До болка позната тема...Търся вашите съвети

  • 6 326
  • 136
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 268
azaf те не се делят сами, неговите родители разделят сами собственото си имущество. Предполага се, че са били в кондиция, когато са казали: Това е за батко ти, това е за теб. И какво толкова неуместно има, да разполагат приживе с имотите си?

# 31
  • Мнения: 1 898
Ама какви сте ми добрички и широко скроени всички.... слънца ненагледни! Simple Smile
Сложете си ръка на сърцето и кажете, ако вашите родители ви обещаят единия от двата си имота и кажат, че ще бъде за вас, ако процедурите си текат, а те дума не обелват и започнете да си планирате финансите на база обещани бъдещи приходи и в един момент ви забият, че са решили друго, няма ли да се вбесите?! А?
Недей така, че сега ще взема да се възгордея. Stop
Изпадала съм в такава ситуация, да. (Не ми се навлиза в подробности). Добре, че не разчитаме на обещаното, ами планираме  дали и как  сами бихме могли да си върнем кредитите.
Не мога да съдя и да се сърдя на друг човек за това как е решил да похарчи собствените си пари от собствените си имоти. Никой не е длъжен да обезпечава семейството ми, при положение, че със съпругът ми сме здрави и прави и в трудоспособна възраст, ако и цяло несметно богатство да ми е обещал.
Да, подвели сте се по обещаното, похарчили сте лекомислено парите, но за в бъдеще ще знаете, че можете да разчитате само и единствено на себе си. Приемете го като житейски урок. Wink

# 32
Естествено,че мъжа ми е говорил с тях.....! Shocked
Той им е казал за намеренията ни.Нали беше искал от брат си да му прати документите...Свекървата беше уведомена за всичко!....Ако не беше съгласна,щеше да каже....А така....Но разбрах защо са си замълчали...В случая ние сме действали като една много добра агенция,която им е помогнала да продадат имота.
Оффф...изобщо....Сега разбирам какво искат да кажат хората за имотите и роднините.
Sesana,точно...Защо не ни отрязаха и не ни казаха,че ще си я продават сами,и ще си използват сами парите и прочие и прочие....То си е тяхна работа...Ние щяхме да си налягаме парцалите и да чакаме!

# 33
  • Мнения: 4 916
...и започнете да си планирате финансите на база обещани бъдещи приходи ...

Тука им е грешката - че са теглили заем срещу "обещани бъдещи приходи". Ти би ли го направила?
Аз бих. В тази ситуация. Майка ми обещава имот. 100% съм обсъдила с нея заема. Не виждам нищо лошо да го направя. Ако не вярвам на нея на кого? Само, че.....майка няма да ме издуха така грозно.
И аз бих! Та това са майка ми и баща ми!?!? На кого бих могла да вярвам безрезервно в този живот, ако не на тях!?!?

...

Хайде да ви изненадам - аз пък не бих правила разходи преди да получа парите. И не защото нямам доверие на някого, а защото това е жив човек, може да си промени мнението, може да му се наложи да покрие някакъв негов разход и пр. Камо ли да купя кола срещу евентуална продажба на къщата на свекърва ми и след това да я плюя по форумите.
Препоръчвам на авторката да прави сметка само на своите си пари, така ще преживява по-малко разочарования.

# 34
  • Мнения: 4 965
azaf те не се делят сами, неговите родители разделят сами собственото си имущество. Предполага се, че са били в кондиция, когато са казали: Това е за батко ти, това е за теб. И какво толкова неуместно има, да разполагат приживе с имотите си?

Тя никъде не казва, че е имало реално разделяне. Думи, думи...
Реалното става пред нотариус...
Другото е неуместно. Иначе, точно си го казала - (родителите) разполагат приживе с имотите си...

# 35
  • Мнения: 62
С едно изречение...Мила родна селска картинка...
Че мама и тати са длъжни за всичко на детенцата да им е лесен живот и да получат всичко наготово.
 smile3540

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
argun права си. Така би трябвало да бъде най - сигурно.
Ама аз не мога да проумея как може да се случи описаното в темата. Не го разбирам. Най - вече ме дразни това, че родителите са знаели, че младите теглят заем. Каже бе хора. Няма пари. Защо са ги оставили да се набутат така? Не разбирам. Не го проумявам. Дори и да са се отказали от намеренията си да дадат къщата, нищо не пречи да ги светнат за решението си. Чудя се как бих реагирала? Чия грешка е. Едното е :ГРЕШКА - вярваш на родителите си. Другото е: ГРЕШКА - лъжеш детето си.
Въпроса е, че са ги метнали. Никой нищо не каза: ТЕ ТРЯБВА ДА МИ ДАДАТ. Не търсете по вола теле.

# 37
  • Мнения: 4 965
... Свекървата беше уведомена за всичко!....Ако не беше съгласна,щеше да каже....А така....Но разбрах защо са си замълчали......

Може да са се обидили хората. Аз казах, че бих се засегнала, ако нещата не са "черно на бяло". И не се блъскам да съграждам нещо, което децата ми да профукат за дрешки и подобни)...

# 38
  • Мнения: 4 965
...
Хайде да ви изненадам - аз пък не бих правила разходи преди да получа парите. И не защото нямам доверие на някого, а защото това е жив човек, може да си промени мнението, може да му се наложи да покрие някакъв негов разход и пр. Камо ли да купя кола срещу евентуална продажба на къщата на свекърва ми и след това да я плюя по форумите.
Препоръчвам на авторката да прави сметка само на своите си пари, така ще преживява по-малко разочарования.

  bouquet
Това е и моето мислене по въпроса.

# 39
Azaf,не сме изхарчили парите за нищо,от което не сме имали н-у-ж-д-а.Знаеш ли какво е нужда?Ама не нужда от крем,червило,лъскава кола?Нужда...чиста и неподправена нужда?

# 40
  • Мнения: 702
Абе каквото и да си говорим, наивно са постъпили.
Не обвинявам жената, 4е си е мислила за къ6тата на свекърите й като за об6 имат с мъжа й. Все пак и е мъж и ако е обе6тано на него, то и тя влза в 4ислото н аобе6танието.
Не мога да си обясня и до ден дне6ен за6то има родители, които постъпват така с децата си. Просто е ужасно!Гледам го и си мисля, как може тази майка да постъпва така долно с детето си!?Да го използва за пари, а той да ходи и да се трепе, за да има тя и брат му и като и спре кран4ето да го изрита. Еми, не става така!Той е голям 4овек, не може да ги издържа доживотно!Пък и тя не е престаряла, нито пък брат му да емалък - 43 - 22година са!Странно ми е и ми е мъ4но, 4 епостъпват така с него!За мен не ми пука, 4е се отнасят така - аз съм си ре6ила проблема!С добро не стана, с ло6о - хи4, оба4е с безразли4ие Whistling Peace Sunglasses
Ей това е мацката, преживява6 го, оправяте се както можете, казва6 на мъжа си какво НЕ иска6 да прави6 и да прави детето ви и ако му изнася, ако не - пак си има на4ини, само 4е са прекалено крайни!
Не оби4ам лицемери и лъжци, независимо дали са от семейството ми или не!Просто спират да съ6тествуват в моя живот!

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
... Свекървата беше уведомена за всичко!....Ако не беше съгласна,щеше да каже....А така....Но разбрах защо са си замълчали......

Може да са се обидили хората. Аз казах, че бих се засегнала, ако нещата не са "черно на бяло". И не се блъскам да съграждам нещо, което децата ми да профукат за дрешки и подобни)...
Аз пък тук не те разбирам. Напълно съм съгласна, че са прибързали. В смисъл в ситуацията аз не бих теглила заем. Бих изчакала продажбата и после бих направила покупките. За постовете по темата иде реч.
Но ако ще оставяш нещо на децата си. Защо не ги оставиш да го похарчат както намерят за добре? Това е като оная работа с дадох ви апартамент, ама в него ще живеете както аз кажа. Ни по - добре задръж нещата за себе си ако ще ги даваш с такава уговорка.

# 42
Така...да се върнем на детето...Просто не ми се иска да обяснявам отново и отново защо,аджаба,мъжа ми е имал доверие в собствените си родители.
Как да постъпя?Какво да направя?Те лъжат за всичко....Детето ми докато разбере(да е жива и здрава да порасне ),ще мине през доста неприятни за едно дете моменти....А не мога да кажа на мъжа си:няма да им даваш да я чуват!Всъщност,що да не мога?Те така или иначе,както казах,не ги е грижа за нея....Май трябва пак да се цитирам...

# 43
  • София
  • Мнения: 17 329
И не се блъскам да съграждам нещо, което децата ми да профукат за дрешки и подобни)...

Честно казано, това ми беше първата мисъл - че наистина са имали намерение да им оставят парите от къщата, ама после са видели как са фукнали взетите наготово пари и са се отказали. Или са преценили, че парите им трябват.
Аз имах в предишния си брак една сходна случка с едни пари от един апартамент на свекърва ми дето щели да са за нас ... ама изобщо не съм й се вързала на приказките. Нито съм си правила сметка на тия пари, нито съм ги чакала - честно казано даже и тотално бях забравила за това, майка ми в един момент ме подсети като си говорехме нещо за пари.
Ми нейни са си парите, неин си е имота, може и да е мислила да ни ги даде, а после да е видяла, че няма да се оправи без тях жената, какво, да ходя да й ги дърпам от гардероба ли?
И нито съм я спряла да си гледа внука, нито съм спряла да си общувам с нея - дори след като се разведохме със сина й.
Да не даваш на бабата да види внучето си заради такива глупости е просто безобразно, надявам се да нямам някой ден снаха като теб.

# 44
  • Мнения: 293
Оф,направо се чудя на някои хора тука  doh

Имали са нужда хората бе.НУЖДА! При тази нужда получават светъл лъч от свекитата,че поне едно имотче ще е за тях.След това ги прецакват.
Защо не се замислите вие много хубаво ли щеше да ви стане ?
Авторката не се жалва толкова за заема, колкото за отношението на свекърите не само към нея но и към собственото им дете /нейният мъж/! Ами гнусно е !! И аз бих се обидила...

Към авторката: Поговори с мъжа си.... за тези неща и му дай да разбере,че си страшно огорчена от всичко това....Намерете двамата верния път!
Не се ядосвай...такива хора съдбата им дава каквото са заслужили....

Общи условия

Активация на акаунт