Кредит за енергийна ефективност

  • 11 406
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
задължават те само ако кредита е енергийна ефективност сладур4е,а относно ка4еството на продукта-даи да не си говорим глупости Mr. Green

# 31
  • Шумен
  • Мнения: 555
Разбира се, че съм съгласна да не си говорим глупости.  Stop И ако може без сладурче. Отдавна съм минала възрастта, когато се обръщаха така към мен.
Та да уточня:
Офертна цена за 5 камерна дограма Трокал, нискоемисионно стъкло - 3500 лв.
Ако взема кредит ЕФ ми възстановяват 700 лв.
Ако не изтегля кредит си плащам 3500 лв., а иначе плащам 2800 лв.
Разбира се в тези сметки не слагам таксите + лихви.
3500*1,5%=52,50 лв.

25 лв. за разглеждане на кредита
77,50 лв.са разходите
Лихвите не ги смятам, т.к. не смятам да плащам лихви.
Пък дори и да се плаща, това означава, че нямаш пари кеш, и пак си на кирия, щото получаваш безлихвен кредит все едно с възстановената сума.
 Peace
За качество на дограма няма нужда да ми говориш. Запозната съм. Нямам нужда от отваряне на очи.  Naughty

# 32
  • Мнения: 178
има една малка подробност ,която няма да ви обяснят .......когато тегли6 кредит за енергиина ефективност ,те задължават пакетите-т.е. стъклата ти да са ниско емисийни,които пък са два пъти по-скъпи от нормалните бели -и така ти се увели4ава изкуствено сумата,но ти си мисли6 4е си на далавера за6тото после ти вра6тат до 20 процента,а в същност се полу4ава абсолиутно едно и съ6то-все си набутан,но като няма6 мангизите на куп-няма6 избор,просто единият жариянт е малко по-лесен от гледна то4ка на документацията -това е
betinabarti1, не заблуждавайте хората, моля! Може и с обикновено стъкло!
http://www.reecl.org/bg/ec_win.php
На вниманието на всички, които се интересуват! Моля, запознайте се с програмата! http://www.reecl.org/bg/about_us.php

# 33
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Естествено, че може и с обикновено стъкло. Всеки сам решава какво да сложи.
А кредита за енергийна ефективност мисля, че беше и с по-ниска лихва от обикновен потр.кредит. Така беше преди 2 години със сигурност.
Със сигурност е по-евтин кредита "енерг.ефективност" пред потр. кредит.

# 34
Здравейте, прочетох по-горе споменавате за черен списък за кандидатите за кредити и че все пак хората ор тези рискови групи кандидати имат малък шанс да получат кредит. Приятелят ми е таксиметров шофьор и от няколко месеца се осигурява ( по закон вече всички таксиметрови шофьори се осигуряват) и може да докаже доход чрез касовата си книга. Имате ли представа къде биха могли да му отпуснат потребителски кредит? Питахме в Алфа банк и Прокредит банк, но там изискването им беше да има 2 коли, за да може да тегли за трета. Което е безсмислено, защото ако имаше две коли няй-вероятно нямаше да има нужда от кредит.... Та имате ли някъква информация къде биха могли да ни отпуснат кредит???? Благодаря предварително Wink

# 35
  • Мнения: 458
Ще следа с интерес темата, на дневен план ми е облицоването на къщата ми, та този кредит живо ме интересува.

# 36
  • Мнения: 239
А някои,който е теглил,би ли споделил какво точно си направи и с какви материали Simple Smile

# 37
  • Мнения: 3
Та да уточня:
Офертна цена за 5 камерна дограма , нискоемисионно стъкло - 3500 лв.
Ако взема кредит ЕФ ми възстановяват 700 лв.
Ако не изтегля кредит си плащам 3500 лв., а иначе плащам 2800 лв.
Разбира се в тези сметки не слагам таксите + лихви.
3500*1,5%=52,50 лв.

25 лв. за разглеждане на кредита
77,50 лв.са разходите
Лихвите не ги смятам, т.к. не смятам да плащам лихви.
Пък дори и да се плаща, това означава, че нямаш пари кеш, и пак си на кирия, щото получаваш безлихвен кредит все едно с възстановената сума.
 Peace
 Naughty

Тъй като изготвям документите за клиентите ни, които искат да се възползват от Кредити за енергийна ефективност за дограми, Максималната сума, която се възстановява от Фонда за енергийна ефективност за ПРОДУКТА ДОГРАМА е 20% ОТ СУМАТА, НО НЕ ПОВЕЧЕ ОТ  350 Евро.  

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 16:02 от kalina123456

# 38
  • Шумен
  • Мнения: 555
Аз знам, че максимума е 350 Евро.
http://www.reecl.org/bg/grants.php

И в банката ми казаха толкова.  Rolling Eyes

Много неприятно ако са ги намалили на 200.

# 39
  • Мнения: 3
Естествено, че може и с обикновено стъкло. Всеки сам решава какво да сложи.
А кредита за енергийна ефективност мисля, че беше и с по-ниска лихва от обикновен потр.кредит. Така беше преди 2 години със сигурност.
Със сигурност е по-евтин кредита "енерг.ефективност" пред потр. кредит.
Фонда да Енергийна ефективност одобрява възстановяване на 20 % от стойността на дограмите или максимум 350 Евро само ако дограмите имат общ коефицент на термопреминаване 1.8 W/m2.k, което се постига само и единствено, ако стъклопакета е реализиран с Ка-стъкло. Има също проверяващи от страна на фонда, които на произволен принцип могат да проверят и установят чрез измерване дали в дограмата /стъклопакета/ е поставено такова стъкло.

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 16:02 от kalina123456

# 40
  • Мнения: 3
Аз знам, че максимума е 350 Евро.
http://www.reecl.org/bg/grants.php

И в банката ми казаха толкова.  Rolling Eyes

Много неприятно ако са ги намалили на 200.

В продължение на 2 години и половина, беше ограничението 200 Евро. Вече е променено.

# 41
  • Шумен
  • Мнения: 555
Аз знам, че максимума е 350 Евро.
http://www.reecl.org/bg/grants.php

И в банката ми казаха толкова.  Rolling Eyes

Много неприятно ако са ги намалили на 200.

В продължение на 2 години и половина, беше ограничението 200 Евро. Вече е променено.

Вече е променено на колко? Тази информация в сайта да я считам за невярна ли?

# 42
# 43
  • Варна
  • Мнения: 383
миналото лято теглихме такъв кредит - сминихме дограмата и сложихме слънчев колектор- върнаха ни чисто, след таксите и лихвите, малко над 700 лв. тази година мислехме да теглим, за да санираме къщата, но с голямо учудване разбра, че от която банка си теглил веднъж- до гроб си вързан за нея. пояснявам - за едно желеще можеш да теглиш само от една банка - може на няколко пъти за различните неща, но само и само от тази банка. и за наш късмет прокредитбанк тази година не са включени в програмата - дават кредити, но не връщат онези 20%, за които писах по-горе. попитах в райфайденбанк - и от там ми отказаха
 с мотива ,че щом съм теглила веднъж от друга банка, няма да мога да тегля от тях!!!!! не и по програмата.
ако някой знае нещо, моля нека пише. лично аз останах много доволна от кредита, защото помощта наистина беше ефективна. на седмия и на десетия ден от усвояването на средствата ни върнаха парите. също мога да кажа с ръка на сърцето, че бяха много любезни служителите от банката и изобщо не са ни разигравали - за седмица уредихме документите.

здравей,   от днес Прокредит отново работят по програмата
условията можеш да провериш на място или в сайта им
относно тези които са теглили в Булбанк и Пощенска /които вече не работят/ -с писмо от тях -че вече не работят и затова не могат да ви финансират/ може да кандидатстват в друга банка
за въпроси -може да ми пишете на лични

Общи условия

Активация на акаунт