Есен Down-Under - Австралия и Нова Зеландия 4

  • 19 150
  • 290
  •   1
Отговори
# 75
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
ЗДравейте момичета!Искам да ви питам дали можете да ми преведете тази дума или тази фраза ,поне да ми обясните горе-долу за да се сетя,че моята причтелка австралииката иска да и изпратя такова нещо ,но аз като не знам английски и преводача не ми го превежда и се чудя сега какво иска !Ето я фразата i thought about it and i like the nailpolishes you sent they are really nice if their are other colours it would be nice .Благодаря ви предварително !Ще наминавам оттук за да поглеждам дали сте ми отговорили.  bouquet

# 76
Zdraveite Mami,

Da, esen e i zima ide, a na men mi e proletno i taka mi se iska da sym si v Bg, da useshtam mirisa na zelena treva i cvetia, da sym na vilata i da se razhojdam v gorata, a mama da izpeche pitchici s masylce i chubrichka. Da ne si pripomniame, che ide Gerguiovden i samo pri misylta za mirizmata na priasno izpecheno agynce s plynka.... Mai dosega vi stana iasno, che sym bydeshta maika i mi se iadat razni stranni neshta  Simple Smile . Az sym nova tuk i predpolagam ne poznavam nikoi ot vas, no nali tova e celta na foruma. Jiveia  v Sydney. Tova shte mi e pyrvoto otroche, ta zatova reshih da se vkucha v niakoi forum da si imam podkrepa, pyk i dano da naucha neshtichko. Nai-malkoto dosega vidiah niakoi mn hubavi bebcheta ta tova oshte poveche me entusiazira.

Vsichko nai-....!

# 77
ЗДравейте момичета!Искам да ви питам дали можете да ми преведете тази дума или тази фраза ,поне да ми обясните горе-долу за да се сетя,че моята причтелка австралииката иска да и изпратя такова нещо ,но аз като не знам английски и преводача не ми го превежда и се чудя сега какво иска !Ето я фразата i thought about it and i like the nailpolishes you sent they are really nice if their are other colours it would be nice .Благодаря ви предварително !Ще наминавам оттук за да поглеждам дали сте ми отговорили.  bouquet

Zdravei Sladka Kapka,

Eto i prevoda:
" Pomislih za tova i haresvam lakovete, koito  izprati. Mn sa hubavi; ako sa drugi cvetove bi bilo hubavo"

# 78
  • Мнения: 494
Alex13, добре дошла в нашата темичка   bouquet Hug Вече ставаме две от Сидни  Laughing Кога чакаш бебчето?

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 15:16 от ALFI

# 79
  • Мнения: 329

Привет-мривет!

Алекс 13, добре дошла. Явно отскоро си тук, щом така образно те гони носталгията. Между другото, аз пък като бях бременна, изобщо не ми се прияждаха неща. За сметка на това от много неща ми се гадеше страшно Simple Smile

Мен пък ме гони носталгията по бременността и пак ми се бременее и ми се ражда Simple Smile Моят бебок вече толкова голям ми изглежда и като му гледам първите снимки, искам още едно такова мъниче, толкова са сладки  Hug

Моят бебок и аз сме в добри отнпшения, макар че понякога маймунства доста. Много го нося в слинга и това ни спасява. Днес например плевих с него Simple Smile

Също така открих сезона на слънчевите бани - всеки ден от 8 до 9 сутринта попиваме слънчеви лъчи и пеем френски песнички, за ужас на съседите Simple Smile

Лени, ако искаш, може да ми звъннеш на 33880664 като сте в Бризбан, да пием кафе или да ни дойдете на гости.

# 80
  • Мнения: 494
Лени, чак сега видях, че си писала. Много неприятно това с църквата, ама пък иначе кога щеше да видиш пък арабска литургия. Аз никога не съм ходила в този район на Сидни. Къде ходихте и какво видяхте от Сидни? Айърс рок е страхотно, много ме впечатли това, че е страшно зелено там. И зеленото е в едни нюанси, които не съм виждала никъде другаде. Наслаждавайте се сега на рифа и чакам да разказваш Hug

# 81
  • Мнения: 1 593
И зеленото е в едни нюанси, които не съм виждала никъде другаде. Наслаждавайте се сега на рифа и чакам да разказваш Hug

И червеното и синьото небе - много наситени цветове, голяма красота там! Може да пусна снимки като ги кача.
Иначе днес ходихме до Daintree и Cape Tribulation, а утре тръгваме надолу до Whitsundays и вдруги ден ще ходим на Whithaven beach... много се надявам на хубаво временце, този бийч го мисля много отдавна  Grinning

рикк, записах си телефона ти, ще ти звънна, и без друго не съм запланувала нищо за Бризбън, може да се видим на кафенце

мили, успех утре на партито
в Сидни се въртяхме из центъра без да се брои ходенето ни на църква  Crazy и обиколихме всички лендмаркс и харбъри. Така и не можах да нагушкам някоя коала в зоопарковете, а ми беше мерак  Sad

# 82
  • Мнения: 494
Мили, как мина партито?
Лени, сигурна съм, че си искарвате страхотно. Гмуркахте ли се на рифа? Още има време да нагушкаш някоя коала.
Нещо голямо затишие настана. Майка сигурно сега стяга куфарите за наобратно. Много бързо мина времето.

# 83
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Благодаря ти Алекс много за превода,сега вече ще знам какво иска за да реагирам и да пращам !  bouquet

# 84
  • Мнения: 19
Привет и от мен.Откраднах малко време да пиша WinkТука два дена така валя..провали ни всичките планове.А днес като светнало едно слънце...само дето всички са на работа а юнака на училище и няма разходки.
 Alex13 -добре дошла при нас.Аз в момента си имам гостенка от Сидни.
Момичета чухте ли за грипа който хвърли в паника целия свят.Вчера в Auckland са се прибрали 15 децата от екскурзия в Мексико..10 от тях са болни от грипа..аз така се паникьосах,че място не мога да си намеря

# 85
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Добро утро!Какъв е този грип с какви симптоми е защото аз не съм чула нищо за него.Тук в БГ не знам дали има от него .Това си е направо за притеснение.

# 86
  • Мнения: 19
Сладка капка -на грипа му казват свински грип.Птичи грип и човешки грип мутирал в прасетата.Заразата е тръгнала от консумацията на свинско месо в Мексико.Лошото е обаче,че се предава по въздушно-капков път.В Мексико до снощи имаше 103 жертви.Има болни в САЩ,Канада,Нова Зеландия,Испания,Франция,Англия и Шотландия.Тук при нас болните са деца от два колежа,който преди два дена се върнаха от езиково обучение от Мексико.Чувстват се добре,но за всеки случай са поставени под карантина.Казват,че хванат в началото грипа се лекува,но същевременно го сравняват с вируса предизвикал пандемията през 1918-1919 година.Странно ми е,че жертви има само в Мексико..но..знае ли човек.Абе аз съм се шашнала доста..не знам..

# 87
  • Мнения: 494
Mama T, и аз редовно чета и слушам за този грип и доста ме е страх. Много лоша работа. Аз нали и планирам да пътувам с дребосъка до САЩ и после до България и много се притеснявам. Дано да измислят нещо и да се размине епидемията на тоя грип.  Praynig То като се замисля май не останаха сигурни селскостопански животни- птичи грип, луда крава, сега и свински грип.

# 88
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Да,снощи гледах по телевизията и доста се изкоментира как да се предпазваме от него ,то все пак е по въздушно капков път но поне каквото зависи от нас можем да правим като например личната хигиена.

# 89
  • Мнения: 87
Здравейте пак от мен - оная с лозовите пръчки, жертвите до момента в мексико от грип са 152 за съжаление, като Световната здравна организация е повишила нивото на тревога. Да не дава Господ да ни стига, но нещо нямаме инфо в бегето имаме ли повод за тревога от този грип. Дано и при вас нещата са наред. mama_T като каза пандемия та се сетих за някакви статии, че този вид масови зарази имали цикличност, обаче каква точно трябва да питаме астролозите.
Този път съм дошла към австралийско-новозенландския ви клуб за едно малко проучване - интересно ми е по каква система захранвате бебета си? Какво ви препоръчват местните педиатри или там какъвто модел наблюдаващи доктори имате? Ако не е проблем да ми разкажете за най-разпространения и ползван общ календар, примерно - до кога кърмихте или пък не, с какво адаптирано мляко или пък нещо друго заменихте кърмата, ранно или късно захранване със зеленчуци и месо и т.н. Каквото се сетите. Ще съм ви благодарна. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт