Юнски бебета! Тема №50

  • 10 455
  • 280
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 291
Миналата година бяхме на Мармарис-септември-беше 40 градуса-само като информация

# 271
  • София
  • Мнения: 2 132
Ние тази годин ще пропуснем морето. Ходихме два пъти миналата година. Вторият път септември. Беба е морско бебе  Laughing

# 272
  • На високо
  • Мнения: 824
О, момичета, трогнахте ме с пожеланията  newsm03 !
Благодаря на всички ви!
Черпя ви с smile3510 или   beer (не знам как да сложа снимка на някаква по-подобаваща почерпка  Embarassed,  ще моля половинката да ми покаже как става)
Somebody и Петя, прегръдка и от мен и вярвам, че вече ви очакват само хубави преживявания в болницата! А и мен при предната бременност ми казаха, че бебчето няма да достигне 3кг и тя наистина се роди 2,750, но нямахме никакви проблеми. Този път още никой нищо не ми е казал.
Относно глезенето, май само мъжът ми го прави, до колкото му е възможно, разбира се. Родителите и на двама ни не живеят в Бургас, пенсионери са и нямат почти никакви възможности да ни помагат. Но каквото могат - правят го. Майка ми и баща ми са на 400км от тук и едва ли ще дойдат преди юни месец. А свекърите...Те са по-близо, но ми е малко трудно в отношенията с тях и предпочитам да не разчитам на непосредственото им присъствие и помощ. То аз и с майка си много-много не "меля", а и тя е овен като мен  и често fight, но поне бързо ни минава. 
И накрая да се похваля, че моята бебка май най-после се е измъкнала от местенцето си там някъде долу и взе да ме подритва по-височко. То аз ще раждам секцио и не е толкова фатално и да е седалищно, но така и на мен ми е по-комфортно.

# 273
  • Мнения: 5 004
Ей какво го закъсахте.......
Съмбоди, скорошно изписване, пази се Hug
Петя всичко да е наред Hug
Славена и ти се пази много Hug
Морето тази година ще го пропуснем със сигурност, освен ако не кърмя и отидеме за малко само с баткото. Незнам как ще понеса раздялата с бебето де Crazy Засега сме планували Благо да ходи с баба си и дядо си на почивка. Благо го заведохме на море миналата година, преди това ме беше страх, ходихме си 2 години с таткото сами, почивахме си много добре Embarassed Виж сега без детето не тръгвам никъде Naughty ама тогава така добре си починахме и нащуряхме по кръчмите...... Имах нужда, сега да ви кажа напоследък пак ми се лудее, е така за 1-2 дни, ама се отлага неопределено Laughing

Утре ще ходя да си пускам стерилна урина, нещо има проблем с резултатите на обикновената явно, но си изпуснах лекарката и сетрата нищо не ми каза Sad аз в понеделник си бях и доста болна де, дали може и от това да е, има ли някои представа.

# 274
  • Мнения: 1 027
Фрея, честит празник   bouquet Бъди винаги здрава и обичана, а за финал и много щастлива майка на здрави деца.
Стискам палци на Съмбоди и Петя, дано и двете са добре и бебетата също и скоро да са си вкъщи.

# 275
  • Мнения: 46
Момичета,и аз не помня да съм пропускала море /на 3-4 месеца съм била за пръв път на море/ и съм чувала само добри отзиви, за това как най-лесно се излиза от следродилна депресия там, но не мога да си представя къде ще ме приютът със две новородени  Laughing Може би ще се притеснявам, че ще разваля нечия друга почивка, и все пак ако ми се отдаде възможност дори и за три дни пак ще отида, може би към края на август или средата на септември  Whistling
За Турция - твърдо НЕ! Обожавам я за почивка, но чак след като проходят бебоците, иначе там няма да си заведа малкото бебче, освен жегата, и дългия път до там имам и други лични съображения, които ще ви спестя, а за самолетното пътуване- също ще ви спестя историята защото е много трагична, но съм сигурна за себе си, че няма да си кача бебчето в самолет.
По принцип, не съм толкова отговорна, а дори съм доста отнесена и не съм мислила за тези неща, докато не усетих първите "извънземни" движения в коремчето си! Със себе си бих рискувала във всякакви ситуации, но не знам кога ще се отпусна да го направя и с децата си  Rolling Eyes
Edno_momiche и аз още си се чудя, ама като си помисля за градския транспорт.. ooooh! е търкам малко коремчето във волана, но не мисля че е опасно за бебоците  Simple Smile Най-много ме притеснява факта с паркирането, на всякъде е пълно  ooooh!
П.С. Момичета внимавайте с чистнето, не се натоварвайте и лежете повече, за да няма повече болници до раждането, многото мина - малко остана, ПАЗЕТЕ СЕ!!!

# 276
  • Мнения: 9 814
Moni , на приятелите ми им бяха обяснили, че бебето често страда заради разликата във въздушното налягане, която оказва влияние върху организма и която бебето не може да преодолее както ние запушвайки си носа и отравяйки устата. Важно било също бебето да не е със запушен нос и било препоръчително по време на излитане да се храни /независимо дали на кърма или с АМ/, същото важи и за кацането. За това според педиатрите в Бургас не било имало смисъл да се разстройва бебешкият организъм за кратък вътрешен полет. Бебето така и така ще проспи повечето от пътя с кола до морето и обратно. След като детенцето им навърши 4 месеца почти всеки месец пътуваха със самолет до София на гости родителите на момичето.

Мисля да пусна Кати на море от детската градина. Имат страхотни предложения за почивки в добри хотели. Другият вариант е да отидат с Иво двамата. А иначе почивката ни ще бъде през септември в СПА хотел на Велинград с бебето и Кати.

# 277
  • Мнения: 61
Фрея,това е за теб мила!!!Дано ти хареса...

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 15:58 от LEILA BEL

# 278
  • Мнения: 5 004
Момичета знете ли за колко време излизат резултати от изследване на стерилна урина? И в коя лаборатория
Аз ще ги пусна утре сутринта, и ми се ще ако може да излязат следобяда да не ги мисля събота и неделя Sad

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 15:59 от Алиен

# 279
  • Мнения: 9 814
Алиен , предполагам, че до ден-два тлрябва да излязат. Зависи дали се пускат от лекаря cito или обикновенни.

Новата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=387451.0

# 280
  • На високо
  • Мнения: 824
LEILA BEL, чудна торта! Hug
И аз спретнах една за домочадието по сборна рецепта от тук от там и сега отлежава в хладилника да се стяга, че има и момент на желиране при нея. Пък като я нарежем довечера ще видя какво се е получило. Че няма вид - няма, но поне на вкус да е добре  smile3503. То пък да посмее и някой да се оплаче от творението ми.... smile3513

Общи условия

Активация на акаунт