Отговори
# 15
  • Мнения: 4 585
Аз по-подреден и по-правилно написан текст в този форум видях само веднъж.

Днес приятелката ми се опита да се самоубие. Изпила е една шепа приспивателни заедно с патронче водка и си е прерязала вените.
Кофти смяна на глаголните форми.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 466
Ако е възможно, променете заглавието на темата, защото всеки път като го видя ми звучи, все едно някой търси помощ за самоубийство и настръхвам.

# 17
  • Мнения: 335

Да, за глаголните форми е вярно.
Първо то ми направи впечатление.


Интересно ми е как някой дава съвети, без да е наясно с нищичко от взаимоотношенията между автора и лиричния герой.
Както и с каквото и да е друго нещо от историята.

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Просто иди да я видиш.
Дръж се нормално, както винаги.

Занеси и нещо, което обича.
Музика, книги...

И не се връзвай на учителите по БЕЛ и борисовсците в темата.

Опитай да говориш с лекарите.

# 19
  • Мнения: 5 370
Не виждам смисъла от темата. Самоубийството-или опита за такова- е толкова хлъзгав лед, че....последното място, където МОЖЕ да търсиш ПОМОЩ-са форуми.

Как очакваш да ти бъдат дадени адекватни съвети от хора, които ни най-малко не ви познават, както и ти не ги познаваш? Ако е просто да споделиш-да, разбирам.
Но да питаш как да се държиш?

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Стига сте де!
На колко от вас близки хора са правили опит за самоубийство.

Нормално ви се вижда да се търси съвет дали плюнката е опасна при полов акт, но как да се държиш в такава ситуация - не.
Странно.

# 21
  • Мнения: 5 370
Реза,

Не знам за каква плюнка и полов акт говориш, но ако се касае за такъв сериозен проблем-аз на форуми не бих разчитала. Говоря сериозно. Има психиатри, има психолози, има терапевти. Дори и ако искам да знам АЗ как да се държа с посегналия си.

То, ако иде реч, някои си лекуват и децата по информация от Здравните подфоруми-не че ги омаловажавам-но когато иде реч за МОЕТО дете- все пак, предпочитам да потърся специалистите.

Сега да не вземеш да ме обвиниш в коравосърдечие. Мога да слушам до безкрай за чужди проблеми и страдания, мога да плача с хората,да приема проблемите им като свои, но, както ти сама подчерта-КОЛКО от нас наистина имат подобни преживявания, че и да могат да дадат адекватен съвет?

# 22
  • Мнения: 12 665
Ако търсеше наръчник - Как да се държим, сигурно щеше да намери в Гугъл. По-скоро иска да сподели.

Дръж се спокойно. Без ревове и без да разпитваш Защо и защо не се обадила на теб. Недей да обвиняваш и себе си.
Мнимото самоубийство е точно вик за помощ. За повечето хора е достатъчно и не го повтарят.

# 23
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Какво мнимо самоубийство бе хора? Тя е пила хапчета и алкохол и после си е прерязала вените! Ако беше спряла до хапчетата- ок, щях да и аз да мисля, че е мнимо, но тя се е рязала! Момичето наистина е искало да си замине- явно проблемът е бил доста сериозен.
Не е споделила с приятелката си, защото или не е мислила, че може да й е от помощ, или срамът е бил голям.
В последствие, когато се е уплашила какво е сътворила със себе си много ясно, че ще се обади на мъж- вероятно трезвомислещ, с кола и доказал се и преди, че може да е в помощ. И аз в такава ситуация не бих се обадила на приятелка, която най-много да ми припадне по телефона....
Как да се държиш- ми нежно и с любов, без въпроси и всеотдайно.

# 24
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Реза,

Не знам за каква плюнка и полов акт говориш, но ако се касае за такъв сериозен проблем-аз на форуми не бих разчитала. Говоря сериозно. Има психиатри, има психолози, има терапевти. Дори и ако искам да знам АЗ как да се държа с посегналия си.

Е, как не знаеш?
Мигар не четеш в "Споделете"?Simple Smile

Сега, сериозно.
Повече от ясно е, че същинска помощ за проблема момичето не може да получи тук.
Но е объркано, притеснено и не знае какво да мисли и как да се държи при среща с приятелката си.
Нека и помогнем, без да се правим на големи философи и всичкоразбирачи.
Поне да опитаме.
Едва ли ще заболи...

# 25
  • Мнения: 3 405
Сега, сериозно.
Повече от ясно е, че същинска помощ за проблема момичето не може да получи тук.
Но е объркано, притеснено и не знае какво да мисли и как да се държи при среща с приятелката си.
Нека и помогнем, без да се правим на големи философи и всичкоразбирачи.
Поне да опитаме.
Едва ли ще заболи...

Точно.

# 26
  • Мнения: 6 029
Ох, добре, че е реагирано навреме, слава Богу.
Била съм в такава ситуация. На мястото на приятелката ти. Няма да пиша тук, ако искаш - пиши ми на лични.

# 27
  • Мнения: 335
...Нормално ви се вижда да се търси съвет дали плюнката е опасна при полов акт, но как да се държиш в такава ситуация - не.
Странно.

И за плюнката не е нормално.
Но все пак отношенията между плюнката и човека не са толкова сложни и са описани в съответната литература.
Между двама човека не е така.

На мен не ми стана ясно от какво има нужда авторката.
Търси съвет как да помогне на приятелката си?
Или как да не се чувства конфузно в първата среща след случая.

И в двата случая обаче са важни причините, които са довели до пиенето на хапчета, рязането на вени и други драстични постъпки и имат ли нещо общо те с отношенията между приятелката и авторката.
Едно е, ако причините са у авторката, съвсем различно е, ако са свързани с друг човек или обстоятелства, а авторката е само наблизо.
Знаем ли нещо за това? А самата авторка знае ли?

Няма нищо по естествено от това (ако ситуацията е реална) първият въпрос да е "Защо"?
И нищо по-ненормално от това да цъфнеш в болница след такава случка и да се правиш, че нищо не е станало.
Ако авторката е само една пренебрегната за споделяне приятелка-съквартирантка (не друго) най-нормално е да отиде в първия възможен ден, да не си спестява въпроса "защо", но и да предложи вариант да й бъде отговорено по-късно.
И да покаже, че дотогава е на разположение за всичко, което може да се очаква от истински приятел.

ПП Има едно клипче, което беше пускал Лабрадор в една тема на Как' Сийка. Много е подходящо, ако важи вариантът с пренебрегнатата за "споделете" авторка. Клипчето лесно, в нужния момент, може да обясни на приятелката, защо към собствения си живот човек трябва да се отнася с уважение (стига, разбира се, опитът за самоубийство да не се дължи на тежки медицински причини)

# 28
  • Мнения: 2 829
Както Вълкът написа още на първа страница на темата
освен за физическото й възстановяване
за нея после ще започнат серия от сеанси със психолози и тн
още в самата болница.
ще има разговори и с родителите
Така поне аз знам, че се процедира при опит за самоубийство.

Това момиче като приятелка-се е изплашило ,че нещо е станало под носа му без да усети

Според мен --въпроса -"защо" ,ще бъде зададен на по-късен етап-ще имат време да го обсъдят.
защото --влизайки в болничната стая,,е важна първата реакция-не трябва да е обвинителна ,а добронамерена ,......


И да покаже, че дотогава е на разположение за всичко, което може да се очаква от истински приятел.

 Peace Peace Peace Peace


# 29
  • Мнения: 17
дано не е получила увреждане на вътрешни органи че при такова натравяне най много страдат  черния дроб и бъбреците.. TiredЩе се лекува дълго..има нужда от добри специалисти..лошото е че пак може да повтори..трябва да смени обстановката -- дори дома в който живее..А как трябва да се държиш ти -- изобщо не и споменавяй за опита за самоубийство..остави тя да ти говори..не я упреквай и  не я съжалявяй..и гледай ти и нейните приятели да не я оставяте сама.. Peace

Общи условия

Активация на акаунт