Когато чужд човек удари детето ви...

  • 6 212
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 650
Sesana, абсолютно си права и те подкрепям по въпроса. Но явно тук някои майки се обиждат, защото те са в ситуацията с по- малкото дете и настояват, че всяка майка трябва да бди над детето си на площадката и да ходи след него, по- точно " да тича" за да не блъсне друго детенце,  но като станат децата им на по 3 , друго ще говорят. А има и много темпераментни дечица, които по- трудно се овладяват, е, те сами ли да си играят? Разберете, с никой не се заяждам...

# 61
  • София
  • Мнения: 12 554
Колкото до майките с малките деца на пързалките.....Иван е голям вече на 4. Пързаля се сам. Бърза, тича, играе. Не мога да искам от него на 100% да внимава за малки дечица при положение, че и той самият не е от най - големите.

Значи изводът е, че ти също трябва да си до пързалката, след като детето ти още не е достатъчно голямо.

# 62
  • Мнения: 14 654
Да, да, ще седя до пързалката, само защото майки на 2-годишни са решили да си пускат децата на съоръжения за деца над 5 години. Който има малко дете- тича подир него и го пази. Това съм го правила до 3 години и нещо и не ми се е случвало някое по-голямо дете да повреди моето. Много са досадни тези скандалджийки, които смятат, че понеже детето им е малко и трябва да му се разреши да пипне топката, да му се отстъпи люлката и всички да изчакат докато то се тутка на пързалката, понеже едва се катери по стълбите. На моето съм казала ако някоя такава нервна жена му прави забележка - да не й обръща внимание и да продължава да си играе.

# 63
  • Мнения: 1 650
Да, да, ще седя до пързалката, само защото майки на 2-годишни са решили да си пускат децата на съоръжения за деца над 5 години. Който има малко дете- тича подир него и го пази. Това съм го правила до 3 години и нещо и не ми се е случвало някое по-голямо дете да повреди моето. Много са досадни тези скандалджийки, които смятат, че понеже детето им е малко и трябва да му се разреши да пипне топката, да му се отстъпи люлката и всички да изчакат докато то се тутка на пързалката, понеже едва се катери по стълбите. На моето съм казала ако някоя такава нервна жена му прави забележка - да не й обръща внимание и да продължава да си играе.
Peace
Правилно, има съоръжения за бебета и такива за над 3 годишни дечица.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Колкото до майките с малките деца на пързалките.....Иван е голям вече на 4. Пързаля се сам. Бърза, тича, играе. Не мога да искам от него на 100% да внимава за малки дечица при положение, че и той самият не е от най - големите.

Значи изводът е, че ти също трябва да си до пързалката, след като детето ти още не е достатъчно голямо.
Ще го кажа така. Когато Иван беше на 2 бях до пързалката. Пазих го гледах да не го ударят. Това без да се карам и да преча на играта на другите деца. Смятам, че не е трудно. Вече съм си минала реда. Това, че детето ми е научено, че малкото дете се пази...не значи, че може да предвиди ситуации като възрастен. По тази причина майката на малкото дете е там. До пързалката съм, но на някоя пейка. Мина ми времето с по - близка позиция.
Та горните две мнения са точно като моето по въпроса.

# 65
  • София
  • Мнения: 12 554
Да, да, ще седя до пързалката, само защото майки на 2-годишни са решили да си пускат децата на съоръжения за деца над 5 години. Който има малко дете- тича подир него и го пази. Това съм го правила до 3 години и нещо и не ми се е случвало някое по-голямо дете да повреди моето. Много са досадни тези скандалджийки, които смятат, че понеже детето им е малко и трябва да му се разреши да пипне топката, да му се отстъпи люлката и всички да изчакат докато то се тутка на пързалката, понеже едва се катери по стълбите. На моето съм казала ако някоя такава нервна жена му прави забележка - да не й обръща внимание и да продължава да си играе.

Никъде на пързалката не пише, че е за деца над 5 години.
Второ - синът ми е на три години, не се тутка по стълбите, но и не тича, понеже го е страх. И трето вярвай ми, че аз съм много нервна жена и рядко може да не ми се обърне внимание, когато реша да направя забележка.  Mr. Green

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Да, да, ще седя до пързалката, само защото майки на 2-годишни са решили да си пускат децата на съоръжения за деца над 5 години. Който има малко дете- тича подир него и го пази. Това съм го правила до 3 години и нещо и не ми се е случвало някое по-голямо дете да повреди моето. Много са досадни тези скандалджийки, които смятат, че понеже детето им е малко и трябва да му се разреши да пипне топката, да му се отстъпи люлката и всички да изчакат докато то се тутка на пързалката, понеже едва се катери по стълбите. На моето съм казала ако някоя такава нервна жена му прави забележка - да не й обръща внимание и да продължава да си играе.

Никъде на пързалката не пише, че е за деца над 5 години.
Второ - синът ми е на три години, не се тутка по стълбите, но и не тича, понеже го е страх. И трето вярвай ми, че аз съм много нервна жена и рядко може да не ми се обърне внимание, когато реша да направя забележка.  Mr. Green
Значи, Нана ако се набараме някъде и сме наразлични мнения можем да направим голяма програма на децата.  hahaha  Моят също не тича. Не само от страх, но и за да пази останалите деца. Абсолютно бих направила забележка, ако децата хвърчат като фурии и има шанс да се съборят едно друго. То бива игра, но има граници все пак. Та да се върнем на темата. Не вярвам да си удряме децата по пързалките...все пак...

# 67
  • Мнения: 299
Аз вчера се разправях с един дядо и една баба , защо децата от блока включително и моето дете играят на детската площадка , която се намира пред техния балкон . Щели да ги набият , защото им пречели и цапали.   Shocked Само да отбележа , че децата не играят от два до четири .  При моя въпрос къде да играят ако не на площадката  те невъзмутимо ми заобясняваха да си играят пред техните си входове.  Доста се ядосах , защото говорят колко били невъзпитани днешните деца , а във същото време се държат с тях страшно арогантно и използват съвсем неблагоприличен език. Е какъв пример дават?

# 68
  • Мнения: 3 634
всички да изчакат докато то се тутка на пързалката, понеже едва се катери по стълбите

Така можеш да си позволиш да разсъждаваш на частната ти площадка! За да се научи синът ми да се качва на пързалката ще се "тутка", а за да се научи твоето на толерантност - ще чака. Детската площадка не е джунгла и правото на по-силния не важи!

Какво е това деление тук?! На площадката сме деца и възрастни и общо отговаряме за здравето на децата. Коя е тази от вас, която се радва, че от катерушката е паднало чуждото, а не нейното?!

# 69
  • Мнения: 2 478
Дано никой няма злощастието да удари детето ми.Като ми падне пердето и завравям за доброто си възпитание.Дори не искам да си помислям какво ще се случи на злощастника,позволил си да докосне сина ми.

# 70
  • София
  • Мнения: 12 554
всички да изчакат докато то се тутка на пързалката, понеже едва се катери по стълбите

Така можеш да си позволиш да разсъждаваш на частната ти площадка! За да се научи синът ми да се качва на пързалката ще се "тутка", а за да се научи твоето на толерантност - ще чака. Детската площадка не е джунгла и правото на по-силния не важи!


Абсолютно съм съгласна.  Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 13 206
Колкото до майките с малките деца на пързалките.....Иван е голям вече на 4. Пързаля се сам. Бърза, тича, играе. Не мога да искам от него на 100% да внимава за малки дечица при положение, че и той самият не е от най - големите.

Значи изводът е, че ти също трябва да си до пързалката, след като детето ти още не е достатъчно голямо.

А какво ще кажете за случая когато на площадката има 2 пързалки.. за бебетата на годинка и за по-големите. Дъщеря ми естествено се пързаля на пързалката за големи. Но там има и деца на по 2 г., които са без родител. Настръхвам всеки път когато тя се опита да ги прескача по стъпалата и в същото време ужасно ме е яд, че моето дете играе там където трябва и ако бутне някой мъник дори виновно ще излезе...

# 72
  • Мнения: 14 654
Така можеш да си позволиш да разсъждаваш на частната ти площадка! За да се научи синът ми да се качва на пързалката ще се "тутка", а за да се научи твоето на толерантност - ще чака. Детската площадка не е джунгла и правото на по-силния не важи!

Много сте смешни - когато синът ми е бил на 2, никога не съм карала по-бързите деца да го чакат докато се затътри - изпреварват го и толкова. Иначе ще стане опашка и все някое ще тръгне нагоре, децата не са търпеливи като нас, а като гледам как се хвалите, че вдигате скандали - явно и вие не сте. Като майката на малкото дете е до него - никой няма да го избута, спокойно.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Така можеш да си позволиш да разсъждаваш на частната ти площадка! За да се научи синът ми да се качва на пързалката ще се "тутка", а за да се научи твоето на толерантност - ще чака. Детската площадка не е джунгла и правото на по-силния не важи!

Много сте смешни - когато синът ми е бил на 2, никога не съм карала по-бързите деца да го чакат докато се затътри - изпреварват го и толкова. Иначе ще стане опашка и все някое ще тръгне нагоре, децата не са търпеливи като нас, а като гледам как се хвалите, че вдигате скандали - явно и вие не сте. Като майката на малкото дете е до него - никой няма да го избута, спокойно.
Точно така правих и аз. Както казах пазих своето, без да преча на играта на другите. Не виждам причина 20 деца да се съобразяват с моето, защото еди какво си.......Не ми се струва правилно. Не е трудно.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
всички да изчакат докато то се тутка на пързалката, понеже едва се катери по стълбите

Така можеш да си позволиш да разсъждаваш на частната ти площадка! За да се научи синът ми да се качва на пързалката ще се "тутка", а за да се научи твоето на толерантност - ще чака. Детската площадка не е джунгла и правото на по-силния не важи!


Абсолютно съм съгласна.  Peace
Логиката върви със същата сила и в обратната посока. Пързалката е за всички. Тоест заедно ще се учат на толерантност. Няма такъв филм понеже е малко всички големи ще се съобразяват. То си има майка, която е там. Тя е човекът отговорен за детето. Не децата, който играят на същото място.
По твоята логика вече Иван работа на площадката няма. Там винаги има поне 5 деца по - малки от него. Докато се изредят да се учат ще стане време за лягане.
Правото на по - силния....Става въпрос за детска площадка бе хора. Не се вживявайте. Какво му е трудното.
И все пак темата не е за пързалката. Не вярвам, че някой нормален може да удари чудо дете, защото пречи на неовото. Та разтягаме въпроси дето не са за тук.

Общи условия

Активация на акаунт