За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 3

  • 10 312
  • 300
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 275
На нас пък пед. ни каза че сме дебели! На пет навършени месеца сме 67 см. и 7,850 кг. Като гледах по табличките сме си в норма, ама ни казаха, че като се е родил 3,350 кг до 6-тия месец трябвало да стане двойно на това, а ние сме ги минали вече.
Аз пак имам проблеми с гърдите и ще спирам вече кърменето. Имам замръзена кърма за около 2 мес. и ще започна да я давам от шише и ще мога да гледам по колко мл. точно давам. Четох, че за 5 храненета дневно трябва да давам по около 200 мл., а ни казаха да ограничим до 160 мл. Вие какво ще кажете, да го държа ли на диета? На мен ми се струва нормален на размери....

За захранване ни препоръчаха - след шестия. До тогава само на кърма ще сме.

# 286
  • София
  • Мнения: 44 352
недей му прави диети Wink
бебетата нямат нужда от такива Simple Smile

# 287
  • Мнения: 9 991
Цитат
Аз бях по-същия начин, щом като не са и запушени каналите това е добре, така като чета какво си написала съдя по-себе си че дъщеря ти не се истисква до край, аз също се цедях и давах от шише защото малката не можеше да ми захапе хубаво зърното/а те бяха много големи/с много зор в родилно видях докато тръгне кърма, и моите бяха подути,твърди на места като бучки,аз правех следното-цедя си дозата за малката и продължавах до като не омекне гърдата, естествено я изхвърлях, може да пие и чай за кърмачки, да си прави компреси с топла вода преди да започне да се цеди, но ако не тече кърма когато се цеди сте за доктор-МНОГО ВАЖНО Е И С КАКВА ПОМПА СЕ ЦЕДИ да не са от онези за по пет лева че нищо не става с тях

А това защо? newsm78

# 288
  • Мнения: 22
Цитат
Аз бях по-същия начин, щом като не са и запушени каналите това е добре, така като чета какво си написала съдя по-себе си че дъщеря ти не се истисква до край, аз също се цедях и давах от шише защото малката не можеше да ми захапе хубаво зърното/а те бяха много големи/с много зор в родилно видях докато тръгне кърма, и моите бяха подути,твърди на места като бучки,аз правех следното-цедя си дозата за малката и продължавах до като не омекне гърдата, естествено я изхвърлях, може да пие и чай за кърмачки, да си прави компреси с топла вода преди да започне да се цеди, но ако не тече кърма когато се цеди сте за доктор-МНОГО ВАЖНО Е И С КАКВА ПОМПА СЕ ЦЕДИ да не са от онези за по пет лева че нищо не става с тях

А това защо? newsm78

защото изцеждах малко и не винаги имаше смисъл да я съхранявам Weary

# 289
  • Мнения: 251
На нас пък пед. ни каза че сме дебели! На пет навършени месеца сме 67 см. и 7,850 кг. Като гледах по табличките сме си в норма, ама ни казаха, че като се е родил 3,350 кг до 6-тия месец трябвало да стане двойно на това, а ние сме ги минали вече.
Аз пак имам проблеми с гърдите и ще спирам вече кърменето. Имам замръзена кърма за около 2 мес. и ще започна да я давам от шише и ще мога да гледам по колко мл. точно давам. Четох, че за 5 храненета дневно трябва да давам по около 200 мл., а ни казаха да ограничим до 160 мл. Вие какво ще кажете, да го държа ли на диета? На мен ми се струва нормален на размери....

За захранване ни препоръчаха - след шестия. До тогава само на кърма ще сме.


Не намаляй дозата .Тези 150 гр. повече не са проблем в теглото.Направи му 180-200гр а то само ще прецени колко да изпие.Моя син беше на 6 храненета ,но ние бяхме на Ам и след 4 м въведох оризова каша ,че все си беше гладен.

# 290
  • София
  • Мнения: 3 524
недей му прави диети Wink
бебетата нямат нужда от такива Simple Smile
и аз така мисля.
а що се отнася до това по колко "трябва да даваш", доколкото аз знам, за АМ има препоръчителни дози на кутиите, за кърмата е колкото си поиска. така че давай на детенцето да си хапва, а от опит знам че като проходи ще "отслабне". така че не го мисли, нека е все с този апетит Peace

# 291
  • Мнения: 249
Благодаря за насоките, ние сега се връщаме от Консултация - и лекарката ми каза за марлята, то аз така и правех до сега, но тя по тел. ми беше казала да я мажа след ядене и тя така повръщаше, та спрях да я мажа и давах само бибката с Дактарина. Но сега ми каза че може и преди хранене, та сега се захващаме яко да се мажем с марличката  Laughing Дано да се изчистим. Иначе добрата новина е че има налепи само по езичето, на бузките и небцето е чиста  Laughing
Моето бебе си смучеше и ръцете, а така ги заразяваше и тях и се въртяхме в един кръг  ooooh!

И ние сме така, все гледам да я пазя да не ги смуче, но е като вакуум понякога  Mr. Green

# 292
  • Мнения: 275
Цитат
Аз бях по-същия начин, щом като не са и запушени каналите това е добре, така като чета какво си написала съдя по-себе си че дъщеря ти не се истисква до край, аз също се цедях и давах от шише защото малката не можеше да ми захапе хубаво зърното/а те бяха много големи/с много зор в родилно видях докато тръгне кърма, и моите бяха подути,твърди на места като бучки,аз правех следното-цедя си дозата за малката и продължавах до като не омекне гърдата, естествено я изхвърлях, може да пие и чай за кърмачки, да си прави компреси с топла вода преди да започне да се цеди, но ако не тече кърма когато се цеди сте за доктор-МНОГО ВАЖНО Е И С КАКВА ПОМПА СЕ ЦЕДИ да не са от онези за по пет лева че нищо не става с тях

А това защо? newsm78

защото изцеждах малко и не винаги имаше смисъл да я съхранявам Weary

То вече е минало ама да дам идея за друг ако му се случва - замразяване във формички за лед и след това може да се ползва за пюретата. Не съм го правила, но скоро го чух и ми хареса  Wink

# 293
  • Мнения: 9 776
Имам въпрос към мамите, които ме посъветваха да слагам риванол на бубката. Да го разреждам ли с вода?

# 294
  • Мнения: 251
Не се разрежда с вода ,той не е като спирта. Можеш да сложиш на една марла от реванола, да оптриеш леко и да сложиш на пишата ,и отгоре памперса.Аз го слагах вечер и така да седи цяла нощ.

# 295
  • София
  • Мнения: 44 352
не се разрежда Simple Smile
ти чак сега ли реши да слагаш Simple Smile))

# 296
  • Мнения: 9 776
не се разрежда Simple Smile
ти чак сега ли реши да слагаш Simple Smile))

Даже още не съм сложила, срам...
Днес една приятелка ми каза, че същата докторка и казала за нейното момче преди време да го разрежда по малко. Да не направя беля?

# 297
  • София
  • Мнения: 44 352
няма защо да разреждаш...
налагало се е да слагам не се тревожи....нито нашата педи е казвала да разрежддам, нито пишещият тук д-р Оги(предполагам се сещаш кой), който не веднъж е обяснявал за този компрес е споменавал разреждане.

# 298
  • Мнения: 322
На нас пък пед. ни каза че сме дебели! На пет навършени месеца сме 67 см. и 7,850 кг. Като гледах по табличките сме си в норма, ама ни казаха, че като се е родил 3,350 кг до 6-тия месец трябвало да стане двойно на това, а ние сме ги минали вече.
Аз пак имам проблеми с гърдите и ще спирам вече кърменето. Имам замръзена кърма за около 2 мес. и ще започна да я давам от шише и ще мога да гледам по колко мл. точно давам. Четох, че за 5 храненета дневно трябва да давам по около 200 мл., а ни казаха да ограничим до 160 мл. Вие какво ще кажете, да го държа ли на диета? На мен ми се струва нормален на размери....

За захранване ни препоръчаха - след шестия. До тогава само на кърма ще сме.


ooooh! Големи глупости, голямо нещо, ти като си гледаш детенцето, как ти изглежда, ама тая педиатърка е за смяна да знаеш, моето дете беше утроило теглото си на 6 месеца, изглежда чудесно, определено не е дебело и който се осмели да каже такова нещо ще пострада  #2gunfire. Да правиш диета на кърмаче е меко казано глупаво, то ще плаче за твоята топлина, не само за храна, а ти твърдо ще следваш съветите на педито ли?
Детенцето ти е с чудесни мерки, ще видиш, че след 6-тия месец ще почне да наддава с по 200-300 грама, ще е постоянно в движение и всичкото млекце ще отива в енергия. Табличките са верни, педито ти е болна  Peace.

# 299
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
На нас пък пед. ни каза че сме дебели! На пет навършени месеца сме 67 см. и 7,850 кг.

Ей браво на туй педи. Да не е на хонорар в някой диетоложки център? А да минете само на ябълки и чай не ви ли посъветва? Пу да му се не види и специалистите...

Общи условия

Активация на акаунт