как се справята с прането?

  • 20 527
  • 364
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Трябва да се съглася с Никифин за сушилнята и космонавтите.
Понягога даже дрехите не стигат до шкафовете: от пералнята, в сушилнята и пак се обличат Mr. Green
Космонавтите НЕ се перат на всяко изцапване. Затова са от непромокаема материя; за да съхнат, да се изтупат и пак да се употребят. Космонавти пера най-много веднъж седмично, зависи от състоянието.
Детето събира една пералня седмично. Дрехите му се сменят всеки ден. чорапи за навън не виждам защо ще се сменят след излизането. Ако детето има непромокаеми обувки/ботуши, няма нужда. Не е мокро. А не е и мръсно.


Купувам САМО дрехи, които не искат гладене. Гладя 10 пъти в годината, на мъжа ми ризите, моите и на детето. Едно време даже и чорапите си гладех, но сега разбирам, че нещо не ми е било в ред Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 16
  • Мнения: 585
много рядко след посещение на детската площадка само изтърсвам , това става само ако са били на единствения в града пясъчник който е на оградена площадка с персонал и кучета и котки там не влизат , иначе ако са минали през друга площадка пера защото съм почти сигурна че кучета и котки са минавали от там , обикновено и аз гледам да ги съблека в коридора и директно в пералното  за да не внасят навътре , сага като почнем да излизаме повече ще хвърлям и по два пъти на ден дрехи за излизане .За вкъщи дрешките за един ден успяват да ги изцапат почти винаги  най често като се хранят сами с храна , друг път ги рисуват и тн , чорапките са минумум два чифта един за навън и един за вкъщи, понякога след ходене на пясъчник хвърлям и моите дрехи най-вече панталона  ми . А за гладенето преди гладех всичко вече обаче е невъзможно да го правя и така не смогвам , децата с ходят с анцузи тениски , памучни блузки, дънки  и изтърсвам преди простираме поопъвам и като ги сгъна добре са ок .
 А с каква сушилня сте ? , пералнята ми е със сушилня но дрехите на какъвто и градус да се сушат излизат толкова намачкани че трябва да ги гладя което пак е загуба на време. Иначе имаме доста дрешки за да има какво да носят докато другите съхнат или чакат пране ,  с едно дете се оправях без проблем докато спеше пусках пералня или изпирах на ръка дрешките скоито е била , вечер след като я приспях пак същото и нямах проблем сега с двете си е лудница

# 17
  • Мнения: 2 757
Едно време даже и чорапите си гладех, но сега разбирам, че нещо не ми е било в ред Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ако си имала гъбички е оправдано  Wink

кейт888 , комбинираните пералня и сушилня съм чула, че сушилнята доста мачка прането, защото не е достъчно голяма.
Ако си родиш още 10тина дечица, че се научиш да переш и гладиш само когато наистина има нужда, защото ще е невъзможно да го правиш винаги, когато си мислиш че трябва. И така ще свикнеш да си практична, че ще почнеш да се чудиш с какъв акъл си прала и гладила като бесна преди, след като може и с много по малко пране и гладене да се мине  Peace

# 18
  • Мнения: 585
ако в момента имам още едно дете да цапа сигурно ще си преразгледам теория за " чисто мръсно ", и сега се замислям , а май и моите са си беланици и успяват да се изцапат повече от другите , докато мога ще ги пера , ама после сигурно ще мина на нова теория поне за външните дрешки
 Пишете ми с какви сушилните сте , добре идея е за пролет , есен зима

# 19
  • Мнения: 4 300
Уф, колко място заемат детските чорапи в една пералня, моля ви. Или пък бодитата или блузки. Просто си купи една нормална сушиля и си решила проблема наполовина.
Моята е Електролукс ( не оная с гладенето).

# 20
  • София
  • Мнения: 4 063
Няма никакъв начин да се приберем от пясъчника и да не метна дрехите за пране!  Crazy Хубавото е,че моите също не обичат да висят в пясъка. Дрехи пера когато се изцапат. Това в общи линии значи 3 ката за малкия на ден( 2 в яслата и 1 у дома) и по 1  за големия(понякога и по 2 за 1 ден, но е по-рядко  Laughing ). Бельо и чорапи-ясно е; пижами, чаршафи- веднъж в седмицата; кърпи и хавлии-както дойде, не съм обръщала внимание. Пералня пускам вечер, хайде да не е всяка, но 5 пъти седмично някъде. И откак светна това, слънце като погледна пералнята и се усмихвам! До миналата седмица ми се плачеше... Mr. Green

# 21
  • Мнения: 2 153
откакто се е родило второто ми дете не мога да насмогна с прането в къщи , на простира постоянно има пране , пералното помещение винаги е пълно с дрехи за пране и има други за сгъване и подреждане/гладя вече само няклои дрехи , най-вече дрехи на мъжа ми ризи  или  мои преди обличане / и пак не се справям и при вас ли е така .На  децата всеки ден  се сменят дрешките с които са вкъщи , чорапки се сменят по два чифта на дете на ден , понякога и повече, дрешките за навън също се сменят след всяко излизане , просто като излязат от пясъчника са целети в пясък няма как да им ги обличам пак .И при вас ли е така как се справяте

При мен е абсолютно същото, въпреки, че нямам нито едни дете- само двамата със съпруга ми сме и пак пералнята работи почти всеки ден! За сушене и гладене - да не говоря. Простора е винаги пълен, а дрехи за гладене има постоянно! Преди гладех  всичко, но сега просто не мога да смогна и ми се случва все по- често да прибера нещо неизгладено, когато потрябва....е тогава няма накъде- гладя го...

# 22
  • на майната си
  • Мнения: 425
Болна тема.
С едно дете съм, по цял ден всички сме извън дома и пералнята не спира  #Crazy.
Не помня от кога не съм си виждала коша празен.

# 23
  • Мнения: 593
Прането не ми е проблем, пералнята ми е с голям барабан - 7 кг.
Имам само едно дете - вярно, много се цапа, сменям и дрешките по 2-3 пъти на ден, но за щастие тук е топло и летните дрешки не заемат много място.Чорапи не носим, само мъжа ми носи и ги хвърля за пране като се прибере от работа.  Имаме достатъчно дрехи, за да не се чудим какво да облечем докато изпера. Не пера много често - 2-3 пъти в седмицата (не обичам да пускам пералнята с малко пране).  Дрехите съхнат много бързо - като ги простра към обяд - до вечерта са готови. Гладенето ми е голяма мъка, но гледам да купувам дрехи от по-немачкаеми материи, така че гладя само това, което се мачка.

# 24
  • София
  • Мнения: 15 486
С прането се справям, понякога и две-три перални на ден пускам, но с простирането закъсах.Остъклихме балконите и махнахме просторите, а сушилня все още нямам.

# 25
  • Мнения: 411
явно младежта много се оплаква.нали пералнята пере,какво толкоз.
сина ми е роден 1991 нямаШе памперси,нямах пералня,гладех вси4ко и бях студентка.единствено носех 4арШафите на свекърва ми да се перят в пералнята,4е живеехме в един град.докато детето спеШе  у4ех а като е будно перях,понякога в стаята при него с два легена.
вси4ко е въпрос да може 4овек да се организира.
за малката ве4е имаШе памперси,голямо удобство.
нали не трябва да жулите наакани гаЩи с 4асове.
а за гладенето, не гладя само гаЩи и 4орапи.
признавам си ,4е малката ве4е ми помага за гладенето на хавлиите и нейни тениски.
казва"мамо ,да не те боли ръката",4е го закъсах с рамото.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 560
Да живее паралнята !!!!!!!!

# 27
  • Мнения: 4 068
Ники, много ясно, че е нормално по дрешките на детето да има петна, защото се цапат с какво ли не и не всичко се пере. Обаче да има петна, защото не могат да се изперат, но дрешките въпреки това да са чисти е едно, а да ходи с петната, защото аз просто не съм изпрала дрехите след пясъчника примерно е това вече аз не го разбирам. Ето тая сутрин бяхме на площадката и от пързаляне по пързалката дупето и се изцапа, еми няма шанс следобяд отново да излезе с този панталон просто. Това имах предвид под създаване на навици. Дрехата може да е захабена, но чиста и това аз се опитвам да възпитам у дъщеря си, а не да си се изцапа или изпоти, но след като позасъхне дрехата и пак да си я облече. Аз лично рядко обличам нещо повече от един път и така процедирам и с дрехите на детето. Косвонафти не носим вече, но якетата и ги пера по два пъти седмично и нищо им няма, така или иначе ги носи по един сезон.

# 28
  • Мнения: 1 096
NikiFin, малкият се цапа и още как.  #Crazy Всяко хранене е изпитание за мен - дали ще успея да опазя стените и мебелите.  Joy Преди да излезем на разходка му дадох една бисквита и после трябваше не само да го предоблека, но и да пусна прахосмукачка в дневната. Ама няма как, ще пораснат и ще спрат да цапат /толкова много/.

# 29
  • Мнения: 225
Нормално е дете да има лекета по дрехите. Даже изглежда неестествено ако е прекалено чистичко и изгладено.

Нормално е да има кал , пясък и подобни КОГАТО СЕ ПРИБИРА. А когато излиза от къщи и е с петна, мръсно и неизгладено -говори много неща.

Общи условия

Активация на акаунт