цветна снимка с упойка?

  • 27 570
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 186
Когато ми правиха снимката, ме бяха предупредили да се подготвя като за по-силни менструални болки. Силнички бяха, но се търпи. Наложи ли ми се обаче втора снимка, със сигурност ще помоля за нещо обезболяващо. Ако се притесняваш, по-добре поискай нещо обезболяващо. Не мога да ти помогна с инфо за софия, защото съм от провинцията. Успех ти желая!

# 16
  • Мнения: 851
Благодаря на всички ви за отговорите Hug
може би притесненията са ми излишни, просто в събота бях на цитонамазка и пак едвам я изкарах с това гадене и световъртеж, та от там се присетих,че евентуално другия месец ще правя цветна снимка.Ще питам и Док в петък
Aко има част от процедурата, която е неприятна, то е "продухването" на тръбите с течност, защипването изобщо не е притеснително, нито толкова белезнено, а освен това, не знам дали си имала някога поставяна упойка, но по принцип от нея кръвното спада много. Аз лежах 2 дена след пункция миналата година защото след 5 мин упойка припаднах 2 пъти, а гръвното беше страшно 60:40......така че ако си с такв проблем задължително предупреждавай лекарите преди каквато и да манипулация с кратка венозна упойка или пълна упойка.
Успех

# 17
  • софия
  • Мнения: 1 201
Cho_ko ,по принцип точно кръвното ми е голям проблем, пада много рязко, аз си го знам и винаги предупреждавам- обикновено ме наливат с разни системи. Май най-добре в петък да обясня всичко на лекарката ми и да видя какво ще ме посъветва

# 18
  • Мнения: 851
При кой лекар си? Аз също съм пациент на Щерев, но не съм чувала да правят цветната снимка с упойка,.Все пак обаче имат целодневно анестезиолог на разположение и може би няма да ти откажат, но ти споделих опита ми след една кратка венозна упойка.... така че сама прецени.
Успех!

# 19
  • софия
  • Мнения: 1 201
При Д-р Ганева съм

# 20
  • Мнения: 4 651
Благодаря marinex и Мира:) , аз изрових от къщи някакъв древен аолин все пак. стискайте ми палци утре  Praynig

Абе едно ми е чудно, толкова пари е тая цветна снимка, а ми връчиха рецепта да си купя сама контрастното в-во, което е 15 тина лв. Толкова ли не можаха да го калкулират вътре и да го имат налично, ами ни занимават с глупости  newsm78

# 21
  • Мнения: 213
Здравейте и от мен момичета!Аз също съм в клиника Щерев,но там не правят цветна снимка,и ми казаха да отида в "Св.София"(Тина Киркова)ако някоя от вас е правила там да ни каже нещо по подробно!Трябва ли да се записва час предварително за тази снимка,каква е цената ,ако някой може да помогне ще ви бъда благодарна!

# 22
  • Мнения: 130
Момичета, искам да ви попитам дали е възможно да се направи такава снимка по желание на пациента или тя се прави само след препоръка от лекаря и то при наличие на проблем?

# 23
  • Мнения: 4 651
Момичета, искам да ви попитам дали е възможно да се направи такава снимка по желание на пациента или тя се прави само след препоръка от лекаря и то при наличие на проблем?

Здравеопазването е като всяка една услуга в днешно време, за добро или за лошо. Където и да идеш да си запишеш час и да си съгласна да им дадеш 150- 200 лв., никъде няма да те върнат.

# 24
  • Мнения: 4 651
По въпроса за упойката, след като вече мина процедурата - да гадно е, преди вкарването на контрастното в-во усещането е като силни менистурални болки, най- силната болка, от която съвсем спонтанно извиках, беше при вкарването на контрастното в-во. Въпреки, че пръскат някакъв локален анестетик, боли. Но не бих се подложила на пълна упойка заради това. 10 мин след процедурата вече бях напълно ОК, до края на деня имах няколко болезнени пробождания ниско долу. Единствено ми падна много кръвното, не знам от страх или от болките, та изпих почти литър кола и 4 кафета тоя ден.

# 25
  • Мнения: 1 699
f(x) а какъв беше резултат от снимката-надявам се да е добър.Питам защото се опитвам да си направя някои изводи като напримел-има ли значение колко силна ще е болката ако тръбите ти са ок и ако са запушени. newsm78

# 26
  • Мнения: 4 589
Да има значение колко е силна болката. На мен една приятелка като ми разказа какви болки е изпитала след ЦС и се е оказало, че и 2 тръби са запушени.
При мен имаше болки, не много силни, но си имаше, но се оказа слава богу, че всичко е наред.

# 27
  • Мнения: 1 699
Благодаря ти за отговора Ники Hug Радвам се че резултата при теб е бил добър  Hug На мен скоро най-вероятно ми предстои да я направя тази снимка иииииии направо треперя от сега от страх TiredНезнам аз съм голяма бъзла и ме е страх как ще реагирам на болката-да не взема да сритам доктора  Crazy и после да трябва пак да вливат.А от упойката още повече ме е страх  ooooh! Абе аз съм трагичен случай  Tired

# 28
  • Мнения: 4 651
Ами на мен ми правиха две снимки една след друга и два пъти вкарваха в-вото. Силната болка беше при първото вкарване. Второто беше няколко минути след това и вече не усетих почти нищо.
Тръбите са силно нагънати, но пропускат. Не знам вече добре или зле е това. Обърках се съвсем. Че не е много добре не е, ама колко зле е не знам  newsm78

# 29
  • Мнения: 623
Ами на мен ми правиха две снимки една след друга и два пъти вкарваха в-вото. Силната болка беше при първото вкарване. Второто беше няколко минути след това и вече не усетих почти нищо.
При мен беше точно по същия начин  Peace Първия път ме болеше по-силно и изохках, но се търпи, а втория път ме болеше съвсем съвсем леко и много бързо мина  Peace На мен и двете ми тръби бяха проходими, така че в никакъв случай не мога да твърдя, че при напълно проходими тръби не боли, защото не е така-поне при мен не беше  Peace А това защипване на шийката на матката си боли, но болката е моментно по-силна и после отшумява  Peace Аз бях изпила едно обезболяващо вечерта и после едно сутринта, след като хапнах и бях пила кафе .
 Цялата процедура от събличането до обличането и излизане на резултата беше 20м.
А Аулин определено не ми продадоха в Аптеката без рецепта  Naughty
f(X) тъкмо щях да казвам, че ако искаш аз мога да ти дам Аулин, но виждам, че ти вече си я направила ЦС. А за резултата доки не коментира ли след това- защото на мен ми казаха всичко  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт