За и против детската ясла

  • 16 375
  • 122
  •   1
Отговори
# 90
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 934
bimbo, значи трябва спешно да си смениш педиатъра.  Thinking То вярно, че все още има педиатри, които препоръчват децата да не се кърмят или да ядат кюфтета още във втория месец, но това не значи, че мнението им е меродавно.  Peace

# 91
  • в центъра
  • Мнения: 445
bimbo, значи трябва спешно да си смениш педиатъра.  Thinking То вярно, че все още има педиатри, които препоръчват децата да не се кърмят или да ядат кюфтета още във втория месец, но това не значи, че мнението им е меродавно.  Peace
newsm34  Решението дали да сменя педиатъра си, моля, остави на мен!
Съжалявам за спама, но не мога да приема, че поради факта, че мнението на някой не съвпада с твоето, следва да се счита, че то не е меродавно.

Нямам абсолютно никакво желание да изпадам в безмислени спорове, просто счетох твоето изказване:
Тук поне надали ще намериш и един педиатър - било то традиционен или такъв, който ползва и некласически методи за лечение (хомеопатия например), който да препоръча яслата. Всички са категорично против нея
за малко пресилено и най-вече за невярно.

Винаги има хора с повече опит и наблюдения, съотв. на различно мнение, което счетох за необходимо да споделя.
(Съжалявам, че то не съвпада с твоето, с което и смятам да прекратя да спамя темата)

# 92
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 934
Съжалявам за спама, но не мога да приема, че поради факта, че мнението на някой не съвпада с твоето, следва да се счита, че то не е меродавно.

Хайде и аз за последно.  Peace Повярвай - говорила съм с много педиатри, защото този въпрос ме е интересувал покрай работата ми. Подготвях нещо, за което се наложи да разпитвам огромно, ама наистина огромно количество педиатри - традиционни и такива, които работят с алтернативна медицина. Става дума за утвърдени имена, не за случайни хора, защото ми трябваше представителна извадка. И всички, които разпитвах за плюсовете и минусите на яслата, бяха категорично против.  Naughty Естествено, никой не говори за случаите, когато родителите нямат друг избор и просто това е единственото им възможно решение. Става дума за майки, които имат вариант да си гледат сами децата (или да ги оставят на някоя от бабите, или пък да наемат детегледачка до определена възраст), но не го правят.
И между другото уважавам мнението на всеки.  Peace Всеки сам решава кое е добро и кое не за собственото му дете. Просто и аз изказах мнението си и споделих нещо, което ме е впечатлило покрай работата ми. Далеч съм от мисълта да натрапвам мнението си.  Peace Твое право е да не искаш да приемеш или уважиш чуждото мнение. За смяната на педиатъра беше шега, разбира си, но все забравям, че не всички имат чувство за хумор. Grinning Peace
Съжалявам за спама. Embarassed Embarassed Embarassed

# 93
  • София
  • Мнения: 3 064

...
lulumba, незнам къде е това "тук" според теб и кои са тези "всички", които са категорично против яслата, защото нашият педиатър лично беше "за" яслата.
Когато детето ми наближи 2 години и го попитах какво му е мнението за яслата (тъй като имам две баби пенсионерки на разположение и не бях на зор да го пускам на ясла), той отговори: да, хубаво ще е да тръгне на ясла, време му вече е да започне на си изгражда имунитет. Послушах го и не съжалявам.
Така че според мен не е редно да се изказваш от името на "всички" Peace

Как ли съм си изградила имунитет, след като не съм ходила нито на ясла, нито на детска градина, само на забавачка за по три часа на 5 - 6 год. възраст. Че съм успяла по чудо и да се социализирам...

# 94
  • Мнения: 222
Аз не знам защо всеки дава акъл на другите.В крайна сметка всички сме голями и можем да преценим дали е полезно или не е децата ни да ходят на ясла.Всички влизате в някакви безсмислени спорове и се карате по между си.Нали темата е дали сме за или сме против.Трябва само да изразите мнението си а не да спорите коя е по права! smile3503

# 95
  • Мнения: 3 929
Против съм. Поне до 3-та година. Децата имат най-много нужда от майките си.

# 96
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Категорично съм против!  Naughty Причините са страшно много. Да не говорим, че така изтъкваните плюсове на яслата са си според мен смехотворни или въобще не са плюсове. Лично мнение!

# 97
  • Мнения: 233
аз съм за яслата.все пак не всички имаме баби които да ги гледат,пък и на работа трябва да се ходи.доволна съм от персонала и грижите които полагат за децата ми.моя позната ми каза веднъж така"става въпрос за родителска политика дали да ходи детето ми на ясла или не"

# 98
  • Мнения: 177
Аз съм ЗА яслата,там си свикват на режим и после във градината е по лесно  Peace

# 99
  • Мнения: 1 672
аз съм за яслата с две ръце.

# 100
  • Мнения: 804
"ЗА" яслата съм. Детето ми ходи на ясла от 11 месечна. Има плюсове и минуси. Ако времвто се върне назад и мога да избирам, отново бих я пуснала на ясла на 11 месеца.

Към авторката, ако не искаш да пускаш детето на ясла, обсъдете с бащата компромисен вариант да не отива детето на ясла, но да промените леко начина на възпитаване. При положение, че си щастлива да се грижиш за детенцето и таткото ви осигурява прехраната, защо да не си го погледаш. И без друго порастват толкова бързо.

# 101
  • София
  • Мнения: 8 306
bimbo, значи трябва спешно да си смениш педиатъра.  Thinking То вярно, че все още има педиатри, които препоръчват децата да не се кърмят или да ядат кюфтета още във втория месец, но това не значи, че мнението им е меродавно.  Peace

Хора, що си измисляте като нещо не отговаря на убежденията ви...
Само тук в България се тръшкаме като видим "ясленски сопол" я питайте чужбинските мами.. ако не преболедувана 2,  ще се тръшне на 4. Има деца, които през 1вата си година са отсъствали има няма общо 5-6 дни, историята познава и без пропуск.


И моята педиатърка не е била против тръгването на ясла. Когато родих 2рото си дете, я питах какво да правя с баткото "няма ли да  ми носи нещо на бебето?" отговора бе, че някои лекари считали, че е по-добре за бебето, тъй като ще се сблъска с повече вируси преди постъпване на ясла и неговото адаптиране на ясла ще е по-бързо, друг плюс е по-високия имунитет на бебето първите месеци след раждането.
За протокола:
- баткото беше почти на режим 7:7- ясла:къщи и нито веднъж бебето не хвана нищо от него.
- педиатърката ме подкрепяше за кърменето, въпреки фиаското първия път (получи се 6м., за разлика от 20те дни при баткото). Кюфтета не знам кога съм дала за първи път, но зъби трябва да е имала(ли) поне 2 бр., което се случи след 11-13тия месец.

Синът ми тръгна на 1 г. 8м. на ясла, решението беше преди да забременея. 2 м. след  като тръгна лепна някъде салмонелоза, не стана ясно от къде (както и да е) Поради лекуване и решение от моя страна да сменя ОДЗто (обвиниха нас за заразоносителите още преди за излязат резултатите) пред мен стоеше въпоса кога да го пусна отново на ясла... исках да го пусна независимо от случката и от съмненията (въпреки че обвиниха нас в яслата, всеки като чуеше за болеста казваше "от яслата е"), защото въпреки приятната ми компания през възстановителня му перод забелязах как му липсват децата, на площадката бяха останали 1-2 с гледачки и бебета, които не му бяха компания.
Тръгна отново на ясла, когато беба беше на 20-25 дни.

Относно решението то трябва да е и на 2мата родтели, независимо кой е в къщи с детето. Аз нямам по-големи права.

# 102
  • София
  • Мнения: 4 578
Аз съм ЗА яслата,там си свикват на режим и после във градината е по лесно  Peace
И аз. Разбира се, че по-често боледуват, но това е неизбежно при толкова много деца. По-рано ще изгради имунитет.
Защо не искаш да го дадеш?
За мен социалният контакт на децата с връстниците им е несравним. А ако случите и на персонал, който да обича децата - направо трябва да почерпиш.
П.П. Моите и двамата тръгнаха на ясла на 2 години. Бяха със свалени памперси. Имах избор да не работя - мъж ми не ми дава зор и сега. Но.....достатъчно говорих за памперси, пюрета и гледах майки по градинките. И аз имах нужда от социализация. Моите са с 1,6 години разлика.

# 103
  • Мнения: 562
От сегашната си позиция мисля, че за детето е по-добре да е при майка си, докато е малко. За съжаление аз съм принудена да пратя малката на ясла от септември (тогава ще бъде на 1 година и 3 месеца), защото съм редовна студентка и трябва да продължа обучението си, а няма на кого в София да я оставя да я гледа. А така или иначе е по-добре на ясла и в София при мама, отколкото на стотици километри от мен. Но ако имах избор, най-вероятно щях да предпочета да си я гледам сама.

Разбира се, винаги има фактори, които определят положението - финанси, обучение на родителя/родителите, лични нагласи и разбирания на родителите и т. н., но в крайна сметка това е моето мнение. Освен това всеки трябва да послуша собствения си инстинкт, а не след това да съжалява, че заради друг е постъпил неправилно според вижданията си. В случая при вас има разминаване, но аз мисля, че едно дете на 2 години няма нужда да става войник - добре е да свиква на ред и дисциплина, но всяко нещо си има мярка и не смятам, че от това дали ще тръгне на ясла от 2-годишно или на градина от 3 годинки зависи какъв човек ще стане, че да е причина да не го оставим още малко при мама.  Peace  Що се отнася до финансите - не мога да кажа нищо, защото вие самите си знаете положението и можете да прецените от тази гледна точка.  Peace

Но така или иначе считам, че тази една година вкъщи или на ясла не е толкова определяща, че да не се съобразим с комфорта си - този на майката и на детето. Просто преценете как ще ви е по-добре на вас самите!  Peace

# 104
  • Мнения: 157
Твърдо съм ЗА! Малката сме я отгледали сами с мъжа ми и не ни се даваше изобщо на ясла, но детето там се чувства по-добре сред връстниците си, ходи с желание и има доста изградени навици.

Общи условия

Активация на акаунт