Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 35-та тема

  • 39 227
  • 370
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 9 157
Веси, много красива ти е станала макаронената салатка   bouquet

Маме, добре завърнала се с тези апетитни сарми  Hug Няма нищо по-вкусно от сарми с истинско месо вътре  Peace

Цеце, страхотно меню си приготвила   bouquet Може ли рецепта за агнешкото  Praynig

Крисче, не забравяй да спиш обаче като идеш на спа-то  Peace

Лабрекс, страхотни са ти чесновите питки   bouquet за супата хич не ти завиждам, щото и аз си имам такава за утре  Laughing Laughing

аз днес готвих, но утре ще показвам, че младежа сега си наваксва за седмицата без нет.

# 316
  • София
  • Мнения: 614
пеп-4o , за агнешкото правя рядка кашичка от 100-150 мл. олио, 2 суп. лъжици брашно, сол, 1 чаена лъжичка червен пипер и 1 суп. лъжица дижонска горчица /от тая с черния етикет/. С това нещо намазвам парчетата месо /най-вкусна става с плешка тая рецепта, защото става много хубава коричка/,  нареждам ги в тавата, сипвам 1 чаша вода и пека под фолио, докато стане на мозък. Махам фолиото и пускам вентилатора на високи градуси за няколко минути и става супер хрупкава и вкусна коричка  Crazy

# 317
  • Мнения: 1 461
Парченце от тутманика на Пети


Пети веднъж ли втасва само тестото аз не бях сигурна и затова го месих на ръка около 30 минути осташих го да втаса след това го оформих и пак го оставих да втаса и тогава го изпекох

# 318
  • Мнения: 623
дидибу, много хубава снимка  Peace
пеп-4o,мерси! Hug
В края на деня - Честит празник и от мен на всички именници и техните близки!
Пожелавам ви много здраве,късмет,щастлив и по-цветен живот!

Момичета,много хубави менюта!...... всичките козуначено-тутманени-хлебни неща са супер.За панетонето на Krische,направо нямам думи.Бъни поздравления за хляба без мая,браво за упорството!
betina33,много впечатляваща тортата!....и салатата на vesi_nn с калинките!
labrex, тези пържолки,от гледката на които преглъщам в момента, с какво си правеха компания в гювеча,докато ги пече Simple Smile?

# 319
  • Мнения: 7 425
  веси-нн,много красива салата! newsm10 От какво са направени калинките? Rolling Eyes
миг незабравим,как се казва сладкишът ти?Изглежда много добре! Grinning

# 320
  • Мнения: 679
Цецето, labrex - страхотни вкусотии!  smile3525

Labrex, картофеното пюре ми напомня по форма на Белоградчишките скали...  Laughing Дали е случайно?  Mr. Green

Бъни, Мариета, Маме -   smile3501

Vesi_nn, салатата е разкошна! /Поправих се, бях написала торта. Rolling Eyes/   newsm51 Още не мога да й се нагледам!   bouquet   Мойта щерка много би й се зарадвала!

Аз готвих боб, няма да го показвам. Днес съм много отнесена, обаче. Преварих си супата топчета, дето готвих следобяд и забравих да я застроя   hahaha ... Заплес и половина! Joy

Последна редакция: нд, 12 апр 2009, 23:34 от dixi

# 321
  • Мнения: 22 867
Лабрекс с туй домашното хич да не беше казвала, че е домашно и с чесновите 'лебчета как ще го изсърбам, няма да я видиш тенджУрата hahaha

Krische, то в тенджУрата остана нещо, ама от хлебчетата и помен няма......

Лабрекс, и аз съм за супата с чесновите хлебчета! Първо на мен, после на Гица да дадеш!


Маме, писах вече - чорба давам, ама чесновките - йок, отидоха бързо-бързо. А твоите сърмички (на мама, де! Wink) ми напомниха едни, май чорбаджийски се казваха - пилешко в зелев лист, страшно вкусни бяха. Heart Eyes

Лабрекс, страхотни са ти чесновите питки   bouquet за супата хич не ти завиждам, щото и аз си имам такава за утре  Laughing Laughing

пеп-4o , щом си имаш супичка, освен да си спретнеш и чеснови питки. Grinning Верно са  страхотни,  голяма вкусотия са. Heart Eyes

labrex, тези пържолки,от гледката на които преглъщам в момента, с какво си правеха компания в гювеча,докато ги пече Simple Smile?

didibu, посолих ги леко, поръсих с чер пипер, овалях в брашно и леко ги запържих от двете страни. После подредих в гювеча (мислех в тава да пека, но бяха доста и трябваше на два пъти, пък нали съм една практичнаааа.....пък и гледам да ми е по-лесно Grinning), наръсих доста чесън между тях, сложих и няколко дафинови листа. Отделно си разбърках вино, доматено пюре и вода със соев сос и уорчестър сос и ги залях. Захлупих и май изкараха два часа в печката. И те бяха вкусни и сосчето се получи вкусно. Страшно крехки бяха.

Цецето, labrex - страхотни вкусотии!  smile3525

Labrex, картофеното пюре ми напомня по форма на Белоградчишките скали...  Laughing Дали е случайно?  Mr. Green

dixi, благодаря!  bouquet Разсмя ме с тия Белоградчишки скали! Grinning Съвсем случайно е, просто сложих на шприца първата попаднала ми формичка, нямах време да ровя и избирам, та така стана, казах си все ще е нещо накъдрено, пък то скали........ Grinning

# 322
  • Brussels
  • Мнения: 160
Честит празник на всички именнициbouquet
Бъни, Мама Цоци, чудесни хлебчета, аз съм сложила една закваска, да видим какво ще излезе... newsm78
vesi_nn, много красива салатка!
Днес тук празнуваха католическия Великден, ето моята празнична вечеря:
Рийет( от френски,букв.пр.-нещо което се маже на филийка) от круши и синьо сирене



Аспержи по фламандски

# 323
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Селма - няма име туй бързашко нещо . Бях замислила да направя най-обикновена тортичка с пандишпанени блатове и нишестян крем с мляко, но времето и крема не постигнаха. Не срязах пандишпана, а го надупчих с нож , сиропирах с компот от ягоди и залях с нишестето . Отгоре поръсих с много орехи , натрошена коричката от пандишпана и малко изостанали кокосови стърготини.
Ето го как изглежда в тавата , щото и подходящия поднос се е запилял нейде си ...

Джас-прас-от разбиването до прибирането на хладно има-няма 1час ми отне.

# 324
  • Мнения: 679
Селма, мисля, че калинките на Веси са от половин сварено яйце, върху което са поставени печена чушка и маслинки.

Лабрекс, май е време да дадеш рецептата за тия чеснови хлебчета, а???  smile3508

# 325
  • Мнения: 22 867

Лабрекс, май е време да дадеш рецептата за тия чеснови хлебчета, а???  smile3508

dixi, заповядай!  Лесни са и бързо се пекат, в моята фурна 20 мин им стигат.

# 326
  • Мнения: 679
Благодаря ти много!  Hug Разгледах ти любимите...  Heart Eyes Явно много обичаш да правиш сладкиши, /и аз така Simple Smile/, в темичката ти открих много вкусни неща, ще се пробват!   bouquet

# 327
  • Мнения: 9 157
Благодаря, Цеце   bouquet аз правя такава смес, ама за печен заек  Laughing сега обаче задължително ще пробвам и на агнешко  Peace

Лабрекс, ще направя и чеснови хлебчета  Peace ако до тогава не свърши супата  Laughing Laughing

Показвам какво готвих вчера аз

една много харесвана в къщи  Мелнишка салата много е ароматна, опитайте и вие  Peace



и бобена салата



с Магданозено песто



пъстра супа от домашно петлЕ



остатъка от петлето - с кисело зеле и ориз



вечеря - мариновани пилешки пържола от бут в балсамико и ром на грил тигана и салати  разни

# 328
  • Мнения: 804
Ето нещо вкусничко от мен,че днес е моят ден Рожден!Тарталетки с кокос

# 329
  • Мнения: 319
Lina dm честит рожден ден !!! Бъди много обичана и изпълнена с добро настроение  newsm51
Момичета радвам се, че моята полянка ви е харесала Wink
Селма както dixi вече е писала калинките са от половин яйце за тяло, печени червени чушки за крилца, точиците са от маслини, както и главата и крачетата, а антенките са от дръжки магданоз.
 

Общи условия

Активация на акаунт