За взаимоотношенията между децата

  • 1 654
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 803
Сещам се за поговорката"Гонят ли те -бягаш, бягаш ли - гонят те".
И моят съвет е потърсете други деца и други компании, също и съвета за различни танци, школи много ще й подейства положително. Когато имаме подобни проблеми и на моята дъщеря обяснявам, че си има и други другарчета от различните школи и нейните игри не зависят от тези деца, които я изолират. Стискам палци, детето да се справи и да не се подтисне от това. Hug

# 16
  • Мнения: 1 155
Милото детенце...стана ми много гадно... CryАко така постъпят с моето дете, макар и да й стане гадно малко повече ще й обясня, че явно тези деца не са й истински приятелки и просто няма смисъл да дружи с тях, както разбрах че е направил твоя съпруг. Нека си намери други момиченца, с които да дружи...сменете местата ,на които ходите и всичко ще е наред...ще видиш Peace

# 17
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 709
Ситуацията е гадна, наистина. Други майки присъстват ли, докато децата играят. Ако си сама можеш да измислиш някакви общи дейности и като възрастен да ръководиш ти игрите - разни състезания или интелектуални игри. Скрий им съкровище (шоколадови бонбони като пари) и им дай картата да го намерят. Игри с топка (ядеш ли, ядеш ли?), картофчета. Развален телефон. Всички тези игри могат да се играят и от момчета и от момичета заедно.

# 18
  • Мнения: 46
Какво е положението с родителите на децата? Съседските ви отношения добри ли са? Типажът на другите майки пасва ли си с твоя?
От моята дъщеря съм разбрала, че за да има добри отношения между децата, трябва да има добри отношения между семействата. Ние сме приживели сходна ситуация. Дъщеря ми много страдаше и не можеше да разбере, защо все е непотърсена, непоканена или отстранена от играта, а тя ситуацията беше такава, че ние като семейство бяхме много различни от другите семейства в района.
Наложи се да обсъждаме ситуацията и да обяснявам нещата, за да не си мисли, че има вина. При всяка възможност се накипряхме с най-новите си дрехи  Laughing двете и демонстративно излизахме, като тя подчертаваше, че отиваме да се забавляваме някъде, където тях съответно не ги водят. Всички хитове забавления в града бяха редовно посещавани и то толкова често, че просто не й оставаше време да почувства отхвърляне от съседските деца. Печалбата от цялата ситуация беше това, че не възприе дребнаво клюкарския манталитет на затвореното общество в района. Тя стана различна от децата в тази махала, точно толкова, колкото ние със съпруга ми сме различни от тамошните семейства. newsm78
Когато се преместихме в друг район на града нещата се оправиха.  Не веднага, но се оправиха. Тя се научи да намира своето място в групата и което е по-важно, научи се да намира своята група.

# 19
  • Мнения: 2 196
Зад блока на родителите ми има двор, където се събират млади семейства с децата си. Случвало се е лятото, когато сме там, да слезем, за да си поиграе дъщеря ми. Няколко пъти на нея и се прави забележка от едно от децата да не играе с друго, защото въпросното момиченце било лигла. Когато попитах издаващото забрани дете защо говори така за приятелката си, детето отговори, че майка и и е казала така.  Confused
 
 

# 20
  • Мнения: 24 467
А в друга НЕФОРМАЛНА среда как контактува? Като я водите да играе на друго място /не в градината и не по разни организирани мероприятия/, как се държи с децата и, съответно, те как реагират спрямо нея? Има ли приятелчета от по- дълго време, при нея- 1-2 години, да речем, с които да поддържа добри контакти?
А това отношение на останалите деца /и родителите им/ от кога датира и свързваш ли го с конкретна случка?
Между вас, родителите, има ли проблеми в общуването?
А да не би майките на останалите деца да поддържат по- тесни лични контакти по между си?

# 21
  • Мнения: 8 999
Май проблемът тук е по-скоро между майките/родителите, а не между децата. И с дъщеря ми се е случвало подобно нещо, но останалите майки успяха да убедят децата си, че не е хубаво днес да си приятел с някого, а утре да го подминаваш. Бях споделила с тях проблема, но и те го бяха забелязали.
На тази възраст поведението на децата може, а и трябва да се контролира от родителите им. Ако ние не им покажем вярната посока, кой тогава ще ги научи?
Поговори с другите майки, попитай ги какъв е проблемът.

# 22
  • Мнения: 553
Казали са ти много хубави и точни неща
само бих добавила че ще е добре да я водиш на различни места, така че тези деца в двора да не са някакъв вид монополисти в игрите за детето ти. Да има избор, да има алтернатива,
да има различни места, различни групи деца, запиши я някъде на нещо. Вече става топло не става ли да спи в количката навън докато сте с каката на някое различно място?

# 23
  • Мнения: 11 818
Аз също смятам, че повечето неща са ти ги казали, но според мен трябва да поговориш с останалите родители! Не може просто да отстъпите, това е място за всички!

# 24
  • София
  • Мнения: 3 679
С родителите на другите деца сме в отлични отношения, зимата си ходихме по гостита - и у нас и в тях, пасваме си идеално.
Judy, на друго место детето се държи много добре, веднага завързва разговор и си намира приятелче - много е контактна, не се сърди.
Явно тук се чуства като у дома си, свикнала е повече с хората и си показва магариите.
Има си и други приятелчета, с които обикновено гледаме да се видим уикендите, защото през седмицата просто е невъзможно. Дори си има приятелчета и в други градове и редовно се чуват по телефона, търсят си се.

Да, наистина ще се опитам да поговоря с родителите, може пък да се оправят нещата.

Общи условия

Активация на акаунт