Яйца и риба?

  • 37 087
  • 18
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 593
...
след подобна консумация обаче на кума ни му се появи уртикария-много неприятно заболяване...

Ooooox! Знам какво е уртикария - и аз имам. Така и не разбраха от какво ми се появява.  Незнам в кой момент мога да се подуя. Да пази Господ, де  Praynig

# 16
  • Мнения: 2 110
ЛЕЧЕНИЕ
Билколечение
• При уртикария, провокирана от тревожност или стрес, пийте по 2 пъти на ден чаша чай от валериана или лайка.
• Използвайте гел от алое вера, за да облекчите обрива.
• Мийте се с чай, приготвен от лайка, звездица или бъзов цвят.
• Два пъти дневно пийте чаша чай от коприва, репей, ехинацея, комифора и/или лечебна ружа, конто имат действието на антихистамини.
• Мажете се с крем от календула (невен), звез-дица, черен оман, бъзов цвят или живовляк.

Домашни средства
• Облекчете сърбежа, като добавите 3 супени лъжици сода бикарбонат (или 5 супени лъжици овесени ядки) към топлата вана и полежите 10-15 минути в нея.
• Добавете 9 чаши оцет към ваната или 1 една чаена лъжичка оцет към 1 супена лъжица топ-ла вода и с памук нанесете сместа върху засегнатия участък. Оцетьт облекчава сърбежа.
• Намажете мястото със сок от краставица или го наложете с резенчета от нея.

При нервна уртикария е добре да се пие чай от мента пиперита, маточина, лавандула, босилек, бял равнец, дилянка /валеряна/.

От аптеката: Два пъти дневно вземайте по 500 мг витамин С с флавоноиди.


# 17
  • Мнения: 204
Мисля, че това , което съм чувала за грешна комбинация е едновременно:
-риба-без значение каква
-яйце
-мляко- кисело
 Проблемно е единството на това трио. Лично аз преди време се натрових от комбинацията на риба и кекс, правен с яйца и кисело мляко.
 Иначе риба с прясно мляко не може да бъде проблем- класика е риба с купчинка картофено пюре, което е ясно, че се прави с прясно мляко.
 Не е проблем и панираната риба- филе от хек, например- панирано- яйце в случая, но вероятно в комбинация с айрян, например може да не е особенно добро.
 Що се отнася за многото рецепти със сосове на млечна основа, напр. класическия- майонеза с малко кисело мляко, което е супер за печена риба, отдавна май няма истинско кисело мляко, така че е много малко вероятно да се получи кофтито комбинация.
 

# 18
  • Мнения: 801
А панирана риба!? Rolling Eyes Или риба в йогурт сос!?  newsm78
Ако изядете порядъчно количество солена риба и потушите огъня с айрян, ДА опасно е. Отровна е единствено солената риба с кисело мляко или яйца, заради реакцията на ензимите, но пак зависи от организма, дозата и времето на приема.
Децата в детската ни градина получават само панирана риба, а в училищния  стол имаше в сряда винаги скумрия с кисело мляко.

Общи условия

Активация на акаунт