Откриха ОТРОВА в наша марка вафли

  • 28 092
  • 419
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 380
Цитат
четете,четете хора,хората са си писали на гърба на опаковката,но никой не чете!

Те четат, но то е същото като министърът да откаже цигарите заради наредбата която е бил принуден да подпише. Laughing Хем трябва, хем не става лесно някак...воля се иска и усилие. Така е по-лесно.

# 346
Наличие на меламин не беше потвърдено при анализа в Германия.

При толкова засилен натиск от страна на производителя върху медиите (според БНАП), логично е да очакваме опит за манипулация на резултата. Било чрез упражняване на влияние върху държавните органи (живеем в България все пак) или чрез предоставяне на "чиста' проба. Никъде не се съобщава каква проба е изпратена за анализ. Дали е била взета от търговската мрежа или предоставена от производителя. Не бива да се изключва варианта РИОКОЗ да са 'изискали' проба от съответната партида. При този вариант е напълно възможно, дори очаквано, производителя да предостави вафли за които е сигурно, че не съдържат меламин.

На фона на цялата история, къде остава интереса на обикновенния човек. Този който обича вафли и не се страхува да даде и на децата си.
Трябва ли недържавни организации като БНАП, да извземват функциите на държавните органи? Тези структури, които са длъжни да контролират и следят за нашата безопасност. Трябва ли да чакат сигнал, за да започнат да вършат това за което ние отделяме пари от данъците си?
Трябва ли да се съмняваме в правотата и независимостта им при подобни ситуации?
И този път оставяме да се спекулира открито с истината пред очите ни.

Има меламин, няма меламин. Ако има ще кажем, ако няма ще си мълчим.
А дали ако наистина има да кажем...?
Чии интерес защитават държавните орган?

Нашите или на KRAFT FOODS BULGARIA, за чиито ВАФЛИ ТРЕПАЧ става дума през последните дни...

Само си мисля, да не вземат наистина да ни изтрепят с тях.... newsm78


# 347
  • Мнения: 4 380
Наличие на меламин не беше потвърдено при анализа в Германия.

При толкова засилен натиск от страна на производителя върху медиите (според БНАП), логично е да очакваме опит за манипулация на резултата. Било чрез упражняване на влияние върху държавните органи (живеем в България все пак) или чрез предоставяне на "чиста' проба. Никъде не се съобщава каква проба е изпратена за анализ. Дали е била взета от търговската мрежа или предоставена от производителя. Не бива да се изключва варианта РИОКОЗ да са 'изискали' проба от съответната партида. При този вариант е напълно възможно, дори очаквано, производителя да предостави вафли за които е сигурно, че не съдържат меламин.

На фона на цялата история, къде остава интереса на обикновенния човек. Този който обича вафли и не се страхува да даде и на децата си.
Трябва ли недържавни организации като БНАП, да извземват функциите на държавните органи? Тези структури, които са длъжни да контролират и следят за нашата безопасност. Трябва ли да чакат сигнал, за да започнат да вършат това за което ние отделяме пари от данъците си?
Трябва ли да се съмняваме в правотата и независимостта им при подобни ситуации?
И този път оставяме да се спекулира открито с истината пред очите ни.

Има меламин, няма меламин. Ако има ще кажем, ако няма ще си мълчим.
А дали ако наистина има да кажем...?
Чии интерес защитават държавните орган?

Нашите или на KRAFT FOODS BULGARIA, за чиито ВАФЛИ ТРЕПАЧ става дума през последните дни...

Само си мисля, да не вземат наистина да ни изтрепят с тях.... newsm78

Кой каза че става дума за "Трепач"?

# 348
Информацията няма да бъде разпространена официално.
Мотивите на БНАП са описани по-горе.
РИОКОЗ потвърждава мнението, че е взело страна. Иначе какво пречи да излезе с изявление 'Съдържание на меламин не беше открито в Морени от партида ..."

По - конкретно става дума за Морени STIX със срок на годност 07.04.2009. 




# 349
  • Мнения: 82
Доколкото знам в морена stix,няма сухо мляко

# 350
  • Мнения: 1 394
Цитат
Доколкото знам в морена stix,няма сухо мляко
Мила,не всичко ,което пише по книгите расте по нивите.В почти всички вафли има сухо мляко.А това,че някои не го споменават в съдържанието ...това вече е друг въпрос.Меламинът е вещество,което предпазва продукта от пораженията на слънчевата светлина и топлината-нещо,като един вид консервант.По напред вметнах един линк за това,какво точно представлява меламинът.А и в Морената ...незнам,може и да няма в самата вафла /даже не съм я опитвала/,но в шоколада със сигурност има.Една от съставките е именно сухото мляко...../Предполагам,че вафлата е шоколадова/Затова в състава не пише сухо мляко,а шоколад.а от какво се прави шоколада....от сухо мляко,какао,захар...и незнам нататък,но това са основните съставки.

# 351
  • Мнения: 4 380
Информацията няма да бъде разпространена официално.
Мотивите на БНАП са описани по-горе.
РИОКОЗ потвърждава мнението, че е взело страна. Иначе какво пречи да излезе с изявление 'Съдържание на меламин не беше открито в Морени от партида ..."

По - конкретно става дума за Морени STIX със срок на годност 07.04.2009. 


Нищо не разбрах сега, Морени или Трепач? И ти както кой всъщност се явяваш че да го заявяваш? Представител на БНАП? Ако е така къде е ВАШАТА информация за кои вафли става дума? Аз мотиви никъде не видях.

# 352
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Xenia, нали логото на Морени е "Вафла трепач". И аз обаче искам да знам основанието за това твърдение. Че вече за 3-ти или 4-ти път се заявява 100% сигурна информация, но все за различни марки.

# 353
  • Мнения: 2 132

Сега има толкова много информация и ни заливат с такава денонощно,че трябва да ядем повече плодове и зеленчуци,че рафинираните и пържените храни са карценогенни,че Е-тата в продуктите са консерванти и също причиняват рак.....четете,четете хора,хората са си писали на гърба на опаковката,но никой не чете!
Аз съм от обратната страна. Всичко чета и мъжът ми се изнервя с мен в магазина..

Цитат
Доколкото знам в морена stix,няма сухо мляко
Мила,не всичко ,което пише по книгите расте по нивите.В почти всички вафли има сухо мляко.А това,че някои не го споменават в съдържанието ...това вече е друг въпрос.Меламинът е вещество,което предпазва продукта от пораженията на слънчевата светлина и топлината-нещо,като един вид консервант.По напред вметнах един линк за това,какво точно представлява меламинът.А и в Морената ...незнам,може и да няма в самата вафла /даже не съм я опитвала/,но в шоколада със сигурност има.Една от съставките е именно сухото мляко...../Предполагам,че вафлата е шоколадова/Затова в състава не пише сухо мляко,а шоколад.а от какво се прави шоколада....от сухо мляко,какао,захар...и незнам нататък,но това са основните съставки.
Мисля, че са задължени да изброят какво има в шоколада. Все пак има алергични хора и трябва да са наясно какво има в продукта, който ядат.  Не е задължително да има сухо мляко в шоколад Peace

# 354
  • Мнения: 4 380
Xenia, нали логото на Морени е "Вафла трепач".

Така ли? Laughing Морени съм виждала като малка, трепач съм чувала по реклами, но не ги асоциирах заедно. Laughing

Винаги съм мразила шоколадови вафли. За разлика от локумените. Те надявам се не са отровни. Grinning

# 355
  • Мнения: 1 394
Цитат
Не е задължително да има сухо мляко в шоколад
Има три основни вида шоколад-млечен,бял,черен/натурален/...Разбира се има много видове по принцип,но това са най-срещаните.В млечният шоколад ,както и в белият има мляко задължително.Само в натуралния няма.Не мисля,че покритието на вафлите е с натурален шоколад....пък не знам,може и да е,но за да стане по-вкусен шоколада непременно се слага мляко.Това го знам от производител на захарни изделия./не е той с отровните вафли-споко Mr. Green/

# 356
  • Мнения: 2 018
xenia, ето ги морените и първият им рекламен клип

http://www.vbox7.com/play:320570b5

# 357
  • Мнения: 332
Точно във вафлите, които обичам ли трябваше да има меламин. Сега кави да хапвам  Whistling

# 358
  • Мнения: 4 534

Винаги съм мразила шоколадови вафли. За разлика от локумените. Те надявам се не са отровни. Grinning
Един път да съм и аз на едно мнение с тебе. А специално Морени в миналото беше 100 пъти по-отвратителна, отколкото е сега, не че сега е много вкусна.  Tired И аз се надявам с локумените да вафли да не изживяваме такива стресове.  Confused
И сега, последно какво - да муаме спокойно, меламин няма, така ли?

# 359
  • Мнения: 641
И сега, последно какво - да муаме спокойно, меламин няма, така ли?

Под нормата е, споко! 
Така ще станем по-устойчиви като ни привикват на отрови в "допустими" количества.
Някой написа, че след ядрен взрив ще останат само хлебарките и българите    Laughing

Общи условия

Активация на акаунт