Антимикотична пудра при гъбички на ноктите

  • 23 196
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 811
Уфф извинявай, глупости пиша Crazy Embarassed
Един път в седмицата ги пиех - 6 месеца, и ефект нямаше.
На теб направиха ли ти посявка?

Нищо не ми направиха. А кога и защо се прави посявка?

И сега как са ти ноктите? Лекуваш ли ги с нещо?

# 31
  • Мнения: 1 017
По принцип би трябвало да се направи, за да се видят точно какви са гъбите и да се лекуват правилно, но май лекарите карат на налучкване #Cussing out.
Аз като пих фунголона не ми беше правена такава, сега преди 2 месеца взеха материал и ми изписаха орунгал. Имам още една седмица да пия от него другия месец пък ще видим дали ще има ефект. Мажа и с един лак като батрафена.
Цяла година вече се мъча с тези гадости, дано се махнат този път Sick

# 32
  • Варна
  • Мнения: 10 811
По принцип би трябвало да се направи, за да се видят точно какви са гъбите и да се лекуват правилно, но май лекарите карат на налучкване #Cussing out.
Аз като пих фунголона не ми беше правена такава, сега преди 2 месеца взеха материал и ми изписаха орунгал. Имам още една седмица да пия от него другия месец пък ще видим дали ще има ефект. Мажа и с един лак като батрафена.
Цяла година вече се мъча с тези гадости, дано се махнат този път Sick

Като отида на контролен преглед, ще питам за посявката.

Въпросната кожна лекарка каза, че от лаковете и кремовете нямало файда, те са за начален стадий или даже за профилактика.

Изписа ми и Екзодерил или батрафен (което си избера), обаче течност, Екзодерила е около 3 лв и нещо, под нокътя да се капело.

Аз вчерашния ден си го избрах за ден на седмицата, в който ще пия Фунголона...

Интересно, ако не се лекуват гъбите и се оставят нещата на самотек, какво ще стане?  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 1 017
Ами аз лично си мисля, че ще остана без нокти Confused ако не ги лекувам. Ама то си е до организъм може би.
Аз за тази течност не съм чувала, мислех че има само лак и крем Embarassed Трябва да потърся.

# 34
Орунгал:
15 таблетки - 88 лв.
За цялото лечение са необходими 90 таблетки - т.е. към 540 лв.

Някой знае ли откъде може да се вземат на едро на по-ниска цена?

# 35
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз имах гъбички на пръстите на краката и се излекувах с един крем и един спирт - мазане по 2-3 пъти на ден няколко седмици. Получих ги от обувки от изкуствена кожа.
  Сега обаче забелязвам на един пръст на ръката гъбички под нокътя(това е по-упорито и трудно лечимо), още е много малко, но трябва да взема мерки.

 Да кажа - баба ми е така на всички нокти на краката и ръцете, а баща ми на ръцете. Пробвали са  какво ли не.  Сега и при мен се появи - нали уж не е наследствено Sad

  Тъкмо се чудех с какво да се мажа и видях темата - направо ме отчаяхте с цените на лекарствата. Другите гъбички (на краката) се лекуват с доста по-евтини лекарства.
 
 

# 36
  • Варна
  • Мнения: 10 811


 Да кажа - баба ми е така на всички нокти на краката и ръцете, а баща ми на ръцете. Пробвали са  какво ли не.  Сега и при мен се появи - нали уж не е наследствено Sad

  

Не знам дали е наследствено, но е заразно.

Според кожната при която ходих навремето, хората, които имали ниско РН ги прихващали доста лесно, тоест, излиза, че всичко зависи от дадения организъм.
за пример, мъжът ми от мен не ги прихвана, а в банята ползваме едни и същи чехли.  Embarassed

Аз от около месец спрях пиенето на Фунголон, но май ще трябва да възобновя курса на лечение... Confused

# 37
  • София
  • Мнения: 270
За обувките ползвам спрей против гъбички на д-р Шол. Струва около 10 лв.
А относно орунгала, питайте в някоя по-малка аптека, дали не могат да ви го доставят на по-ниска цена.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 421
  Та докато оперираха нокътя и аз се оплаквах от какво съм го докарала дотам, операционната сестра ми сподели, че е имала полза единствено от Тинктура Кастелани. Съдържа спирт, ацетон, кетони и нещо което не си спомням и струва стотинки.

 Да тази тинктура е много ефикасна, но аз съм я ползвала за гъбички по кожата на краката.
 Първо се маже с нея, а след това с мехлем. Не знаех, че става и за гъбички под ноктите - ще пробвам.

# 39
  • Мнения: 446
Аз продължавам борбата неравна. Нокътят, израснал докато мажех с Кастелани, е прилепнал, макар и под него да има някакви петна. /преди в средата имах един огромен ръб и беше надигнат нокътя поне 5 мм/. Сега по липса на Кастелани, пиля силно отгоре и топя в оцетен разтвор по съвет оттук. Междувременно и леля ми се похвали за ефект от оцета - явно разваля апетита на гъбичките. Laughing Чакам да израстне още и да видя резултата. При всички случаи упоритостта му е майката/и бащата/ на лечението.
Киса, това с Рн е точно така - леля ми е диабетичка и са й казали, че наистина е много "сладка"  затова й се лепят такива гадове. Баща ми също има /и той е диабетик/, но той си ги развъжда и не полага усилия.
Дъщеря ми имаше малко след раждането също /при нея мина с мазане на мехлемче не си спомням какво/, за голямо учудване на педиатърката. После се развиха вродените проблеми със щитовидната жлеза и тогава разбрахме, че гъбичките първи са атакували отслабената имунна система.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 154
Аз нямам личен опит, но майка ми в продължение на повече от 15 години единият и нокът на крака е имал гъбички, от около 2-3 години е напълно излекуван. Мисля, че го е лекувала около 1 година - всяка вечер изчиства лака с лакочистител, изрязва до където може и слага напоен тампон с антимикотичен спирт ("антимико бета" и "антимико ацид" смесени) като се мъчи с пилата леко да повдигне и да влезе под него от спирта; следва мазане с "Дактакорт" (по същия начин се маже под него докъдето може) и накрая лак съвсем обикновен. Обувките е минавала със спирта.

Това за оцета и аз съм го чувала, но е най-добре да е домашен ябълков.
Ако не се лъжа капките "Цитросепт" имаха някакво антимикоточно действие.

# 41
  • Мнения: 1 425
Да ви кажа и моя проблем с гъбичките. Заразиха ме в началото бяха само по кожата на краката, а после се появиха и на ноктите. А за пърхута да не говоря. Ходих при д-р Друмева във Варна, тя ми изписа Орунгал, но каза че трябва да направя целия курс иначе няма ефект. Изписа ми и низорал за мазане и шампоан за пърхута с още няколко течни препарата, които не помня как се казваха. Това става през 2003г. Изпих Орунгала - целия курс на лечение. Доста беше скъпичък, както и препаратите за косата. Ефекта беше временен. Тъкмо мислех, че съм се оправила, защото гъбчките по ноктите започнаха да изчезват и сега пак гледам се увеличават. Явно и Орунгала не помага. А пърхута изчезва като се къносам, но след 2-ве седмици пак се появява.

# 42
Някой правил ли е пулсова терапия  с българския вариант на Орунгала - Фунголон, т.е. 2 хапчета сутрин, 2 вечер в първите седмици на 3 месеца подред?
Има ли ефект от Фунголона?

# 43
  • Варна
  • Мнения: 10 811
Някой правил ли е пулсова терапия  с българския вариант на Орунгала - Фунголон, т.е. 2 хапчета сутрин, 2 вечер в първите седмици на 3 месеца подред?
Има ли ефект от Фунголона?

Въй, туй не е ли ударна доза?  #Crazy 4 хапчета на ден и така 3 месеца?!  Shocked Малеее....

# 44
Пулсовата терапия се състои точно в такива ударни дози в първите седем дни на 3 месеца подред. Останалите дни в месеца се почива.
1 пулс за 1 месец. На мен обаче ми предписаха Орунгал. Впоследствие разбрах за българската му алтернатива - Фунголон, но не знам дали може да се приложи за същата терапия и в същите дози.

Общи условия

Активация на акаунт