Въпрос за прекратяване на трудов договор

  • 1 728
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54
а има ли някаква зададена стойност като брой заплати или някаква сума

# 16
  • Мнения: 54
сега пък ми дадоха ултиматум защото трябвало да се пускат документи към ной и ме заплашиха, че ще ме съкращават

# 17
  • Мнения: 4 651
Малко нахално от моя страна да вмъкна в темата и моят въпрос за прекратяване на трудов договор.Извинявам се предварително на авторката,но сега се сетих да попитам компетентните.Че прекратих си трудовият договор по взаимно съгласие след изтичане на майчинството ми.Подписахме всичко,обаче накрая ми се предлага да подпиша документ,че ми е изплатено обезщетение за неизползвана годишна платена отпуска.Е,разбира се,не го подписах,но при положение,че преди това си разписах всички документи за напускане,сега по какъв начин мога да изисквам да ми се изплати въпросното обезщетение?И дали евентуално има някакъв срок,в който трябва да бъде изплатено?Благодаря на всички,които ще отделят време да ми отговорят.

Мисля, че трябва да ги съдиш. Звънни в Инспекцията по труда да ги питаш все пак, може да ти дадът по- добър съвет или да се обадят да ги сплашат.

# 18
  • Мнения: 4 651
сега пък ми дадоха ултиматум защото трябвало да се пускат документи към ной и ме заплашиха, че ще ме съкращават

За обещетения виж тук има нещичко: http://odit.info/?s=6&i=143286&f=668
Ако подпишеш по взаимно съгласие или те уволнят дисциплинарно, никакво обещетение.
Постави им ултиматум, че ако ти платят хонорарите, ще се съгласиш да подпишеш по взаимно съгласие. Явно, че няма да си останете приятели, поне да вземеш някакви пари.
Ако искаш нещо по- сериозно като обещетение, най- добре им прати адвокат или се посъветвай с такъв.

# 19
  • Мнения: 2 759
                         Не подписвай  Stop. Никакво взаимно съгласие.

# 20
  • Мнения: 54
уговорих си час с адвокат, благодаря за подкрепата - имах нужда от нея, Виргиния, argun, жгмъц Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 11 116
уговорих си час с адвокат, благодаря за подкрепата - имах нужда от нея, Виргиния, argun, жгмъц Simple Smile

Успех.  Peace

# 22
  • Мнения: 114
А ако искат да ти сменят длъжността а ти не си съгласен какво става ? Има ли обезщетение няма ли ?Трябва ли да се спазва предизвестие някаква или по взаимно съгласие се прекратява договора

# 23
  • Мнения: 54
Служителката трз отказа да ми даде информация, като изтъкна да не съм я забърквал. струва ми се, че беше длъжна да ми каже за промени в статуса - например, ако са решили да ме съкратят

# 24
  • Мнения: 2 759
Служителката трз отказа да ми даде информация, като изтъкна да не съм я забърквал. струва ми се, че беше длъжна да ми каже за промени в статуса - например, ако са решили да ме съкратят
                           Ако решат да те съкратят трябва да ти пуснат предизвестие един месец по-рано.

# 25
  • София
  • Мнения: 232
За да те съкратят трябва да има основание - определения член от КТ. Не става просто да прекратят договора ти, защото са решили. Ако те съкратят, ти дължат обезщетение - една работна заплата. Точно за това не подписвай за по-малко работно възнаграждение.  Ако искат да ти сменят пък трудовата характеристика - задължително трябва да има подписан от твоя страна анекс към трудовия ти договор.
А относно съденето - ще спомена само, че до сега в България няма дело спечелено от работодател.
Успех!  Peace

# 26
  • Мнения: 2 759
За да те съкратят трябва да има основание - определения член от КТ...
                         Ако те съкратят, трябва реално да има съкращение на мястото, не е необходимо да има друга причина. При уволнение обаче трябва да има сериозна причина, а и става доста сложно (обяснения и прочие), затова работодателят обикновено предлага взаимно съгласие.

# 27
  • София
  • Мнения: 11 116
За да те съкратят трябва да има основание - определения член от КТ. Не става просто да прекратят договора ти, защото са решили. Ако те съкратят, ти дължат обезщетение - една работна заплата. Точно за това не подписвай за по-малко работно възнаграждение.  Ако искат да ти сменят пък трудовата характеристика - задължително трябва да има подписан от твоя страна анекс към трудовия ти договор.
А относно съденето - ще спомена само, че до сега в България няма дело спечелено от работодател.
Успех!  Peace

Имам опит с дело за неправомерно уволнение, присъждат се до 6 брутни работни заплати. И когато те осигуряват на мин. заплата ще получиш 6 минимални т.е. не си струва разправията ...

# 28
  • Мнения: 54
предложих им да ми изплатят каквото ми дължат и да приключваме по взаимно, защото аз също не смятам, че си струва разправияата. идната седмица ще говоря отново с шефовете

Общи условия

Активация на акаунт