Операция на ечемик на окото

  • 40 608
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
ПОМОЩЩЩЩ....Имам ечемик на окото и това ни е добре, защото ще ми правят операция '' поне така каза лекарят".ако на някой са му правили моля ви се да ми обясни какво друго ще ми правят освен да ми пръскат нещо като вода на окото по ясно казано упойка само на едното око.....[/glow][/glow]

# 16
съществуват операции на ечемик.на мен лично са ми правили преди 12-13 години,бях ученичка.това е вътрешен ечемик който не може да избие и остава като топче от вътрешната страна на клепача.сега пак имам същия проблем и лекарката ми каза че това се получава от отслабнала имунна система или от преумора.също и ако трябва да се носят очила,а не се носят както е в моя случай.сега пия бирена мая и много витамини.слагам си капки и мехлем и компрес с яйце.твърдо сварено с черупката се увива памучна кърпа и се държи на окото колкото по дълго време толкоз по добре.всеки ден яйцето да е ново.който купува му излиза малко скъпо.а що се отнася до операцията не е нещо сложно,малко е болезнено,но се търпи.веднага се прибираш в къщи и се оправяш бързо.но не е гаранция че няма пак да се появи.ето че при мен го има същия проблем след толкоз години.

# 17
  • Мнения: 382
Преди много години ми излизаха постоянно ечемици на очите- всеки месец. С какво ли не съм ги лекувала. Окото ми се подуваше, затваряше, след няколко дни изтичаще гной и кръв и оттокът спадаше. И така до следващия месец.
Накрая моя близка ме изцели по следния начин /на нея са й правили операция на очите заради ечемици и не й бяха помогнали/. Взема се скилидка чесън, разделя се на две и със сока се намазва ечемика. Много пари, ако попадне в окото, затова е необходимо, клепача да се издърпа надолу или нагоре /зависи кой клепач е/ и някой да ти подухва известно време. Два пъти намазано окото- сутрин и вечер и ечемика изчезва.

# 18
  • Мнения: 116
Преди много години ми излизаха постоянно ечемици на очите- всеки месец. С какво ли не съм ги лекувала. Окото ми се подуваше, затваряше, след няколко дни изтичаще гной и кръв и оттокът спадаше. И така до следващия месец.
Накрая моя близка ме изцели по следния начин /на нея са й правили операция на очите заради ечемици и не й бяха помогнали/. Взема се скилидка чесън, разделя се на две и със сока се намазва ечемика. Много пари, ако попадне в окото, затова е необходимо, клепача да се издърпа надолу или нагоре /зависи кой клепач е/ и някой да ти подухва известно време. Два пъти намазано окото- сутрин и вечер и ечемика изчезва.

  bouquet  ви много .веднага започвам да слагам мехлем и продалжавам с компресите,че имаме и на двете очи1

# 19
  • Мнения: 5
Имах същия проблем и разбирам за какво говориш.Лекаря ми предписа само топли компреси.Сваряваш едно яйце и докато е топло го увиваш в една кърпа и слагаш на окото.Ако за 10 дни не се махне може да се оперира /малко силно казано/.Процедурата е много кратка и изключително неприятна,но не и болезнена.За съжаление на мен пак ми излезна на същото място след известно време.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Дори повече от десет дни съм слагала яйце на детето в комбинация с капки за очи или мазило - каквото е предписал лекарят. И бирена мая за засилване на имунитета. Понякога при нас излизат по няколко наведнъж - пукнем един, през това време от компреса се активира друг. Ама, по-добре е по-дълго време, но да изпукат всичките, отколкото все нещо да стои в готовност.

# 21
  • Мнения: 190
Синът ми имаше упорити ечемици и на двете очи,излизаха едва ли не всяка седмица,тъкмо един изчезваше и се появявяше нов.Това беше в продължение на 7-8 месеца.Накрая решихме да направим изследване за бактерия в окото,очната взе материал и направихме посявка,изолирахме стафилокок.Според нея от толкова малко материал не може да се изолира нищо,но ето че имаше бактерия.Пи антибиотик според антибиограмата и вече 2 месеца не е имал нито един ечемик.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
При нас посявката излезе чиста.

# 23
  • Мнения: 17 546
Разбира се, че се оперира ечемик! Няма нищо страшно. Операцията е амбулаторна. Възстановяването е за часове.

# 24
  • Мнения: 421
на мен ми беше излезнал на клепача от вътрешната страна.но изчезна от само себе си..

# 25
  • София
  • Мнения: 1 942
На мен доста често ми излизаха неболезнени подутини посредата на клепача, които не знам дали са ечемици, но изобщо не болят, а седят по няколко месеца и после минават сами. След време пак.

Лекарите също ми казаха, че само оперативно се махат, но няма гаранция, че няма пак да излезе. Ми аз не искам да ми станат клепачите на решето.

Една приятелка ме посъветва да пия билката кръвен здравец, пих я, след това ечемиците ми се трансформираха в класически - болезнени, с бяло връхче на ръба на клепача, но са по-краткотрайни...

# 26
  • Мнения: 17 546
Sash, аз пък бих те посъветвала да посетиш очен лекар или ендокринолог, щом толкова често ти излизат ечемици. Peace

# 27
  • Мнения: 125
Moeто дете имаше близо 2 години такова топче на десния клепач, но вече изчезна от само себе си. Не бих я подложила на операция, даже личната каза че ще се махне само. Веднъж и се беше напрашило окото и майка ми беше дръпнала горния клепач да го изчисти, и от тогава беше се спукало и намаля драстично, после изчезна съвсем. Не бързайте с операции на дечицата- това е нашият личен опит с такъв ечемик.

# 28
  • Мнения: 33
Дъщеря ми е на 1 год. и 10 мес. и от 5 месеца има ечемик на горния клепач. Последния месец излязоха още два. Аз не съм сигурна, че това са ечемици, но така казват лекарите. Те не избиват, само растат на клепача. Ходихме на четирима лекари до сега и няма никакъв резултат. В момента сме на капки и мехлем от 10 дни и отново очаквам да има промяна. За операция споменаха докторите, но при дете тя се прави с пълна упойка, което крие много повече рискове отколкото ечемика, според мен. Така или иначе съм в безизходица и не знам какво да ги правим тия ечемици. Ако някой знае или разбере как се лекуват ечемици /явно вътрешни/ на малко дете, моля да сподели.
До този момент не знаех, че за ечемиците няма лек, а само оперативно се махат. Звучи ми някак не реално за 21 век.

Общи условия

Активация на акаунт