Кредит за енергийна ефективност

  • 11 416
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7
Да, наказателната такса е 3% от стойността на сумата,но определено е най-добре да го погасиш предсрочно,защото не му плащаш лихвите. Мерси за информацията! Ти от коя банка тегли?

# 16
  • Мнения: 4 916
Да, наказателната такса е 3% от стойността на сумата,но определено е най-добре да го погасиш предсрочно,защото не му плащаш лихвите. Мерси за информацията! Ти от коя банка тегли?

А след това не влизаш ли в черния списък, заради това, че си ги лишил от лихвите?

# 17
  • Разград
  • Мнения: 2 102
argun, какъв е този "черен списък". За първи път чувам за такъв, че си погасил по-рано кредита си.

Такъв списък има за тези, които не плащат кредитите си.

# 18
  • Мнения: 7
да,и аз за пръв път чувам за такова нещо... Черният списък е за нередовните платци.. Напротив,даже си мисля,че ако теглиш кредити и си ги погасяваш навреме и бързо,после това се взима предвид и по-лесно ти отпускат пак... Така мисля...

# 19
  • Мнения: 7
А ти от коя банка тегли?

# 20
  • Мнения: 4 916
Нали и аз това питам - дали банките имат такъв списък. Защо за една небанкова институция със сигурност знам, че вкарва в черен списък точно такива, които са се издължили предсрочно  Peace т.е. са я лишили от лихвите през годините.

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Нали и аз това питам - дали банките имат такъв списък. Защо за една небанкова институция със сигурност знам, че вкарва в черен списък точно такива, които са се издължили предсрочно  Peace т.е. са я лишили от лихвите през годините.
Нямат такъв списък, тъй като няма достъп до такива данни. Има само ЦКР, в който фигурират некоректните платци. Също така някои банки имат списък на рискови групи клиенти, заети в определени отръсли, например шивачки във фирми на ишлеме, международни шофьори и т.н. /отрасли които се смятат за рискови след влизането в ЕС/. Кредити се дават и на хора от тези списъци, но с повишено внимание.

# 22
  • Мнения: 4 916
Нали и аз това питам - дали банките имат такъв списък. Защо за една небанкова институция със сигурност знам, че вкарва в черен списък точно такива, които са се издължили предсрочно  Peace т.е. са я лишили от лихвите през годините.
Нямат такъв списък, тъй като няма достъп до такива данни. Има само ЦКР, в който фигурират некоректните платци. Също така някои банки имат списък на рискови групи клиенти, заети в определени отръсли, например шивачки във фирми на ишлеме, международни шофьори и т.н. /отрасли които се смятат за рискови след влизането в ЕС/. Кредити се дават и на хора от тези списъци, но с повишено внимание.

Много благодаря за изчерпателния отговор   bouquet

# 23
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
А от нова година не премахнаха ли наказателната лихва? newsm78
През март внесох по-голяма сума по потребителският си заем в ДСК и служителката , която ми е позната ми обясни , че отона година е премахната наказателната лихва.

# 24
  • Шумен
  • Мнения: 555
Аз проверявах в Райфайзенбанк и ДСК. Няма наказателни такси за предсрочно погасяване. Да се тегли от ДСК е по-изгодно от Райфайзен. Последната има доста по- високи такси за разглеждане.

# 25
  • Мнения: 7
Аз проверявах в Райфайзенбанк и ДСК. Няма наказателни такси за предсрочно погасяване. Да се тегли от ДСК е по-изгодно от Райфайзен. Последната има доста по- високи такси за разглеждане.

Аз знам,че само за ипотечните е премахната лихвата. Няма как да няма наказателна такса,иначе банката какво печели???

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Аз проверявах в Райфайзенбанк и ДСК. Няма наказателни такси за предсрочно погасяване. Да се тегли от ДСК е по-изгодно от Райфайзен. Последната има доста по- високи такси за разглеждане.

Аз знам,че само за ипотечните е премахната лихвата. Няма как да няма наказателна такса,иначе банката какво печели???
Махната е наказателната такса при предсрочно погасяване за потребителски кредити със закон. За всички останали кредити е по преценка на банката дали ще има такса и каква ще бъде.

# 27
  • Шумен
  • Мнения: 555
Ами аз съм питала изрично за кредит енергийна ефективност, именно защото и ние мислим да изтеглим кредит и да го върнем бързо. Отговора в двете банки беше, че няма наказателна такса. Мадамата в Райфайзен проверява специално.

# 28
има една малка подробност ,която няма да ви обяснят .......когато тегли6 кредит за енергиина ефективност ,те задължават пакетите-т.е. стъклата ти да са ниско емисийни,които пък са два пъти по-скъпи от нормалните бели -и така ти се увели4ава изкуствено сумата,но ти си мисли6 4е си на далавера за6тото после ти вра6тат до 20 процента,а в същност се полу4ава абсолиутно едно и съ6то-все си набутан,но като няма6 мангизите на куп-няма6 избор,просто единият жариянт е малко по-лесен от гледна то4ка на документацията -това е

# 29
  • Шумен
  • Мнения: 555
Естествено че те задължават да сложиш 5 камерна дограма и нискоемисионно стъкло. Аз не виждам нищо лошо в това. Все едно плащаш за евтин продукт, а получаваш по-скъп и качествен. Така се получава, което пак си е супер.

Общи условия

Активация на акаунт