ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 6

  • 64 230
  • 580
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 237
Айде orkud , и снимки на първия  и  последния ден да направиш, да контролираме какво си изработила Grinning

 hahaha hahaha

# 556
  • Мнения: 5 710
Момичета, искам да попитам нещо за доматите:))
Така, разсада ми започна да цъфти, а са високи към 15 см.
Още не съм ги засадила, защото тук все вали, но се притеснявам, нормално ли е да започне цъфтеж толкова рано? Не че мога да ги спра, но се притеснявам ще има ли домати изобщо, ако отсега почнат да цъфтят..

# 557
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
котенце десси-г, ако цъфти като това , значи името му е лавровишня. Тя също има различни видове, моята е от по-дребната.

# 558
  • Мнения: 131
привет незнам въпроса ми за тази тема ли е/относно стайно растение/но все пак да попитам знаете ли каква може да е причината за жълтеенето на листата на драцената,моята е нито преполята,нито на тъмно,ако трябва и снимка ще кача,късам жълтите листенца и на другия ден има вече нови
ако въпроса не ми за тук,моля ориентирайте ме има ли тема за стайните цветя

# 559
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Заповядай: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=391610.0

# 560
  • Мнения: 2 123
Calico , това е флоксът ми не  знам какъв вид е  newsm78 Забавното е, че на мястото, на което мислех, че съм засяла семена т флокс  и за което се чудех защо нищо не пониква, всъщност съм сложила луковички Иксия  Embarassed. Та да се възползвам и да те попитам /както и другите дами/ - имате ли впечатления от иксия - още не е покълнала, дълго време ли цъфти, капризи и т.н.

# 561
  • Мнения: 6
Момичета, искам да попитам нещо за доматите:))
Така, разсада ми започна да цъфти, а са високи към 15 см.
Още не съм ги засадила, защото тук все вали, но се притеснявам, нормално ли е да започне цъфтеж толкова рано? Не че мога да ги спра, но се притеснявам ще има ли домати изобщо, ако отсега почнат да цъфтят..

можеш да премахнеш цвета ако те притеснява че е рано, но не виждам защо ще го правиш
доматките си знаят работата.
да не си торила с повече калиеви и фосфорни торове?
може и сорта да им е такъв, по-нисък
Да не би пък да са от безколовите?

Ирини, флокса ти мисля че е друмонди. Но виж какво пише отзад- едногодишен или многогодишен?
Иксия още нямам, та не знам нищо за нея

# 562
  • Мнения: 2 123
едногодишен

# 563
  • Мнения: 6
Значи е друмонди. Самозасява се, от миналата година при мен са паднали семенца и сега никне.
Цвета е точно като на опаковката, най-различен. Само дето при мен полегна на земята, дано при теб не се получи. Но изникна доста бавно, не помня колко, но повече от месец

# 564
  • Мнения: 398
И друг път съм писала сайта от който можете да си поръчате семена.Доставят и до България.Аз съм им клиент от години.
http://www.thompson-morgan.com/
Има и търсачка.

# 565
  • Мнения: 4 586
Госпожо 10 цента, това са един италиански сорт домати, стават големи колкото череши, на доста доматчета на кичури. Ако ти е жал, че няма да вържат тия цветове, пръскай ги за опрашване с доматин. Продава се в магазините за сортови семена и се пръска с тия пръскалки, с които мием прозорците срещу цветовете. Така ги опрашват доматите в парниците.

# 566
  • Мнения: 1 849
Да, M_Nik , от същия замък е снимката- Виландри. Като се кликне на следващите и е написано. Ти си видяла тази прелест на живо, искрено ти завиждам.. Simple Smile, прочетох на блога ти...
Аз съм ходила на градините и действително са впечатляващи, но тогава (преди 12 год.) нямах цифров апарат и блогът, които съм посочила - не е мой. Просто е за нагледност. Не ми се занимаваше да обработвам снимки на хартия и лента.  Blush Иначе замъка е просто фантазия!

Пак да питам, дали някой е садил Исусов венец в градина, моя е станал много голям и прочетох, че ставал за градина, ама нещо не ми се връзва... newsm78 Дали да не вкореня част от него в пясък и да го изпробвам...?

# 567
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Вижте какво може да се направи от кохия - едногодишен бързорастящ храст: http://www.websad.ru/photos/1197/18820.jpg  Simple Smile

# 568
  • Мнения: 414
Да, M_Nik , от същия замък е снимката- Виландри. Като се кликне на следващите и е написано. Ти си видяла тази прелест на живо, искрено ти завиждам.. Simple Smile, прочетох на блога ти...
Аз съм ходила на градините и действително са впечатляващи, но тогава (преди 12 год.) нямах цифров апарат и блогът, които съм посочила - не е мой. Просто е за нагледност. Не ми се занимаваше да обработвам снимки на хартия и лента.  Blush Иначе замъка е просто фантазия!

Пак да питам, дали някой е садил Исусов венец в градина, моя е станал много голям и прочетох, че ставал за градина, ама нещо не ми се връзва... newsm78 Дали да не вкореня част от него в пясък и да го изпробвам...?

M_Nik навремето баща ми беше засадил всички стайни цветя в градината и кактуси,филадендрон(незнам дали го написах правилно),исусовия венец,само за пролетно-летния сезон,после ги вадеше и пак ги слагаше в саксиите
Можеш да изкопаеш дупка и да го сложиш със саксията например Peace

Ljuboznatelna как ги намираш тия красоти,страхотно е
а  искам да засадя зокума в градината

# 569
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Много красиво кученце
Зокума го засади ,но наесен трябва да го прибереш.И при изкопаването ще ти и трудно.
По-добре със саксията го изнеси на слънчево и поливай много.

Общи условия

Активация на акаунт