НОРВЕГИЯ - шарена Великденска тема №34

  • 19 891
  • 299
  •   1
Отговори
# 15
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Слънчев привет на всички!   Nature Sun With Face

Ей, оправи се най-после времето и при нас, от две седмици се радвам на ясно небе и силно слънце, макар че все още е доста студено.

Аз приключих със задачите и сега си чакам възнагражденията. След като излязат от печат материалите разчитам особено успешната за Норге реклама "от уста на уста" да сработи и да се появят още клиенти. Пък тогава вече ще мисля за регистриране на собствена фирмичка. На този вариант се спирам след няколко неуспешни опита да си намеря работа според квалификацията и опита (мисля, че има достатъчно желаещи за болногледачи и чиастачи и без мен). Mr. Green

Утре ще направим един "Harrytur" и досега внимателно преценявах "това -да, това - не", но така или иначе списъкът си стана прилично дълъг (половинката и той като мен с широки пръсти и не се противи). Crazy

Мише, разкажи как минаха прегледите и видеозона в България? Тук ходи ли след като се прибрахте?
Роси, пожелавам ти повече здрави норвежци и по-оправни стажанти.  Grinning
Бобче, какво стана с ракията?  Mr. Green Питаш кой какво е планирал през ваканцията - аз нищо, няма да карам ски, но ще ям портокали на воля (на тези цени е грехота да не си отям и отпия на фрешове). Това по повод на мой въпрос от миналата година, когато още не бях в час с повечето им навици и традиции. Та питам аз: "Какви са вашите традиции, как посрещате Поске?", отговор: "Ние караме ски и хапваме портокали"  Shocked
galuni, неприятна история е тази с квартирантите, дано за в бъдеще да не се  сблъскваш с такива недобронамерени типове...
lithium, наслаждавай се на воля на престоя в България, че после нали знаеш... Mr. Green

Molinka, norah, deata, Червено винце се изгубиха...  Sad Сливка пуска по някой лаф, ама рядко. Ама сега е извинена - с такива мили гости как иначе.  Hug

Брях, пак дълго писание се получи, ама аз съм така - мълча, мълча, пък като ме хване логореята  Joy

# 16
  • Мнения: 22
Хей мамчета здравейте Wink
имам един специален и важен за нас българите въпрос-как се снабдявате с ракийка и винце там в Норвегия.Моят мъж заминава другата седмица,а имаме страхотна домашна ракия и той иска да си вземе.Я кажете как стават тези работи?
Предварително благодаря много  от негово име !!!

# 17
  • Мнения: 977
jishka, полага му се за изнесе легално литър концентрат и 2 литра вино.

Предполагам, че ще пътува с норвежките авиолинии - контролът не е голям.
Максимума който аз съм изнасяла 3 литра вино и 3 литра концентрат.
Включително по толкова и към багажа на малкия без, разбира се, да му се полага.

# 18
  • Мнения: 977
Здравейте, момичета!

Имам едно сериозно и важно питане. Касае се за следното:

Хазяин на квартирата ни е една фирма.
Тези дни получихме писмо от нея, че ще идват на оглед във връзка оценка на жилището.

Чудим се дали това е стандартна процедура, във връзка с това, че от една година вече сме тук
или по-скоро е нещо друго, притеснително /примерно готвят се да продават жилището и пр./.


Много ясно, че като дойдат ще им зададем този въпрос, но ми беше интересно какво мислите вие...

# 19
  • Мнения: 515
Поздрави от мен! Жива съм, здрава съм и мърдам!
Като се скрие това разкошно слънце ще седна да напиша нещо смислено! До тогава ви изпращам цялата си любов!

# 20
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
МИшелка, по- скоро е проверка, дали е годно жилището за издаване под наем. Големина на прозорци, гледат, противопожарни аларми, как е проердено електричеството, да няма плесен, ей такива работи. Ако случайно се нуждае от поправки, предполагам, веднага ще си назначат. Щом е фирма, сигурно се грижат да запазят стандарта на жилището еднакъв всяка година. Едва ли е нещо касаещо вас самите. Peace

# 21
  • Мнения: 977
Благодаря ти, Бобче, успокои ме. Има резон.

Как е сладураната?  Laughing

А и междудругото минахме без проблем с количката.
Освен това минахме с един куфар, който не беше предварително заявен и за който се усетихме късно.
Но не ни накараха да плащаме.
Иначе в самолета беше лудница - плачещи деца, тъпканица.
В Бургас ни свалиха на летището и Вики се изнерви допълнително...

Последна редакция: ср, 08 апр 2009, 11:10 от mishelle

# 22
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Привет на всички !

Имам един въпрос към норвежките мами.....не знам дали е много за тук, но реших да го задам...

Предстои ми до два месеца да замина за Норвегия с детето (мъжа ми работи от 7-8 месеца там). Сина ми е ученик във втори клас.
Та въпроса ми е, за да започне училище там какви документи са му нужни от българското училище и изобщо трябват ли такива?

Предварително благодаря за всички отговори!

# 23
  • Мнения: 1 062
О, Марйо ти се появи за малко.........
Ритка, аз лично не знам, ама Марйо и Деата имат опит с това, те биха могли да ти помогнат. Аз питах преди години, но не си спомням.
Аз не че имам с какво да се похваля тези дни, само ще постна нещо, което получих на работния ми майл.

 Kvinner er intelligente vesener!

 En mann ringte hjem til sin kone og sa: "Kjære, jeg har blitt spurt av
 sjefen min om jeg og en del andre kollegaer vil være med på fisketur.
 Vi blir borte i en uke, og dette er en god anledning for meg til å be
 om forfremmelsen som jeg har lyst på. Så kan du være så snill å pakke
 nok klær for en uke framover og ta fram fiskeutstyret mitt? Vi drar
 rett fra kontoret og jeg svinger hjemom for å hente sakene mine. Og,
 kan du være så snill å pakke ned den nye blå silkepyjamasen min?" Kona
 tenkte at dette var litt merkelig, men som den gode kone hun er, gjorde hun som mannen ba om.

 På slutten av uken kom han hjem, han så trett ut, men var ellers i fin
form.
 Konen ønsket han velkommen hjem og spurte hvordan det hadde gått?

 Han sa."Jo, det ble mange laks, noe ørret og litt sverdfisk. Men
 hvorfor pakket du ikke min nye blå silkepyjamas slik jeg ba deg om?"

 Du kommer til å elske svaret... (Hvis du er kvinne..)


 Kona svarte:" Det gjorde jeg. Den ligger i fiskevesken din.....!!"

Ако някой иска кратък превод да свирка Mr. Green

# 24
  • Мнения: 3 674
О, Марйо ти се появи за малко.........
Ритка, аз лично не знам, ама Марйо и Деата имат опит с това, те биха могли да ти помогнат. Аз питах преди години, но не си спомням.
Аз не че имам с какво да се похваля тези дни, само ще постна нещо, което получих на работния ми майл.

 Kvinner er intelligente vesener!

 En mann ringte hjem til sin kone og sa: "Kjære, jeg har blitt spurt av
 sjefen min om jeg og en del andre kollegaer vil være med på fisketur.
 Vi blir borte i en uke, og dette er en god anledning for meg til å be
 om forfremmelsen som jeg har lyst på. Så kan du være så snill å pakke
 nok klær for en uke framover og ta fram fiskeutstyret mitt? Vi drar
 rett fra kontoret og jeg svinger hjemom for å hente sakene mine. Og,
 kan du være så snill å pakke ned den nye blå silkepyjamasen min?" Kona
 tenkte at dette var litt merkelig, men som den gode kone hun er, gjorde hun som mannen ba om.

 På slutten av uken kom han hjem, han så trett ut, men var ellers i fin
form.
 Konen ønsket han velkommen hjem og spurte hvordan det hadde gått?

 Han sa."Jo, det ble mange laks, noe ørret og litt sverdfisk. Men
 hvorfor pakket du ikke min nye blå silkepyjamas slik jeg ba deg om?"

 Du kommer til å elske svaret... (Hvis du er kvinne..)


 Kona svarte:" Det gjorde jeg. Den ligger i fiskevesken din.....!!"

Ако някой иска кратък превод да свирка Mr. Green
Реших да намина..и  да ви видя, че ми домъчня за вас...! Hug

Роси...мила, паднах от смях с тоя виц! Joy Мале колко е хитра тази мацка...евала и!!!!!!!!!!!!!! Joy  Страхотен виц..ще го разкажа на моя!  Joy Слaва Богу, че моя не е"рибар"...ха ха... Whistling hahaha

Само да ви кажа, че съм в Ставангер, моя любим град/ след Трондхейм, разбира се!/ Mr. Green...и се видяхме с БобченкаHug Изкрахме си страхотно... Heart Eyes Тя и малката са страхотна компания...!  Grinning
Утре идва моя викинг..и ние ще ходим с Бобченка да го вземем от летището. Flutter Тя предложи да ме закара с колата...ама страхотна е тя! Heart Eyes


Битърсвит..страхотно си оформила  началната среаница.... Heart Eyes с тези красиви червени яйца!     bouquet


Ще гледам да се вявакам по-често тука...малко съм изостанала от "клюките" така че ме извинете  Joy Hug

Момичета, прегръдки за всички ви! Hug

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 04:35 от ЧервеноВинце

# 25
  • Мнения: 200
Привет и от мен !Не  остава много време за писане ,но предвид малката лудница в къщи няма начин Rolling Eyes.Тука сме си едно малко женско царство, 6 жинорейши  Mr. Green,.Добре че мъжо е душичка като обер келнер е Crazy .Не му блазе сега с тия почивни дни ще му се спре тока да ни обслужва. Ама свикнал си ми е той и не се оплаква Heart Eyes. Утре сме планували да си направим малка разходка до ски пистите и после на барбекю край морето ,само дано времето е с нас .За сега се държи. Simple Smile Имахме планове да отидем и до Финландия ,но тез Норки сън не спали и изкупили всички места Crossing Arms. Не е за вярване, колко е празен града всеки се е метнал на някъде .
 А и да ви питам кога ще боядисвате яйцата  ?

# 26
  • Мнения: 244
Здравейте и от мен в новата тема  Grinning
Благодарности на Битърсуйт за това   bouquet
Аз както обикновено си 4ета теми4ката всекиденвно ама пуста му работа та не ми идва нищо на акъла и аз да напиша  Mr. Green
Иначе съм добре, работя си,тренирам доста напоследък и тран пропих даже хаха та така  Laughing
Приятни Великденски почивни дни на всички желая   bouquet

# 27
  • Мнения: 3
Здравейте и от нас! Честит Великден на всички момичета и семействата им! В момента в Берген пече. Стягаме се за Гран Канария. В събота тръгваме! Момичета, боядисвате ли яйца! Винска, как ти е графика за другия месец? Весели празници на всички! Да си изкарате страхотно!!! Форума е чуден! Страхотни сте!

# 28
  • Норвегия
  • Мнения: 115
Мише и ние сме под наем. При нас е идвал на оценка т.нар. таксман, който води нещо като досие на къщата (пълни данни за състоянието на имота). Но това беше миналата година, когато собствениците правиха голям ремонт и той дойде за да го регистрира и прибави към досието. Тогава знаехме, че след 2 месеца ще се местим в ново селце и беше ясно, че къщата ще бъде обявена за продан. Но както казва Бобчето вашите хазяи искат да се уверят, че квартирата е ок и не се нуждае от ремонти. Споко, те ще ви кажат, ако имат различни намерения (а и в договора ви трябва да има срок за предизвестие). Но не се тревожи, по-скоро е рутинна проверка.
Сливке много ме развесели с това, как твоят съпруг ще си изгуби токовете от шетане.  Grinning Само така - трябва да помага максимално, а и като гледам тукашните мъже дори не си помислят да протестират. Но то си е и до възпитание тук.
Сещам се за един виц по този повод:

В едно норвежко семейство жената прехвърлила всички домакински задължения на съпруга си. Той хем ходел на работа, хем въртял къщата.
Един ден съпругата му се прибрала от работа и той започнал да нарежда от вратата:
- Виж какво, повече така не може, писна ми вече... толкова време все...
- Ти какво? Оплакваш ли се? - намръщила се тя.
- А, не, съвсем не, просто исках да те помоля да ми купиш нова престилка, че старата вече заприлича на парцал.
 Joy

Роси на твоят виц много се смях и дори го разпратих на тукашните ми познати (жени).  Grinning

О,Ели чудно е, че ще можете да се насладите на почивка на топло и слънчево местенце. Много весело и кефско да си изкарате!

Аз смятам да боядисвам яйца на Велики четвъртък, а козунаците Пенка (машината за хляб) ще омеси в петък и така ще са пресни за празника. Пробвах една рецепта от "козуначената" тема в Готварския и се получиха, дори конци си имаха. Утре пак ще направя една репетиция, но този път ще ги занеса на едно приятелско семейство норвежци, с които ще ходим на вилата им събота.
Като казах машина за хляб и се сетих за Бобчето. Бобче ти искаше да си купиш такава машина и в момента има за по 400 крони в Рема.

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 17:59 от Bittersweet

# 29
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Битърсуийт,  Grinning знам ги аз тези машини. Отпреди нова година съм им хвърлила око, ама все ме спира мисълта за дупе голямо като провадийска околия. Знам, се, че има да въртя едни питки и козунаци докато си начеша крастата, а това се отразява пагубно на формата  Laughing

Ние с Винска днес пак се видяхме. Взехме мъжо и от летището и се запознах с него  Grinning После, пък, с мойто мъж, дружно почистихме къщата, че беше плачевно положението и такаа. Иначе е убит ден, няма къде да се отиде и какво да се прави, да се гръмне човек.

Ели, жестоко ви завидях за Канарите, просто см зелена в момета  Laughing. Страхотно да си прекарате.

Молинке, видях, че си ми писала на скайпа ама днес чак. Мъжо като си е в къщи и ми окупира компа да си гледа неговите коли там, как не му омръзнаха. После на мен ми се чуди, как не ми омръзва да вися във форума.  Rolling Eyes

Мишелка, подготвяте ли се за завръщането към детската. Как е бебока, рита ли, а ти как я караш?

Ркб, дадоха ли ви малко почивка покрай празниците, или пак много работа има?

Хайде приятна вечер от мен   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт