Нашите бани,9та тема

  • 44 137
  • 341
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 269
Не за друго, ама ще е супер просторно ако я няма част от стената  Laughing Ноооо, не искам да ми тежиш на съвестта ако стане скандал вкъщи Simple Smile
А за бойлера за мен решенията са 2 след внимателно гледане:
- ако мн те дразни - в тоалетната
- ако не - имаш достатъчно място в душовото пространство, а и тази удобна чупка там му създава що годе убежище Simple Smile и най-малко ще се движите под него Simple Smile

# 256
  • Шумен
  • Мнения: 555
И според мен е идеално ако я няма част от стеничката, но вече си имахме скандал за нея и не ми се разправя повече. Някои хора да има как да се нанесат ей така, както са живяли другите ще им е най-добре.  Rolling Eyes
Благодаря много за съветите.  Hug Ще поднеса малко идейки на свекъра, пък дано той обработи сина си.  Twisted Evil

Кажете нещо и за фризовете дето съм си ги измислила да са хоризонтален и вертикален. Много ли ще е грозно, като се разминават фуги.  newsm78

# 257
  • София
  • Мнения: 12 554
Кажете нещо и за фризовете дето съм си ги измислила да са хоризонтален и вертикален. Много ли ще е грозно, като се разминават фуги.  newsm78

На мен лично разминаването на фуги не ми харесва и затова у нас отказах да се прави вертикални плочките и вертикален фриз.

# 258
  • Мнения: 219
Кива, вземаш ли предвид факта, че от влагата в душовото пространство бойлерът има голяма вероятност да ръждяса?
Ох, и нашата баня днес е почти готова, остава да вкл. ток на лампиките и да фугираме тоал. чиния. Утре...

# 259
  • Шумен
  • Мнения: 555
Кива, вземаш ли предвид факта, че от влагата в душовото пространство бойлерът има голяма вероятност да ръждяса?
Ох, и нашата баня днес е почти готова, остава да вкл. ток на лампиките и да фугираме тоал. чиния. Утре...

Нана благодаря.  Hug
Дени, да имам го впредвид, повече ме е страх че ток и вода са заедно, не толкова от ръждата се опасявам.

# 260
  • Мнения: 178
Кива, вземаш ли предвид факта, че от влагата в душовото пространство бойлерът има голяма вероятност да ръждяса?
Ох, и нашата баня днес е почти готова, остава да вкл. ток на лампиките и да фугираме тоал. чиния. Утре...

Нана благодаря.  Hug
Дени, да имам го впредвид, повече ме е страх че ток и вода са заедно, не толкова от ръждата се опасявам.

Kiva, при мен бойлерът е непосредствено до поддушовото корито. Параван няма, т.к. банята е мн. малка. За 13 години сме сменяли бойлер 2-3 пъти, но мисля, че е нормално. Ръжда няма, въпреки че бойлера се мокри при всяко къпане. При теб е доста по-голямо и мисля, че няма да имаш проблем ако решиш да сложиш бойлера там.

# 261
  • София
  • Мнения: 3 092
Здравейте, момичета. При нас тече ремонт, много сме се вкарали във филма вече и  всичко става толкова трудно и бавно. А и магазините като кажат, че работят до 6 - 6.30 и откачам.
Искам да ви помоля, ако можете да ми препоръчате фирма, която прави или продава плотове за баня от камък, пластмаса или стъкло (не ПДЧ или МДФ), защото няма да имаме душ кабина и душа ще е близо. Много искаме плот (мивката може да е вградена, може и да не е), а не шкаф за баня, харесва ни как е в хотелите Flutter  Чух за една фирма НЕО - някой има ли опит с нея? За София става въпрос. Благодаря ви предварително, пък дано скоро да пусна и аз снимки.

# 262
  • Мнения: 389
Привет и от мен!

При мен е класически тежък случай - малка баня 2.00 х 1.72, стар блок. Лята мивка за разбиване, стари тръби от парно за махане, ВиК инсталация и абсолютно всичко - за смяна.

Тръгнах с рогата напред, после спрях за малко, размислих, гледах списания, гледах тук, чертах, смятах, планирах доколкото може да се планират нещата.

Та сега по празниците майстора, под надзор на баща ми, започва ремонта.

Избрала съм плочките от Досев Импекс, едно ярко червено / сивкаво бяло / екзотичен фриз, серия Казанова Laughing сега ще ги редя в програмата, душ кабината също е избрана - прозрачна, за да не ми краде визуално пространство. Чистенето на прозрачната душ кабина много ме притеснява, но няма как. За мивката съм претенциозна, другото сякаш не го мисля толкова отсега. Тоалетната ще си е нормална, а мебел няма да има, само шкафче с огледало над мивката, понеже ще имам отделно помещение за препарати, перални и пр.

Баня - груб проект

(нещото в долния десен ъгъл е блок, през който минават тръбите, няма да може да се прибере навътре, но над него ще стои бойлера, а в образувания ъгъл - етажерки, евентуално)

Имам предложение така да се изрежат и наредят плочките, че душ кабината отвътре да е изцяло червена. Щяло да бъде интересно и визуално да я отдели от останалата част от помещението. Автора на идеята досега все мъдри предложения е давал, които след размисъл са били приемани радушно, но дали няма да се събира по червената стена варовик?

Всъщност имам ужасно много идеи, но няма как да стане, бюджета за банята е ограничен, защото на целия апартамент се полага основен ремонт.

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 12:26 от Рони Бо

# 263
  • Мнения: 269
...

Избрала съм плочките от Досев Импекс, едно ярко червено / сивкаво бяло / екзотичен фриз, серия Казанова Laughing сега ще ги редя в програмата, душ кабината също е избрана - прозрачна, за да не ми краде визуално пространство. Чистенето на прозрачната душ кабина много ме притеснява, но няма как. За мивката съм претенциозна, другото сякаш не го мисля толкова отсега. Тоалетната ще си е нормална, а мебел няма да има, само шкафче с огледало над мивката, понеже ще имам отделно помещение за препарати, перални и пр.

Баня - груб проект

(нещото в долния десен ъгъл е блок, през който минават тръбите, няма да може да се прибере навътре, но над него ще стои бойлера, а в образувания ъгъл - етажерки, евентуално)

Имам предложение така да се изрежат и наредят плочките, че душ кабината отвътре да е изцяло червена. Щяло да бъде интересно и визуално да я отдели от останалата част от помещението. Автора на идеята досега все мъдри предложения е давал, които след размисъл са били приемани радушно, но дали няма да се събира по червената стена варовик?

Всъщност имам ужасно много идеи, но няма как да стане, бюджета за банята е ограничен, защото на целия апартамент се полага основен ремонт.

Да, сигурно червената душкабина ще стои добре от гледна точка на обособяване на пространството, а и по-тъмното (червеното) на фона на по-светлото ще я кара да "потъва", да изглежда по-дълбока...
Но си права и за варовика - във Варна това си е съществен проблем Simple Smile Със сигурност ще личи повече на червеното, отколкото на бяло напр., т.е. ще иска повече грижа и чистене (да не кажа всеки ден) Simple Smile, така че трябва да си решиш с кое да правиш компромис - червеното в душа или времето за чистене Simple Smile
Като алтернатива можеш да използваш червеното извън душа (напр. зад мивката като на снимката, което пак ще е мн добре видимо при влизане в банята), а него да оставиш бял или подчертан (от двете страни на кабината) само с фриз, защото там най-вече ще се излива вода, т.е. и варовик.

Аз лично бих използвала по-малко червеното за сметка на бялото - по-скоро като акцент - само за да ми е по-широко, светло и просторно, но това си е индивидуално...
Казвай като наредиш варианти за плочките да ги подложим на обсъждане и гласуване Simple Smile

# 264
  • Мнения: 23
Привет,

Тъся си шкаф за баня . Тук там си харесвам по някой , обаче цената на шкаф който ми харесва е около 700-800 без мивка , струва ми се твърде скъпо за ПВЦ.
От къде си купихте шкафове за баня и доволни ли сте ?


Експерт,
Интериорен дизайн

# 265
  • София
  • Мнения: 2 438
Май нашата баня, за която обещавам от 6та тема ще дойде точно на място в разговора за червеното.

Банята е с размер 1,25 на 4,50м. като последните 30 см са ниша, образувана над вградената тоалетна и под окачения таван. Понеже е като коридор, сложихме мивката срещу вратата, отляво е тоалетната, а отдясно душкабината. Оставихме я 1,25 на 1 м и стана като миниатюрна стаичка за къпане. Цялата е червена, както и нишата в другия край. Останалото е бяло - само една линия от фризове разделя дългата стена, за да не се получи монотонност. На мен ми харесва, влюбих се в плочките от пръв поглед, въпреки че силно се изненадах, че се влюбвам в червени  Laughing

Все още не сме закачили едно плотче над мивката, отляво на огледалото, както и приспособленията за слагане на сапун и шампоан в душ кабината, но и това ще стане тази седмица)

Ето две снимки, ако някой има интерес, мога да снимам по-подробно)

http://media.snimka.bg/2816/011887945-big.jpg

http://media.snimka.bg/2816/011887944-big.jpg

# 266
  • Мнения: 389
Да, моля те, ако не ти е проблем, още малко снимки ще ме ориентират по-добре  Hug

Аз вчера се опитвах да наредя плочките в KitchenDraw, но нещо не ми се получава техническата част, успях само на пода да ги подредя  ooooh!

Аз също ще оставя повече бяло, да не става тежко.

# 267
  • Мнения: 269
....

Ето две снимки, ако някой има интерес, мога да снимам по-подробно)

http://media.snimka.bg/2816/011887945-big.jpg

http://media.snimka.bg/2816/011887944-big.jpg

Хайде честита да ти е! Харесва ми!
И аз ще се радвам на повече снимки Simple Smile)

# 268
  • София
  • Мнения: 110
get_real , много добре изглежда банята.И аз не съм фен на червеното, но ме впечатли.
Имам един въпрос: стойката за тоалетна хартия от къде си я купила и ако знаеш от какъв материал е.Аз търся нещо подобно, но за сега без успех.

# 269
  • Мнения: 400
Аз пък не харесвам червения цвят, но пък банята се е получила много добре, харесва ми определено  Peace

Общи условия

Активация на акаунт