчетата взех да ги изхвърлям един по един,че наведнъж щяха да ми се свиднат,положителен резултат видях след 6 месеца,сигурна съм ще се излекуваш,да се похвалиш Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 952
Моя  свекър  си  оправи гъби4ките на краката  като си ги топеше  във  вода хладка с оцет.за по  дълго време  седеше така ....всеки ден....но му бяха много лоши.Водихме  го на педикюр и тя му оправи първо ноктите , защото бяха едни дебели....после му каза да слага оцет...и така .Помогна.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 801
Моя  свекър  си  оправи гъби4ките на краката  като си ги топеше  във  вода хладка с оцет.за по  дълго време  седеше така ....всеки ден....но му бяха много лоши.Водихме  го на педикюр и тя му оправи първо ноктите , защото бяха едни дебели....после му каза да слага оцет...и така .Помогна.

Скоро ще открият лек за СПИН, а за пустите гъби по ноктите няма ли?!  #Cussing out

А в какви пропорции се слага оцета към водата?  newsm78

# 12
  • Мнения: 527
Здравейте момичета, да споделя и аз имам някакъв проблем с двата нокъта на големите пръсти на краката, не знам дали е гъбички, проблема го имам от три години, нокътят в основата е здрав, към средата започва едно удебеляване и пожълтяване. Вчера бях на лекар, т.е. мъжът ми беше и аз попитах за мен, лекарката каза - гъбички, само че аз бях с лак на ноктите и трябваше да го изтрия, за да бъде сигурна, да ама аз нямах време да ходя да търся лакочистител и я попитах какъв е лекът за гъбички, та тя ми изписа - Ламизил таблетки шест месеца по една, но щом основата ми е здрава можело и четири месеца да се пият и Батарфен лак, като първия път изпилявам нокътят докато усетя болка и лакирам по два пъти на ден, а следващите пъти пак пилене - лакиране, така също шест месеца. Ламизила се натрупвал в ноктите и бил ефикасен, но малко скъп. Аз все пак не съм 100% сигурна че моето са гъби и не знам да започвам ли лечението, да си дам парите, а да излезне друго. Бях чела в този форум за нокътна дистрофия, някой знае ли какво точно представлява тя и как се лекува?

# 13
  • Мнения: 1 017
Аз все пак не съм 100% сигурна че моето са гъби и не знам да започвам ли лечението, да си дам парите, а да излезне друго. Бях чела в този форум за нокътна дистрофия, някой знае ли какво точно представлява тя и как се лекува?
От такива "диагнози" вече година се лекувам с  какво ли не и резултат няма.

Най-добре отиди да ти вземат малко от нокъта и да изследват какво е точно.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 801
Аз преди година ходих на ортопед за да ми види нокътя.
Значи при мен е само на големите пръсти на ноктите, на другите нищо им няма.
Седи като счупен нокът по дължина, но не точно по средата, а към края и не личи много, особено ако съм с лак.
На другия нокът също се получи неотдавна едно счупване, там пък напречно, което ми се струва е по-лошо.
Та  при ортопеда отидох с уверенността че ще ми извадят нокътя  Sick
Той обаче каза, че това е последното нещо, което може да се направи и ще започнем лечение.
Изписа ми въпросните Батрафен-лак и Батрафен-крем.
Лака не го купих поради високата му цена, мазах се с крема много дълго време, като преди това киснех крака си във леген с топла вода, в която е разтворена сода - така ме посъветва една позната венероложка, която също си има работа с най-различни гъби.
Та ефект никакъв...
И ей-така нищо не предприемам, ама като опре ножа до кокала, май ще се размърдам пак... newsm78

# 15
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Извинявам се за ОФФ-а,ама как точно разбирате че имате гъбички по ноктите Embarassed.Сори за тъпия въпрос,но и моите на краката имат едни напречни линии,но си мисля че е от авитаминоза,или нещо такова newsm78

# 16
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 693
Ами по-скоро при гъбичките има пожълтяване и удебеляване на ноктите. Sick
Но е добре може би да отидеш на добър дерамтолот, по възможност на миколог,
за да се хване в началото ако са гъбички, и по-лесно да ги излекуваш.

# 17
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Мерси за отговора Heart Eyes.А аз,за пръв път чувам за "миколог" newsm78.Това означава ли че се занимава със всякакви "гъби",микози и т.н.?В смисъл,може ли да съществува такъв широкоспектърен специалист?Ама как се изразих само..... hahaha

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Наистина няма такова животно като "миколог". За гъбични инфекции където и да е по тялото се ходи на дерматолог. Самият дерматолог може да е специалист по микотични заболявания на кожата, може да е венеролог, а може и да е още няколко други специалности в кожно-венерологичните заболявания. Това беше по повод последното питане.
За Орунгала - изскването е да се изхвърлят всички чорапи и обувки, ползвани преди започване на лечението. Никакви формалини и белини. Формалина е меко казано канцерогенен (получавам вредни в работата си заради него), а белината трябва да е доста концентрирана, за да е сигулен човек в ефекта й.
По принцип гъбите, широко известни като плесени, мухъл и всякакви там гъбички други по човешкото тяло и извън него са най-упоритото нещо в природата! Нещо като водородното оръжие на микробите! Няма избиване или борбата е епична!
Но ние пък няма да се откажем да ги морим! Засега за ноктите само Орунгала ги надвива.....

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 801
Тоз Орунгал скъп ли е?  newsm78

# 20
Орунгал-а е доста скъп - едно хапче е към 6-8 лв. в зависимост от аптеката. Най евтино съм го намерила в аптеки Римедиум в София, към 6 лв. за хапче.

Майка ми си излекува гъбички по ноките на ръцете с таблетки Низорал + мазане с Бетрафен крем + някакъв друг течен препарат, забравих му името, но се оправи напълно за няколко месеца. Лечението й беше предписано от лекар обаче.

Има един български разтвор... антимикотин ли се казваше newsm78?! Не се сещам, не е скъп, кам лев и нещо е, мажат се ноктите по веднъж на ден. Има ефект, но не много голям. Може би трябва да се комбинира с нещо друго, например с Бетрафен крем, не знам. newsm78

# 21
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 693
Е, чак пък да няма такова животно като миколог... Confused
Преди години ходих точно при такава лекарка - д-р Борисива във Ветеринарно-медицнския институт
в София. От нея знам, че за съжаление понякога широкоспектърите дерматолози не се справят много
добре с гъбичките, при нея идват доста драстични случаи.
Тогава отидох по следния повод - открих си малко (около р-р на монета от 1 лев) петно на главата
без коса.  newsm09
Като изпищях на умряло, една приятелка ме посъветва да отида там - каза, може да са гъбички,
които са навсякъде около нас, и само чакат примерно спад в имунната система, за да се проявят.
Та, въпросната д-р Борисова, миколог, ми откъсна косъм от мястото, изследва го с помощта на банда
любознателни студенти, и след оказа, че наистина са гъбички, ми предписа къпане с Низорал, и си купих от нея едно мазило, което тя забърква. Е, оправих се!
Не ми се мисли какви пари щях да давам напред-назад и дали щях да попадна на качествен дерматолог, та така...
Но - гъбички по ноктите, за съжаление не се оправят без приема на лекарства...
И за съжаление май наистина най-добрия вариант е скъпия Орунгал. Но не трябва да забравяме и дезинфекцираето на обувките, за да не отиде после всико по дяволите. Май, както каза Бимбето - всичко трябва да ходи в коша ooooh!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 801
Ходих аз днес при кожен лекар с направление да си покажа чупещите се нокти на големите пръсти на краката.
Това, че лекарката беше адски нелюбезна е друга тема...
Та, казах й, че не мога да си позволя скъпо лечение и тя ми изписа българският вариант на Орунгала (може би), таблетки Фунголон (не знам дали изписвам правилно, така виждам в рецептата). По 2 капсули на ден, веднъж седмично. Влязах в първата аптека просто за цената да питам - едното хопче е 3,57 лв!!! Ще проверя в една по-евтина аптека, малее... много скъпо!
Изписа и течност Екзодерил или Батрафен, каза че кремовете в моя стадий не помагат...  Sick
Също така можело да се маже с йод, на клечка кибрит да съм навиела памуче и така да повдигам нокътя и да капвам под него - това било най-евтиния вариант, ама дали е най-ефикасния - беше толкова крива и груба, ще разбереш нещо....
 Close

# 23
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Аз пак да питам-ама сами ли си се чупят ноктите при тез гъбички newsm78.Извинявайте, че нахалствам, ама имам навика от време на време да параноясвам и да си внушавам,че страдам от нещо, от което всъщност не страдам(то май имаше и някаква такава болест Mr. Green,ама не съм съвсем куку,де).Та не искам да отида на лекар и да ми се изсмеят,та затова разпитвам.Търсих в нета някъде снимки на болен нокът, но не открих.А откак е пусната тази тема, само в ноктите си се взирам Sad.Май полудявам....

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 801
Аз пак да питам-ама сами ли си се чупят ноктите при тез гъбички newsm78.Извинявайте, че нахалствам, ама имам навика от време на време да параноясвам и да си внушавам,че страдам от нещо, от което всъщност не страдам(то май имаше и някаква такава болест Mr. Green,ама не съм съвсем куку,де).Та не искам да отида на лекар и да ми се изсмеят,та затова разпитвам.Търсих в нета някъде снимки на болен нокът, но не открих.А откак е пусната тази тема, само в ноктите си се взирам Sad.Май полудявам....

Ми сами се чупят, няма да ги чупя нарочно, я.  Simple Smile
Интересното е, че с мъжа ми носим едни и същи чехли вкъщи и на него нищо му няма, а аз откъде съм ги хванала, не ми е ясно.
Нямам навика да нося чужди обувки...

Ако искаш покажи се първо на джи пи-то, и той ще прецени дали си за кожен или си въобразяваш.  Wink

# 25
  • Мнения: 446
И аз имам петгодишен тъжен опит с големия нокът на десния крак. Миналото лято предприех мащабна кампания за изтребване на гъбите с киснене, пилене и Батрафен и в резултат на пиленето и рязането нокътят ми врастна. Гъбите обаче не мръднаха. Лекарства през устата не мога да приемам заради черния дроб.
Та докато оперираха нокътя и аз се оплаквах от какво съм го докарала дотам, операционната сестра ми сподели, че е имала полза единствено от Тинктура Кастелани. Съдържа спирт, ацетон, кетони и нещо което не си спомням и струва стотинки. Намерих го в аптека "Галантус" на Бенковска до Образцов дом /Варна/, обаче го свършвам и сега търся отново. Можело и да се забърка в аптеките, които правят лекарства. Струва ми се, че имам полза, тъй като надигнатия нокът сега израства прилепнал, макар че все още имам петна под него.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 10 801
И аз имам петгодишен тъжен опит с големия нокът на десния крак. Миналото лято предприех мащабна кампания за изтребване на гъбите с киснене, пилене и Батрафен и в резултат на пиленето и рязането нокътят ми врастна. Гъбите обаче не мръднаха. Лекарства през устата не мога да приемам заради черния дроб.
Та докато оперираха нокътя и аз се оплаквах от какво съм го докарала дотам, операционната сестра ми сподели, че е имала полза единствено от Тинктура Кастелани. Съдържа спирт, ацетон, кетони и нещо което не си спомням и струва стотинки. Намерих го в аптека "Галантус" на Бенковска до Образцов дом /Варна/, обаче го свършвам и сега търся отново. Можело и да се забърка в аптеките, които правят лекарства. Струва ми се, че имам полза, тъй като надигнатия нокът сега израства прилепнал, макар че все още имам петна под него.

Какво излиза, че не си излекувала гъбите, така ли?

Зависи колко са засегнати ноктите и в какъв стадий са.

Според кожната при която ходих , ако нокътя е засегнат до 2-3 мм, тогава може да се приложат кремове, иначе просто нямало смисъл и не помагали.

При мен положението не е розово.
Реших да ги лекувам. Купих си капсулите Фунголон, пият се по 2 веднъж седмично, едното хапче е 3 лв!
Ще си купувам всяка седмица, че не мога накуп да дам 50 лв за една опаковка.
Пък колко дълго ще ги пия - нямам представа.
Според кожната, докато не израстял нов нокът, обаче колко време ли ще отнеме....

# 27
  • Мнения: 1 017
Цитат
Реших да ги лекувам. Купих си капсулите Фунголон

Аз ги пих 6 месеца всеки ден Crazy и ефект нямаше.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 801
Цитат
Реших да ги лекувам. Купих си капсулите Фунголон

Аз ги пих 6 месеца всеки ден Crazy и ефект нямаше.

Как така всеки ден????  Shocked

Разбрах че са силнички, щом като има изискване да си със здрав черен дроб и да нямаш стомашна язва...

А и се пият по 2 капсули веднъж в седмицата...

Ти ме уби, аз се настроих да се лекувам...

# 29
  • Мнения: 1 017
Уфф извинявай, глупости пиша Crazy Embarassed
Един път в седмицата ги пиех - 6 месеца, и ефект нямаше.
На теб направиха ли ти посявка?

# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 801
Уфф извинявай, глупости пиша Crazy Embarassed
Един път в седмицата ги пиех - 6 месеца, и ефект нямаше.
На теб направиха ли ти посявка?

Нищо не ми направиха. А кога и защо се прави посявка?

И сега как са ти ноктите? Лекуваш ли ги с нещо?

# 31
  • Мнения: 1 017
По принцип би трябвало да се направи, за да се видят точно какви са гъбите и да се лекуват правилно, но май лекарите карат на налучкване #Cussing out.
Аз като пих фунголона не ми беше правена такава, сега преди 2 месеца взеха материал и ми изписаха орунгал. Имам още една седмица да пия от него другия месец пък ще видим дали ще има ефект. Мажа и с един лак като батрафена.
Цяла година вече се мъча с тези гадости, дано се махнат този път Sick

# 32
  • Варна
  • Мнения: 10 801
По принцип би трябвало да се направи, за да се видят точно какви са гъбите и да се лекуват правилно, но май лекарите карат на налучкване #Cussing out.
Аз като пих фунголона не ми беше правена такава, сега преди 2 месеца взеха материал и ми изписаха орунгал. Имам още една седмица да пия от него другия месец пък ще видим дали ще има ефект. Мажа и с един лак като батрафена.
Цяла година вече се мъча с тези гадости, дано се махнат този път Sick

Като отида на контролен преглед, ще питам за посявката.

Въпросната кожна лекарка каза, че от лаковете и кремовете нямало файда, те са за начален стадий или даже за профилактика.

Изписа ми и Екзодерил или батрафен (което си избера), обаче течност, Екзодерила е около 3 лв и нещо, под нокътя да се капело.

Аз вчерашния ден си го избрах за ден на седмицата, в който ще пия Фунголона...

Интересно, ако не се лекуват гъбите и се оставят нещата на самотек, какво ще стане?  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 1 017
Ами аз лично си мисля, че ще остана без нокти Confused ако не ги лекувам. Ама то си е до организъм може би.
Аз за тази течност не съм чувала, мислех че има само лак и крем Embarassed Трябва да потърся.

# 34
Орунгал:
15 таблетки - 88 лв.
За цялото лечение са необходими 90 таблетки - т.е. към 540 лв.

Някой знае ли откъде може да се вземат на едро на по-ниска цена?

# 35
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз имах гъбички на пръстите на краката и се излекувах с един крем и един спирт - мазане по 2-3 пъти на ден няколко седмици. Получих ги от обувки от изкуствена кожа.
  Сега обаче забелязвам на един пръст на ръката гъбички под нокътя(това е по-упорито и трудно лечимо), още е много малко, но трябва да взема мерки.

 Да кажа - баба ми е така на всички нокти на краката и ръцете, а баща ми на ръцете. Пробвали са  какво ли не.  Сега и при мен се появи - нали уж не е наследствено Sad

  Тъкмо се чудех с какво да се мажа и видях темата - направо ме отчаяхте с цените на лекарствата. Другите гъбички (на краката) се лекуват с доста по-евтини лекарства.
 
 

# 36
  • Варна
  • Мнения: 10 801


 Да кажа - баба ми е така на всички нокти на краката и ръцете, а баща ми на ръцете. Пробвали са  какво ли не.  Сега и при мен се появи - нали уж не е наследствено Sad

  

Не знам дали е наследствено, но е заразно.

Според кожната при която ходих навремето, хората, които имали ниско РН ги прихващали доста лесно, тоест, излиза, че всичко зависи от дадения организъм.
за пример, мъжът ми от мен не ги прихвана, а в банята ползваме едни и същи чехли.  Embarassed

Аз от около месец спрях пиенето на Фунголон, но май ще трябва да възобновя курса на лечение... Confused

# 37
  • София
  • Мнения: 270
За обувките ползвам спрей против гъбички на д-р Шол. Струва около 10 лв.
А относно орунгала, питайте в някоя по-малка аптека, дали не могат да ви го доставят на по-ниска цена.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 421
  Та докато оперираха нокътя и аз се оплаквах от какво съм го докарала дотам, операционната сестра ми сподели, че е имала полза единствено от Тинктура Кастелани. Съдържа спирт, ацетон, кетони и нещо което не си спомням и струва стотинки.

 Да тази тинктура е много ефикасна, но аз съм я ползвала за гъбички по кожата на краката.
 Първо се маже с нея, а след това с мехлем. Не знаех, че става и за гъбички под ноктите - ще пробвам.

# 39
  • Мнения: 446
Аз продължавам борбата неравна. Нокътят, израснал докато мажех с Кастелани, е прилепнал, макар и под него да има някакви петна. /преди в средата имах един огромен ръб и беше надигнат нокътя поне 5 мм/. Сега по липса на Кастелани, пиля силно отгоре и топя в оцетен разтвор по съвет оттук. Междувременно и леля ми се похвали за ефект от оцета - явно разваля апетита на гъбичките. Laughing Чакам да израстне още и да видя резултата. При всички случаи упоритостта му е майката/и бащата/ на лечението.
Киса, това с Рн е точно така - леля ми е диабетичка и са й казали, че наистина е много "сладка"  затова й се лепят такива гадове. Баща ми също има /и той е диабетик/, но той си ги развъжда и не полага усилия.
Дъщеря ми имаше малко след раждането също /при нея мина с мазане на мехлемче не си спомням какво/, за голямо учудване на педиатърката. После се развиха вродените проблеми със щитовидната жлеза и тогава разбрахме, че гъбичките първи са атакували отслабената имунна система.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 154
Аз нямам личен опит, но майка ми в продължение на повече от 15 години единият и нокът на крака е имал гъбички, от около 2-3 години е напълно излекуван. Мисля, че го е лекувала около 1 година - всяка вечер изчиства лака с лакочистител, изрязва до където може и слага напоен тампон с антимикотичен спирт ("антимико бета" и "антимико ацид" смесени) като се мъчи с пилата леко да повдигне и да влезе под него от спирта; следва мазане с "Дактакорт" (по същия начин се маже под него докъдето може) и накрая лак съвсем обикновен. Обувките е минавала със спирта.

Това за оцета и аз съм го чувала, но е най-добре да е домашен ябълков.
Ако не се лъжа капките "Цитросепт" имаха някакво антимикоточно действие.

# 41
  • Мнения: 1 425
Да ви кажа и моя проблем с гъбичките. Заразиха ме в началото бяха само по кожата на краката, а после се появиха и на ноктите. А за пърхута да не говоря. Ходих при д-р Друмева във Варна, тя ми изписа Орунгал, но каза че трябва да направя целия курс иначе няма ефект. Изписа ми и низорал за мазане и шампоан за пърхута с още няколко течни препарата, които не помня как се казваха. Това става през 2003г. Изпих Орунгала - целия курс на лечение. Доста беше скъпичък, както и препаратите за косата. Ефекта беше временен. Тъкмо мислех, че съм се оправила, защото гъбчките по ноктите започнаха да изчезват и сега пак гледам се увеличават. Явно и Орунгала не помага. А пърхута изчезва като се къносам, но след 2-ве седмици пак се появява.

# 42
Някой правил ли е пулсова терапия  с българския вариант на Орунгала - Фунголон, т.е. 2 хапчета сутрин, 2 вечер в първите седмици на 3 месеца подред?
Има ли ефект от Фунголона?

# 43
  • Варна
  • Мнения: 10 801
Някой правил ли е пулсова терапия  с българския вариант на Орунгала - Фунголон, т.е. 2 хапчета сутрин, 2 вечер в първите седмици на 3 месеца подред?
Има ли ефект от Фунголона?

Въй, туй не е ли ударна доза?  #Crazy 4 хапчета на ден и така 3 месеца?!  Shocked Малеее....

# 44
Пулсовата терапия се състои точно в такива ударни дози в първите седем дни на 3 месеца подред. Останалите дни в месеца се почива.
1 пулс за 1 месец. На мен обаче ми предписаха Орунгал. Впоследствие разбрах за българската му алтернатива - Фунголон, но не знам дали може да се приложи за същата терапия и в същите дози.

# 45
Някой знае ли дали чрез хирургична операция могат да се премахнат гъбичките под ноктите?

Общи условия

Активация на акаунт