Планува ли някой пролетно-лятно бебе през 2010 година?

  • 12 161
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 768

Веси, то твоето бебе ще стане лятно-есенно  Mr. Green


Аааа,не! Ако стане живот и здраве през септември,ще се роди през юни.Точно за началото на лятото. Wink

Тестове за овулация правих при първото си дете и стана от раз.  Heart Eyes Мисля и при второто да ползвам.

Фолиева киселина и аз си взех,но ме смути грамажа.Колко фолиева трябва да има в една таблетка?300 нали?При моята опаковка пише 500 в една таблетка.Дали нещо няма да навреди? newsm78

# 16
  • Мнения: 1 768
За планиране на бебоче  Wink ,
погледнете тук,момичета.  Grinning http://www.baby-zeit.de/themen/schwangerschaft/geburtstermin.php

Първата колонка е "първи ден на цикъла",а третата е "евентуален термин на раждане".  Hug

# 17
  • Мнения: 693
Аз за първото ползвах тестове по учебник и нито един не ми показа наличие на овулация, но въпреки всичко забременях от раз. Но пък бебеправикхме всеки ден, сега май няма да стане  Laughing затова обмислям да ползвам  Rolling Eyes

За фолиевата - моята е по 400 мг., но мисля че дори и да е в повече няма да е проблем Thinking

Веси, мерси за линкчето!

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 22:55 от Katinche

# 18
  • Мнения: 349
Добро утро. Фолиевата и моята е от 400мг. и мисля, че толкова трябва да е приема на ден, но и 500 не мисля, че е много.
Аз зная, че термина се изчислява първият ден на последната менструация + 7 = датата + 9 месеца  ooooh! как го обясних само...
Пример: последна менструация 01.04.2009г. - евентуален термин 08.01.2010г.
Момичета не чакайте лятото сега е шанса да се пробваме за  първото бебе на 2010г.  smile3521  bouquet
Тестове за ову не съм ползвала, но сега мисля да си взема.
Иринче радвам се че те виждам тук  Hug

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 08:59 от cvetimira

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Здравейте,мили момичета!Моля да ме приемете към вашия отбор!
Казвам се Ирина на 27г от Бургас.Майка съм на две момченца,Светослав на 4г и Преслав на 1,4м.
Мечтата ми е да си имам още едно бебче!

# 20
  • Мнения: 213
Добро утро на всички от Стамбул  Hug   bouquet
От мен закуска и кафе   chef
Ирина, добре дошла  Hug Приемаме на драго сърце!
Веси, мнооого добра идея да пуснеш темата в другия форум, че да си остане там линкът, а тук да си пишем на воля  Peace Ами аз за тези тестове съм чела доста разнообразни мнения, като преобладаваха положителните, но тъй като все още не сме пробвали (а и няма резултат от пробването  Laughing) смятам да изходя от положителната ми нагласа и да не правя тестове, а секс всеки ден като му дойде моментът  luvbed Имам цикъл като часовник от 22 дни, 13-14 дни овулация (един път я засякохме с гинеколога ми при преглед) и вярвам, че ще уцелим момента сравнително лесно  bowuu Но ако не стане след известно време опити, и аз ще си взема  Simple Smile

Катинче, и аз щях да ви питам за фолиевата. Ами аз съм си на фолиева от миналия май  Laughing Както си бях признала вчера, бебето беше планувано за миналата година и така  Peace Но не ми пречи и си я пия, отрази ми се супер на ноктите, растат все едно съм постоянно на морето  Sunglasses Аз взимам Неофолик Мета и тя е 400, но в Гърция се продават хапчета само от 700 и 1000, затова се запасявам или от Истанбул, или от София  Peace Чела съм, че потребностите на бременната се удвояват, т.е. необходими са 800, но на този етап мисля, че са ми достатъчни и 400  Party

Ирина, стискам палци! Ако е пак момче, ще сбъднеш мечтата на много жени да са изцяло мъжки майки (такива като мен  Laughing).

Катинче, живот и здраве да стане първото бебче, искам породени  Mr. Green Преди години заради стара травма на костите направо ме отписаха за възможно вагинално раждане, и аз бях приела тази мисъл априори, та влязох да питам тук момичетата в Гърция как стоят нещата със секциото. Те бяха много мили и ме посъветваха да не се настройвам предварително, така ме направиха част от форума  Heart Eyes После се оказа, че самото състояние на бебчето и мен ще решат нещата в последния момент  Peace Не обичам крайни присъди  Wink

Веси, мерси за линка и положителната енергия   bouquet

# 21
  • Мнения: 213
И понеже си нямаме цветна пролетна картинка в темата поради разбираеми причини, ето малко свежест:


И една пеперуда от мен (подарък, който направих за моя приятелка):

# 22
  • Мнения: 1 768
Добро утро,мадами.  Hug

На всяко от вас подарявам по букетче от любимите ми цветя - фрезиите.  Heart Eyes Пожелавам ви да сте през цялата година лъчезарни,свежи и в прекрасно настроение.  Hug

Мами,пуснах нова теме в майки бъдещи и настоящи.Между другото модераторите са преместили темата ни тук,а не аз.На мен ми се искаше да остане повече време в подфорум майки бъдещи и настоящи,за да я видят повече хора. Crossing Arms
Ще си изпия тогава опаковката фолиева,нищо,че е малко повече на грамаж,а от другия месец ще си взема дуг вид вече.

Поздрави от слънчева Германия.  Hug
 
ThracianLina,страхотна картина.  newsm10 smile3501

Нека се посъберем повече и ще разкрася темата,ще впиша всяка една от вас.  Grinning

Мами,споделете вие за какъв пол бебоче си мечтаете? Wink

Успешен старт в новата седмица,сладурки и до скоро.

Тръгвам да се трудя,че има много работа.   bouquet

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 11:36 от *Веси*

# 23
  • Мнения: 349
Мечтая за момиченце............ Blush
А за да съм честна мечтая за близначки............. Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 1 768
Мечтая за момиченце............ Blush
А за да съм честна мечтая за близначки............. Heart Eyes

Предполагах  Wink. След двамата принца ти е време вече за една принцеса.А защо не и две принцеси,таман наравно - две принцеси срещу двама принца .  Hug

Цвети,ти от къде си?На колко си години,с какво се занимаваш?  Wink

Нека всяка една мама-мадама да разкаже за себе си.  Blush Любопитна съм.  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 349
Аз съм на 29 год., казвам се Цветомира, живеем в едно село близо до гр.Козлодуй. Работя като Управител на "Център за социална рехабилитация и интеграция", с две думи грижим се за възрастни хора и хора с увреждания, както и за деца в неравностойно положение. При предишните си бременности работех в една фирма към АЕЦ и ми се налагаше отначалото да излизам в болничен, докато сега се надявам всичко да е ок, работата ми е чудесна, много си я харесвам и мисля, че няма да ми се наложи /леле ама аз какви планове само правя  ooooh!/ От близо година съм обсебена от идеята за бебче, но все отлагах. От януари твърдо реших, но пък разболя се големият - хайде в болница, следващият месец - малкият - и с него в болница си полежахме. Сега всичко вече е наред  Praynig. Мъжът ми много иска още едно детенце и аз съм решила да го изненадам - казах му че пия противозачатъчни и чакам момента /дано да е скоро/ в който ще му съобщя новината - тогава ще мисля по какъв точно начин.
Много се радвам на темичката, защото честно да ви кажа още отначалото тук с вас се почувствах на място   bouquet.
Дано не съм ви отегчила с дългият си пост.
Ще ми е интересно и Вие да се представите  Wink

# 26
  • Мнения: 1 768
Цвети,как можа да си помислиш,че  си ни отегчила.  Hug Напротив ! С кеф ти прочетох постинга.Възхищавам ти се,че имаш смелостта да отглеждаш в България повече деца и разбира се желанието.  Hug Аз също си мечтая за повече деца,но като за начало за детенце номер две.  Laughing

Сега за мен. Казвам се Веселка,на 26 години, от Троян. Дойдох на 20 години в Германия за да следвам.Тук намерих и мъжа на живота си,с който създадохме семейство и нашата прекрасна дъщеря Мики.Родих малката по време на следването си,толкова силно желание имахме за дете,че си казах,че ще се справя и със следването и с детето.Е,справих се,сега съм последен семестър и през лятото ще  пиша дипломната си работа.Идеята е да пиша дипломна и да бременея.  WinkОт тази година започнах и работа.Работя като възпитател в една детска частна занималня с деца от бебеша възраст до ученици в пети клас.Рабоата ми доставя огромно удоволствие,но и желанието за още деца се увеличи. Това е в общи линии за мен.

Мадамите,които още не са се представили.. Naughty да се представят.  Wink

# 27
  • Мнения: 7 201
Хайде и аз тук. Whistling
Имам едно момченце на 6г.Плануваме го(другарчето),че го и правим близо 2 г. вече....но уви-не се е получило. Confused Пролетно,лятно,зимно-каквото да е,само пак да съм МАМА. Praynig
Желая късмет и скоро 2 чертички на всички ни!  bouquet
ПП:Фолиева вече не пия,разбираемо след по-горния период.Писна ми!Crazy

# 28
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 335
Здравейте и от мен!  Laughing  bouquet

Имаме си една принцеса, мечтаем сега за принц. Правихме плахи опити декември и януари, а февруари и март имахме планиран застой заради оправяне на зъби.
Сега отново навлизаме в темата с пълна сила, пък да видим какво ще каже дядо Боже!

Аз си мечтая за момченце, да има и от едното, и от другото! Ама може и разнополови близначета, хайде, от мен да мине!  Laughing

# 29
  • Мнения: 1 768
Добре дошли на Миле и Мамче.  Hug И да сте редовни.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт