За и против детската ясла

  • 16 363
  • 122
  •   1
Отговори
# 105
  • sofia
  • Мнения: 8 953
Но така или иначе считам, че тази една година вкъщи или на ясла не е толкова определяща, че да не се съобразим с комфорта си - този на майката и на детето. Просто преценете как ще ви е по-добре на вас самите!  Peace

Пусни го, може пък да му е добре там. Пробвай, ако нещата не вървят, мъжа ти ще си промени мнението.
С големия бях много ЗА, докато не се сблъсках с ревовете всяка сутрин, отказите от храна и сън, само аз го водех и взимах.
С малкия направихме всичко възможно (невероятни комбинации за гледане) да прескочи яслата и сега на есен ще е в ДГ

# 106
  • Мнения: 398
Аз съм много ЗА ясла.Трудно се адаптирахме,но сега пък ни е лесно с тръгването на градина и ина всички навици,госпожата я хвали,че е много самостоятелна.

# 107
  • Варна
  • Мнения: 3 953
За яслите съм. Peace Големият ми син тръгна на ясла на 2 години и нещо, прехвърлиха го в градина,
не боледувал особенно. На дребната `и предстои живот и здраве да тръгне на есен. Чакаме и бебе
в края на ноември така, че ще опитаме пък ще видим на всички как ще ни понесе. Wink

# 108
  • Мнения: 2 908
На всяка майка детето и е свидно-не е само авторката така. Stop
На всеки му е трудно да пусне детето си.
Пуснах я на ясла на 1г и 9 месеца. Адаптира се много бързо-не е плакала въобще,радва се като ходи там,иска да ходи,постоянно го повтаря. Научих я на гърне още преди яслата,това не ми е било + на яслата. Там се научи да се храни сама,играят си с децата,аз не можех вече да я забавлявам така както на нея и се искаше-буйно дете беше,изпиваше ми енергията по цял ден. На мен ми беше много по-трудно първите седмици,отколкото на нея. Боледува доста само първите 3 месеца след тръгването-това,което беше изболедувала,ако не го беше изкарала там,щеше със сигурност да го изкара в градината-винаги като тръгнат някъде за пръв път повечето деца боледуват задължително,докато си направят нужният имунитет(защото при вирусни болести имунната система посреща вируса и разпознавайки го, развива антитела за всеки следващ случай на среща). Е,има и такива.."рядко боледуващи"..които са редки случаи.
Второто живот и здраве също ще го пусна на ясла.

# 109
  • Мнения: 865
За яслата съм.Плюсовете са ги казали доста момичета преди мен.
Направете си семеен съвет в къщи,изслушайте се и вземете общо решение за вашето дете  bouquet

# 110
  • Мнения: 2
ПРОТИВ яслата. Откакто е на ясла единственото ново на което се научи е да казва "пеика", (защото когато са навън им е позволено да стоят само на пеиката), Казва и "патка" и твърде умело имитира как се пуши(вкъщи никои не пуши).4 месеца преди да тръгне на ясла винаги си казваше за пишкане и не се е случвало да се напишка, на яслата винаги е напишкана. Там се пишка само по часовник(нещо което дори аз не мога да направя).

# 111
  • Мнения: 3 993
paq4e , коя е яслата и в кой град?

# 112
  • Мнения: 5
За ясла!  Wink

# 113
  • Мнения: X
До две години съм против ясла. След това съм за.
Всичко зависи от детето обаче. Ако: много плаче и не свиква и след месец и повече ходене на ясла, ако започне да се напишква или показва други признаци на стрес от ходенето, ако отслабва, тъжно е, не си играе с децата и това продължава въпреки, че са минали повече от два-три месеца от началото на яслата, значи трябва да се спре по-възможност или да се смени детското заведение. Всяко дете е различно. Има дори такива, които не свикват с ходенето на ясла и се травмират много силно.
Преценете си детето, вие си го познавате. И опитайте с ходене на ясла. Без опит няма как да знаете ще се получи ли или не.
При всички положения съм ЗА детска градина след 3 годишна възраст.

# 114
  • Мнения: 1 324
Благодаря на всички за мненията!   bouquet
Оставихме яслата за на есен. На малчо вече му е скучно с мен и не си представям зимата само двамата вкъщи. Не е най-подходящия сезон предвид епидемиите, но май спасение от тях няма.  Детенцето на моя приятелка, което сега тръгна на ясла вече лепна някакъв вирус и е на антибиотик. А кой знае може и да си променим мнението до есента. Радвам се, че ще изкараме лятото двамата заедно.

Днес правим 2г. и черпя всички със скромната ни торта!   Hug

# 115
  • Мнения: 345
letsgo, да ти е жив здрав малчугана, много да ви радва и всичко най-хубаво от мен на папатерици  Hug
Аз съм За ясла но след 2 год, даже 2,4, когато детето може поне да си каже какво иска, има някаква самостоятелност и е по-сигурно в себе си самото дете. Мойта от 1.09 тръгва, тогава ще е на 2,5, но адски се тревожа от болестите. Нека майките, чийто деца ходят да споделят още в първите дни ли се почва с болестите   Confused

# 116
  • Мнения: 1 479
Благодаря на всички за мненията!   bouquet
Оставихме яслата за на есен. На малчо вече му е скучно с мен и не си представям зимата само двамата вкъщи. Не е най-подходящия сезон предвид епидемиите, но май спасение от тях няма.  Детенцето на моя приятелка, което сега тръгна на ясла вече лепна някакъв вирус и е на антибиотик. А кой знае може и да си променим мнението до есента. Радвам се, че ще изкараме лятото двамата заедно.

Днес правим 2г. и черпя всички със скромната ни торта!   Hug


PeaceЧРД!Да сте живи и здрави! Laughing
letsgo, да ти е жив здрав малчугана, много да ви радва и всичко най-хубаво от мен на папатерици  Hug
Аз съм За ясла но след 2 год, даже 2,4, когато детето може поне да си каже какво иска, има някаква самостоятелност и е по-сигурно в себе си самото дете. Мойта от 1.09 тръгва, тогава ще е на 2,5, но адски се тревожа от болестите. Нека майките, чийто деца ходят да споделят още в първите дни ли се почва с болестите   Confused
PeaceХа,споделям:От 8 м-ца малкият ми син ходи на ясла.Адаптира се,контактен е и се храни,обачееееее...........Стигнах до изводьт,че изобщо не му пука на персонала за децата!Карат я "през просото" #Cussing outБолестите-"КЛАСИКА В ЖАНРА",това го прегльщам,но.....Детето ми вече е без "памперс" от 1 месец.В кьщи няма проблем и си казва за акане и пишкане,обаче персональт го мьрзи да го слагат на гьрне.Вече не им нося пелени за еднократана употреба,но ИДИОТКИТЕ ми предават детето ми с ЧУЖДИ ТАКИВА/надписани с друго име/ ooooh! #CrazyДа не пиша как манипулират с родителите,които работим ooooh! Whistling #2gunfireУтре ще имам разговор "на високо ниво". CrazyИначе, на всяка родителска среща си носете задьлжително пари!!! Mr. Green

Последна редакция: ср, 05 авг 2009, 00:43 от dannyangel

# 117
  • Мнения: 345
dannyangel, a веднага ли се разболя като го пусна на яслата, мен това доста ме притеснява  Confused

# 118
  • Казанлък
  • Мнения: 106
Позволявам си да ти отговоря, моето дете за малкобеше на ясла и още първата седмица се почна със сополи и хрема.. и така всяка седмица. Детето ми не беше боледувало изобщо до този момент. Аз се ядосвам, че всяка седмица е хремава и си я гледам у нас, лекарката й пък във възторг колко лесно била свикнала с яслата Simple Smile Не искам да си представям какво е с други деца.. обаче то някои пък изобщо не се разболяват. Моето мнение за болестите и яслите се корени не в изграждането на имунитет и прочие.. по това което аз видях много родители си изпращат децата болни на ясла и никой не ги спира, за това се заразяват и останалите деца. Но като цяло  яслата е за предпочитане, детото може и изобщо да не боледува, дай боже Simple Smile А ако боледува наистина има период, когато имунната система е поотслабнала, но после няма проблем Simple Smile

# 119
  • Мнения: 1 479
dannyangel, a веднага ли се разболя като го пусна на яслата, мен това доста ме притеснява  Confused
PeaceНе веднага.Трьгна декември 2008-ма и на Нова Година 2009-та вече бяхме на антибиотик ooooh!После имахме:смачкан палец/на врата/на едната рьчичка и нон-стоп сополи ,ту воднисти,ту зелени ooooh!Това да не те притеснява-всички майки от квартальт ми са минали по този пьт.Като прочетох тук, по под-форумите и на частна ДГ-сьщата работа. Mr. GreenПодготвяш се психически и това е. WinkНай-дразнещо е,че докато си гледах децата сама в кьщи-нямаше проблем.Сега и личният им лекар "вдигна рьце" от честите ни посещения при него.Лудницата е пьлна! Twisted Evil Има сьвестен персонал и такьв,който "си играе хоро". Close

Последна редакция: чт, 06 авг 2009, 14:49 от dannyangel

Общи условия

Активация на акаунт