Откриха ОТРОВА в наша марка вафли

  • 28 057
  • 419
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 2 070
Тъпото е, че аз мога да не купувам вафли и подобни, но в градините понякога ги дават за следобедна закуска на децата. Моето не обича особено, понякога изяжда половината или не я яде, яде с удоволствие само меденките. Ами другите деца дето се тъпчат и там и след това...

# 361
  • Мнения: 229
Аз пък се изнервих от друго - съобщението казва "под допустимата норма", нямам предвид конкретния случай, ама вече се дразня - защо пък да има допустима норма?! В моите кексове няма как да попадне меланин, защо пък да има допустими норми, пък били и те безвредни, ами аз не искам децата ми да си похапват допустимите норми меланин! Аман вече от химия! Обичам и шоколади и вафли, искам поне тях да си купувам, не мога и шоколад да си правя вкъщи! Засадих си разни зеленчуци в бабината градина, подправки, възложих й да гледа кокошки, мляко си квася, питки си правим ... добре де, аз искам и книги да чета и да се разхождам, може ли животът ми така да мине - в домакинстване и земеделие?!

# 362
  • Мнения: 4 527
В моите кексове няма как да попадне меланин, защо пък да има допустими норми, пък били и те безвредни, ами аз не искам децата ми да си похапват допустимите норми меланин!
В меланина няма нищо лошо  Wink, виж против меламин имам много.  Peace

# 363
  • Мнения: 229
Така де, разбрахте ме!  Blush То без меланин направо не може Wink

# 364
  • Мнения: 46
Току що разпитах мой познат,който се занимава с хранителни изделия и той ми отговори,че не е сигурно и че единственно в лаборатория в град Варна се правели този тип изследвания?!? и нищо не е открито.Имало слух,че става въпрос за МУРА.Не се подписвам под това,а само ви споделям.

# 365
  • Мнения: 234
Такаааа.... Както писах по-горе  АДСКИ МИ ПИСНА от овче блеене и  безпомощност, навсякъде из цялото Интернет пространство. Единствения човек, който говореше подробно за конкретни действия беше Xеnia, та следвайки нейните инструкции , публикувани в темата седнах и написах писмо до РИОКОЗ- че ми нарушават правата по чл. еди кой си от ЗЗП и т.н. (Xenia го е написала подробно). Не очаквах резултат, но те ми отговориха в рамките на два дена:
Подател:   <riokoz_so@riokoz-sfo.com>     добави в адреси
До:   a@abv.bg>   
Относно:   Re: Otnosno ukrivane na informacia i narushavane pravata ni na potrebiteli v razrez sas Zakona za zashtita na potrebitilite   
Дата:   Петък, 2009, Април 10 14:59:29 EEST   

Уважаема, госпожо С,
във връзка с исканата от Вас информация, Ви уведомяваме следното:
- продукта, за който става въпрос в публикациите е "Морена- стикс";
- произведен е от фирма "Крафт Сушърт- България" АД;
- взети са проби от продукта и е извършен лабораторен анализ в две
акредитирани лаборатории в Германия;
- резултатите от анализите са в стойности значително под пределно
допустимите стойности за меламин-0,1 и 0,2 мг/кг при норма 2,5 мг/кг.

Ето защо считаме , че публикуваната в медиите информация е недостоверна и
подвеждаща.


Искам да ви кажа, че никой не ни е виновен и за да си променим живота трябва да си променим начина на мислене. Понеже тука в БГ все няма виновни и все чакаме някой друг да ни свърши работата. Няма по-овчедушен и робски народ от нашия. И докато продължаваме да сме такива си заслужаваме всички простотии, които  ПОЗВОЛЯВАМЕ ДА ни се случват.Това е. Бъдете здрави.

# 366
  • Мнения: 4 527
Ти пействаш ли го текста тука? Егати неграмотно написания отговор!  Shocked Ако и анализите са им толкоз грамотни... уеуе мауе.  ooooh!

# 367
  • Мнения: 4 916
Морена? А аз щях да изпращам цяла кутия на познат, който не е в Бг и си мечтае за морени  Tired

# 368
  • Мнения: 4 380
Браво Багира! newsm10

Казах ли ви че действа като магическа пръчка?

# 369
  • Мнения: 2 401
А аз споменах ли, че  не трябва да допускаме и медиите да си вдигат тиражите и рейтингите, правейки си гаргара с народа?
Кой ще ги съди тях сега?

# 370
  • Мнения: 4 380
А аз споменах ли, че  не трябва да допускаме и медиите да си вдигат тиражите и рейтингите, правейки си гаргара с народа?
Кой ще ги съди тях сега?

За кое да ги съди? Ти се съмняваш че информацията с меламина е манипулирана, а не последваните проби в Германия? Laughing Минзухарче, трябва да си много наивен за да предположиш, че немските проби можеха да не излязат чисти.

# 371
  • Мнения: 1 394
И аз съм на това мнение-не случайно казах,че ще ги оневинят и всичко ще се потули.Не ми е ясно,как откриват високи дози меламин и изведнъж незнайно как .../може би докато пътуват до Германия/  Wink тези дози меламин са намалели....Чудя се и се мая...изпарил ли се е....чудна работа.... newsm78

# 372
  • Мнения: 2 084
Какво означава това допустима норма? Май наистина само българи и хлебарки ще оставаме.

# 373
  • Мнения: 1 394
Ами да-то както е тръгнало.Нали и хлебарките ги пръскат с разни препарати,първо мрат,но после свиквот с отровата и не им действа...та и нас така.Сега с меламин....а като спре да действа с нещо друго.....те почнаха вече със сода каустик,може да подновят третирането....срам ееее ,срам голям....ама и ние си имаме трески за дялане.Има хора дето,като че ли в сладкарски цех са правени-по цял ден само кроасани и вафли ядат...и нищо друго.Първо трябва да си превъзпитаме хранителните навици.

# 374
  • Мнения: 4 555
bagira_s, Xenia, браво!
 smile3501 smile3501 smile3501

Естествено, че резултатите от "Германия" ще са сто процента чисти. Аз поне нито за миг не съм се съмнявала.
А това с допустимите норми е доста коварно. В една вафла има допустима норма, в един шоколад пак допустима и т.н., но като изядеш няколко сладкарски изделия за един ден и им събереш допустимите норми, се получава една доста недопустима 'норма'.

Общи условия

Активация на акаунт