въпрос за изневярата

  • 3 575
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 488
Да, съгласна съм, че всеки сам решава, но дали може да се прецени в стресова ситуация позиция и няма ли да се подведе човек от масовото мнение .Зад анонимността на интернет колко от нас са фалшиви и на кой можеш да разчиташ? Единствено на себе си, но в конкретния случай не би трябвало да се взимат прибързани решения за да не се допуснат непоправими грешки. Аз лично не се опитвам да успокоявам и утешавам никого, а предлагам друг поглед на създалата се ситуация. И още повече не бих дръзнала да се поставям на нейно място без да съм попадала в подобна ситуация.   Съжалявам за по- различното ми изказване, но не съм искала да засегна  и обидя никого.

# 31
  • Мнения: 6 164
И аз не смея да се изказвам за неща, които не са ми ясни и не съм преживяла, но в този случай мога, защото се познавам! Знам си характера, знам колко съм горда и знам, че много съм страдала от тази гордост, но винаги съм предпочитала да бъда честна със себе си, да остана вярна на убежденията си, дори и да загубя. За мен няма по-голямо падение от това да излъжа себе си. В случая знам - никой не може да ми се качи на главата и по гръб не падам.
Не знам за какъв скандал говорите, аз не съм споменавала, че ще вдигам гири и то всеки път??? Един път ще се случи и ще е първи и последен - без скандали, без разправии, без обяснения и без извинения. Някакви глупости от рода "еми приискало му се, важното е, че е еднократно" не ми минават. И на мен може да ми се прииска какво ли не, но в момента, в който съм решила да създам семейство значи, че не мога да правя каквото си искам, без да се съобразя с членовете на семейството ми - съпруг и деца. Ако по някакъв начин застраша спокойствието или нараня чувствата им, оправдание като "така й дошло" просто не върви нали? Когато решиш да ергенуваш - прави си на воля каквото си поискаш! Но създадеш ли семейство - бъди отговорен и се съобразявай!
Защо скандали? Един мъж покаже ли, че не се съобразява, няма какво да искам повече от него. Да му крещя и да се моля? Защо? Той доказва, че не можа да му се разчита. Чист мазохизъм би било да се заблуждавам, че ще се промени.
Не искам да звуча прекалено крайна. Знам, че една майка заради детето си - да не расте без баща и да не страда от развод, би предпочела да стисне зъби - случаите са индивидуални. В един може да е за добро. Може да се случи веднъж и край. Но ако е рецидив не мисля, че е за добро. Нито майката ще е спокойна и щастлива (никоя жена според мен не може да е, след като самочувствието ще й е смачкано), нито бракът ще е пълноценен, колкото и добре да изпълняват ролите си родителите на щастливо семейство за пред детето. Напрежението ще избие в един момент. Ако бащата ясно дава признаци, че е избрал този начин на живот, детето не може да не усети напрежението подсъзнателно и да не става и дума за щастливо детство. Уважавам гледната точка на някои, че заради детето си струва да се преструваш, но тази хуманност е фалшива и не би довела до нищо градивно.

Последна редакция: сб, 03 сеп 2005, 00:18 от Misty

# 32
  • Мнения: 6 164
А що се отнася до анонимността в интернет и фалшивото - според мен именно заради тази анонимност хората не се боят да кажат точно това, което мислят. Помислете и ми кажете не е ли така?
По-лесно е да си излееш душата на непознат, отколкото на близък. Изливаш всичко и заминаваш. И няма след време кой да върне лентата и да ти натяква. А и е по-полезно, защото безпристрастното мнение е по-истинското. В това няма нужда да се убеждаваме.
Мисля, че тук сме по-искрени, отколкото в света навън.

# 33
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Момичета, благодаря ви!
Аз наистина имам нужда от разнообразни мнения и наистина ще преценя сама...

Само да добавя - аз също съм много горда и мислех, че се познавам  Wink е явно не съм се познавала от тая страна - да прощавам ....  Laughing Много съм горда - дори на мъже налитах на бой за правата си  Mr. Green

Не знам какви последици ще има всичкото това - нещо някъде остава като тиня и не е ясно кога и как може да размъти водата - но поне за сега някак я караме тримата и дори и хубави мигове не липсват.
БЛАГОДАРЯ ВИ   bouquet и успех на всички

# 34
  • Мнения: 6 164
Мила, това че си открила, че можеш да прощаваш е прекрасно - аз не мисля, че мога! Евала за това!
Знаеш ли замислих се дали твоя човек не го е направил, за да тества чувствата ти? Малко сюжетът замяза на филмов, ама все пак... Казваш, че сте се оженили заради бебето. Ако мъжът ми се ожени заради бебе за мен, не бих спряла да се питам "Ами ако нямаше бебе, щеше ли да поиска да е с мен? Бих ли могла да го привлека и задържа?". Губиш увереност в себе си, пада ти самочувствието. Защо и с него да не е нещо подобно? Аз писах вече, че мъжете не изпитват по-различни чувства от жените, просто не ги изразяват. Може да се чувства кофти, да мисли, че не го обичаш, вече споменах, че и мъжете имат нужда да се чувстват обичани, и ако не е така, те търсят внимание другаде. Или пък е помислил "е щом не мога да имам любяща жена, като истинско семейство, що да не ходя по курви? Ако ще е гарга да е рошава." Казах, че мъжете кръшкат, когато нещо им липсва, и "нещото" не е задължително секс. Защо пък да не иска да бъде обичан истински? Това с визитките си е било чист тест на твоите чувства. А защо да не е било фарс? Да ги е пъхнал нарочно? Толкова пък да е глупав да не си прикрие следите? Помисли си дали му отдаваш достатъчно внимание и грижи. Защо пък да не започнеш да се държиш по абсолютно обратния начин, който очаква и да видиш какво ще стане? Трудно е да гледаш бебе и да глезиш мъжа си, но си заслужава да опиташ. Щом си решила да останете трима - направи го както трябва!

# 35
  • София
  • Мнения: 488
Знаеш ли замислих се дали твоя човек не го е направил, за да тества чувствата ти

Лично за мен започваме да мислим градивно по темата и може и да излезе нещо много добро. В крайна сметка всеки има глава на раменете си и тя не е за равновесие.  А обяснения за визитките -хиляди- изненада за приятел?!!, проучване на пазара.....

А кой колко е горд е друга тема. Всеки  още от раждането си гради свота гордост с помощта на семейството си и да не забравяме, че не сме възпитавани по един и същ начин.

А мъжете кръшкат и когато нямат с какво да се занимават в достатъчно количество или просто съблазнени  от някоя фрьорца.

# 36
  • Мнения: 7 186
И все пак имаш ли сигурни доказателства за изневяра? Те визитките нищо не доказват все пак. Thinking

# 37
ужасно е. ето едно кратко разказче
5 март беше най-кошмарния ми ден. аз не намерих просто визитки, а цели поезии, написани от него!!!/той бил поет?!/ в сент аитемс... иначе си имаме доверие, де... четем си сент айтемс... newsm61и направих нещо, което 10 минути преди това щях да падна от смях, ако някой ми го беше казал.
докато той спинка, обадих се на СЛАДУРАНКАТА от неговия телефон, но не затворих, както става по филмите... толкова силна се чувствах, и бясна и силна... и бясна... и много културно я попитах дали знае, че той има семейство, все пак, деца и всичко останало... /явно не всичко/
и я попитах майка й не я ли е учила, че от женени мъже трябва да се пази, защото могат да възникнат /а могат и да не възникнат/ проблеми. и я помолих учтиво, айде, мойто момиче, да понамалим малко смсчетата. тя ми затвори, без да мъцне каквото и да било. даже довиждане не каза... много невъзпитано момиче. /надявам се да не е член на форума и да се разпознае.../

зарязах го сам с децата passifierвкъщи и до края на деня се шлях по улиците сама /ако някой е видял  smile3511    една луда да крещи в неделя в 11 часа на пл. македония по телефона и после да седи на тротоара на руски паметник с бира - аз съм била/ защото той ми звънеше през 3 минути да се прибера и дъра бъра, тва били глупости... нищо нямало... то момичето, как може да му званя сега била в болниц имала проблем с бъбреците точно днеска... ами да й ида на свиждане... с ябълки. ама аз те обичам, ти си единствената жена, която обичам... кога да ядат децата? ами питай я онази с бъбреците бе, катил.

вечерта, след хиляди сълзи и скърцане със зъби... да не събудим децата, не викай, моля те, ЗАЩО ПЛАЧЕШ СЕГА!? НЕ МОЖЕШ да си тръгнеш, нищо нее имало, само глупави смси /"така искам да ти целувам трапчинките по дупето"/ са тва, лигавехме се /цял месец?/... ама тя е готина, знаеш ли колко рядко така човек може да те разбере... ДА ЗНАМ, ИДИОТ... та накрая и аз го карах да се кълне тинтири минтири и си призна... НЕ ЗА ТАЗ СЪС СТИХЧЕТАТА а за неколко /последно три???/ мноооого отдавна - даже не помна кога е било, ти беше много изнервена, седеше си вкъщи, не искаше да правим любов, аз като пийна 2 /а като пийнеш 4?/ даже не им знам имената!!! е, на едната й го знам, щото с нея по-така - 2-3 месеца ама само секс, ТИ СИ ЕДИНСТВЕНАТА МИ ЛЮБОВ... онази също женена така че просто... ПРОСТО СИ ПРОСТ БАТКО И ПРОСТ ШЕ СИ ОСТАНЕШ.

 явно съм му ПРОСТила, защшото вече 6 месеца все едно нищо не е било. щом говоря тука за това, явно не съм го забравила, но урока който е трябвало да науча, явно е бил 'прошка' е, като се сетя, не пропускам да го клъвна...

не знам дали имам гордост или нямам, но го обичам, просто ТОЙ Е МОЯ ЧОВЕК.вече 11 години. а когато обичам, нищо друго няма значение. ПРОСТО следващия път ще го ковна в гръкляна и тва е. #2gunfire #2gunfire

мама все ми казва, да не пропускам, ако ми се удаде възможност, защото тя милата все е пропускала и сега съжалява. за добро или лошо и аз все съм пропускала и сега гледам поне да не съжалявам...

успех на всички оптимистки... гледайте с усмивка напред, дано in the end да гледаме с усмивка и назад...

# 38
Всеки мъж изневерява рано или късно, дали ще допусне да го разбереш е до него. Вярвай ми, никой не го прави за да смени половинката си или да я нарани, но той все пак е мъж и това се случва(освен ако няма други проблеми между двамата).
Прости му,ако можеш. Но му обясни, че не искаш да се повтаря  да те наранява. Перфектни МЪЖЕ НЯМА!!!!!!!!!!!!!!

# 39
  • Мнения: 6 164
Не знам какво да кажа...............................................................  Shocked

... явно никой не е застрахован... По-добре да си махна бебето и никога да не се омъжвам...
 Tired

# 40
  • София
  • Мнения: 488
Всичко може да се случи и никой не е застрахован. Може и никога да не разберем,че е имало нещо, но трябва да сме подготвени, че и това го има в зара.Така както той може да изневери, така и ние може да се изкушим....Не говоря само за физическата изневяра, а и за душевната. Но преди всичко мъжът до нас трябва да знае, че никога няма да приемем спокойно и хладнокръвно похожденията му... Искрено се зарадвах, че има силни жени, който могат да вдигнат телефона на поредната фльорца и да я разкарат от живота си.....

# 41
Не знам какво да кажа...............................................................  Shocked

... явно никой не е застрахован... По-добре да си махна бебето и никога да не се омъжвам...
 Tired

няма да махаш никакво бебе!!!  Laughing извода от мойта история е точно обратния: семейството и оби4та ни дават СИЛА да се справим със всякакви простотии и вследствие на това се научаваме на поредния си урок - различен при всеки човек.

ако някога тис е случи нещо такова, винаги знай, че има и по-лоши неща.
а най-хубавтоо е бебето, дори когато стане на 20 и на 30.

убедена съм, че когато обичаш някого можеш и да простиш, и да продължиш по същия път с него /е, малко по-трънлив е, но може би и това е смисъла./
целувки

Общи условия

Активация на акаунт