Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 115
ами на пазара има още доста марки - търсиш докато намериш. не са само памперс и хъгис.
а мокрите кърпички са смърт за  чувствителни дупета...моят от тези на памперс за едно изтриване ставаше на такива рани, че ги лекувах по седмицаWink

# 16
  • Мнения: 2 013
ами на пазара има още доста марки - търсиш докато намериш. не са само памперс и хъгис.
а мокрите кърпички са смърт за  чувствителни дупета...моят от тези на памперс за едно изтриване ставаше на такива рани, че ги лекувах по седмица;)

Ужас!  Shocked
Аз също забелязвам,че леко се зачервяваме след употребата им,но пък като сме навън няма начин да не ги използвам.  Tired

П.С. Аз знам само Памперс,Хъджис,Молфикс,Либеро.  Thinking

# 17
  • Мнения: 2 447
мхъм, освен това е хубаво да смениш марката памперси и да търсиш някои без никакви лосиони и т.н. вътре Wink

Ами ползвам точно такива с лосион-Памперс 3.  Confused
Един от съветите на педи беше да сменим марката.Взехме Хъджис,но нямаше никакво подобрение.
И продължихме с Памперс.
Явно проблема не е в марката.  newsm78
Според мен най-добре ще разбереш дали са по-добри е когато зачерваването вече го няма.
А марки пампреси на пазара-бол:Кан бебе,Еви бейби,Пуфис,Дайперс,Хъджис,Молфикс,Либеро.....и още сума ти.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 115
Памперси ли - има още - памперс-слип енд плей, те са по-различни, клевър(учудващо, но са хубави, но май пак имат някакво лосионче, но друго), пъфис или нещо такова - напоследък тук има няколко теми за тях, има и разни други, но не ми е трябвало да търся....има варианта пелени тип бамбино мио за многократна употреба.....

а за кърпичките - на Филип на евент му понасяха, навън тях ползвахме и все още....та и там марки много - пробва се.....но колкото по-малко такива - по-добре.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 890
    Според мен почни да ползваш Либеро - нямат лосион, ароматизатор и т.н. и са в пъти по-добри от Памперс (според мен).  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 566
Ние също бяхме с такава диагноза,но кремчето което ни изписаха беше Клотримазол(предполагам са на една и съща основа като гледам имената) и веднага имаше ефект,смених памперсите с тези на "слипен плей" и засега нямаме проблем,за кърпичките аз също от раждането на Алексчето съм само с тези на Евент (пакет от по 120 броя) и съм много доволна,не са толкова мокри и са много мекички. Wink

# 21
  • Мнения: 2 013
за кърпичките аз също от раждането на Алексчето съм само с тези на Евент (пакет от по 120 броя) и съм много доволна,не са толкова мокри и са много мекички. Wink

Мерси.Мисля да ги пробвам.  Peace

# 22
  • Мнения: 1 233
Дъщеря ми имаше, да. Лекувах с "Тридерм" и крем "Здраве". За съжаление сега е с атопичен дерматит.

# 23
  • Мнения: 488
На 6 месеца дъщеря ни получи гъбички от спарването с памперс(навън прекарвахме доста време,но беше доста студено и нямаше как да сменя памперса на открито).
За ГЪБИЧКИТЕ ни изписаха ТРИДЕРМ,КЛОТРИМАЗОЛ,ПИОКТАНИН-не се повлияха особено.
След това мазахме с ИМАЗОЛ-паста и се оправиха нещата...Но това са лекарства за гъбички!!!!
След  ИМАЗОЛ-а обаче се появи памперс дерматита(според докотр,не според мен)
и в НАШИЯ слушай точно "ЗДРАВЕ"-то ни върши най-добра работа...
Откакто ни изписаха от болницата НИКОГА не е била подсечена... Peace
Мокри кърпи ползвам на "Хъгис",памперси на"ПАМПЕРС-актив бейби"..С тези се чувства най-комфортно....Мия дупето с едно световно неизвестно сапунче със смрадлика от 50 стотинки и е много добре!

# 24
  • Мнения: 252
Миличка,защо не опиташ на всяка смяна да миеш с отвара от смрадлика.Ив други теми съм писала-действието е невероятно,пък и  калява кожата.Дано бързо се оправи малката Биси.

# 25
  • Мнения: 379
бейби-тан

# 26
  • Мнения: 2 447
за кърпичките и аз съм с две ръце за Евент-а тези от 120бр.Пробвах сигурно всички възможни на пазара и евтини и скъпи от Всички се зачервяваше дупето.С тези и едни на Нивеа, които с невен нямаме никакви проблеми.

# 27
  • Мнения: 1 372
Не съм имала проблем със зачервена кожа. Измивам с вода при всяка смяна, мажа с тънак слой Судокрема и сменям памресите на около 3 часа. Също ако усетя че детето се е изходило по голяма нужда веднага сменям.

# 28
  • Мнения: 126
ЕКСИПИАЛ - бадемово масло

# 29
  • Мнения: 8
Ние сме със същата диягноза Памперс-дерматит.При нас на устничките от долу иаме пъпчици,а самото дупе ние е зачервено.Мазах я със Судокрем,Тридерм,Здраве,Бочко крем със зехтин.Но нищо не ни помогна.Сега в момента я мажа с един правен крем който ни го предписа лекар,да видим ефектът какъв ще е .Но в случай той ни посъветва да махнем Памперсите поне във къщи.Да слагаме когато спи и когато сме навън.Също ни посъветва да не ползваме сапун при миене,само с вода.

Общи условия

Активация на акаунт