Ремонт и обзавеждане

  • 6 654
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
Ксения пак се изказа неподготвена ,колкото да опонира на темата.Разбира се , че има дизайнери , който предлагат комплексна услуга-от проекта до техническото изпълнение.Нека Малена и Миоки се включат.За тях поне знаем ,че са професионалистки и сме виждали техни неща.За разлика от Ксен,която само цитира сайтчета.


Техническото изпълнение не може да бъде частично. Не може да пуснеш полилей над масата която не съществува грубо казано. Шпакловки, замазки и подови настилки, това НЕ Е част от дизайн проект.

Може ама ако "дизайна" е дело на кварталния майстор или някой архитект, който не си гледа работата.

# 16
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
Давай, Ксения  Mr. Green

# 17
Здравейте на всички, които ми писахте. Отново ви благодаря и искам да споделя как вървят нещата при нас. Нали ви бях писала, че имам среща с представител от една фирма занимаваща се комплексно с абсолютно всичко, което ми трябваше - майстори, ремонти, дизайн, обзавеждане и това, което за нас беше най-важно - да има кой да следи изпълнението на нещата (не знам точно как се казва това). Човека ми се стори компетентен, беше много мил и отзивчив. Даде ни и някои добри идеи само като видя апартамента. Сега чакам да ни изготви подробна оферта.
Мисля да се спрем на тази фирма. Интересното е, че предлагат и заявка и доставка на мебели от Икея. Можеш да разгледаш сайта на магазина, да си избереш нещо и те да ти го докарат. Предполагам, че се сещате за кой магазин говоря - прилича на Комо-то в София и другите подобни магазини. В България все още го няма, най-близкият е в Гърция. Имат хубави и качествени неща, цените им не са много високи.
Някак си спечелиха ни с държанието си, шефът им каза, че самият той се ангажира да следи как вървят нещата, проектите които ни показа ни харесаха и така... абе какво да ви кажа тресе ме треска, че започваме вече и сигурно за това пиша не много свързано. Надявам се да сме направили добър избор. Praynig
Заминавам командировка. Ще пиша как вървят нещата като се върна.
Успех на всички, занимаващи се като нас с ремонт вкъщи. bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 2 896
liooni - можеш ли да дадеш контакти на тази фирма - искам да им поръчам нещо от Икея.

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 11:33 от Гуш

# 19
liooni - можеш ли да дадеш контакти на тази фирма - искам да им поръчам нещо от Икея.

Да - 0879100099

# 20
  • София
  • Мнения: 2 896
liooni - можеш ли да дадеш контакти на тази фирма - искам да им поръчам нещо от Икея.

Да - 0879100099

Благодаря
  bouquet

# 21
  • Мнения: 18 542
Общо взето нещата се делят на две части - дизайн и изпълнение. Може да има само дизайн и само изпълнение, но тогава резултатите доста често (да не кажа винаги) не са това което трябва да са и клиентите не остават доволни.


# 22
Първо Христос Воскресе на всички! Желая много здраве и благоденствие.

Да Миоки права си. Наши приятели така много се ядосваха и за това на нас ни се искаше да си намерим ако може "всичко в едно" ако мога така да се изразя.

Ние ще почваме със задачките, дано всичко е ок и сме избрали правилните хора. Стискайте палци.

Гуш, нищо не казваш - говори ли за Икея? Какво мислиш? Между другото и аз мисля да взема това онова от там - каква оферта ти предложиха, ако си звъняла. Аз още не съм го питала , защото не съм решила точно какво да е.

До скоро.



# 23
Здравейте,
Новичка съм тук ......и попаднах случайно на Вашата тема.
Живея в панелно жилище Blush, което е за основен ремонт.Планували сме го за началото на месец юли, но си нямаме идея какво може да се направи с този апартамент за да добие вид на нормално място за живот.
Лиоони моля те кажи ми как се движат нещата при теб? доволна ли си ? Имат ли тези хора сайт или нещо подобно ?
А ако някой знае или е чувал за добри мебелни фирми моля да пише Praynig

# 24
  • Мнения: 5 989
Карина,
ако имаш време-изчети форумите от последните месец-два по темите които те интересуват. Това направих и аз преди време и то доста ми помогна.Научих неща,за които не бях помислила,че съществуват-проблеми,продукти,производители.
Нищо,че жилището е панелно.В един период панелното строителство беше много качествено.
И с добро разпределение и площи на стаите.Може да има нужда само от смяна на подови настилки и дограма.При панелите кой знае какво вътрешно преустройство не може да се направи.

# 25
Благодаря,
Найстина е така попрочетох това - онава, като цяло има доста полезна информация.
Продължавам да дерзая, че часовника неумолимо тиктака. Grinning

# 26
  • Малка къщичка - близо до морето!
  • Мнения: 176
    До преди няколко дни и ние имахме проблема, описан от създателката на темата. Купихме си апартамент/уж до ключ/, но тъй като нямахме никакво време решихме сами да сме си дизайнери и да се справим с обзавеждането му. Ще си позволя да разкажа на кратко:
    Апартамента е мезонет-90 и няколко кв.м. На втория етаж нямаше баня и тоалетна и ни се наложи, така да се каже да си я изградим в част от коридорчето и част от едната спалня. Е получи се доста добре, но тогава решихме да си проектираме сами и осветлението. Нямаше кабел, който да не преместим/над 15 места в апартамента/, така се наложи и ново шпакловане и боядисване.   
    Междувременно си изградихме собствена концепция за интериора на жилището. За разлика от последния път, когато обзавеждахме другия си апартамент/преди година и половина/, този път решихме да го направим по-модернистичен, залагайки на по-малко цветове/бяло, черно, малко сиво и червено-само за акцент/, като държах всички помещения да са в един стил, дори баните и тоалетните! Така за двадесет дни, докато вървяха довършителните строително-монтажни работи, си поръчахме кухня, уреди, а в рамките на 25часа си купихме и докарахме, всички останали мебели, осветителни тела, посуда, килими, щори и пердета и др от ИКЕЯ-Букурещ. До няколко дни предстои сглобяването им и тогава ще има снимки. Ние с моя съпруг в никакъв случай не претендираме, че сме дизайнери или нещо близко до това, но кратките срокове и ограничения бюджет - 16000лв., ни принудиха да повикаме неволята и да се справим сами.

 Когато сме готови и пусна снимки ще се радвам да ни кажете, дали сме се справили!

# 27
  • Мнения: 1 149
Ще чакаме снимки.
Вмомента  аз също обзавеждам нова къща.
Сама съм си дизайнер Mr. Greenще видим какава ще я свърша,че после ще ме е яд единствено на себе си Naughty
П.С.
Нямам нищо  общо с дизайнерите,правя това,което на мен ми харесва.

# 28
  • Мнения: 2 993
    До преди няколко дни и ние имахме проблема, описан от създателката на темата. Купихме си апартамент/уж до ключ/, но тъй като нямахме никакво време решихме сами да сме си дизайнери и да се справим с обзавеждането му. Ще си позволя да разкажа на кратко:
    Апартамента е мезонет-90 и няколко кв.м. На втория етаж нямаше баня и тоалетна и ни се наложи, така да се каже да си я изградим в част от коридорчето и част от едната спалня. Е получи се доста добре, но тогава решихме да си проектираме сами и осветлението. Нямаше кабел, който да не преместим/над 15 места в апартамента/, така се наложи и ново шпакловане и боядисване.   
    Междувременно си изградихме собствена концепция за интериора на жилището. За разлика от последния път, когато обзавеждахме другия си апартамент/преди година и половина/, този път решихме да го направим по-модернистичен, залагайки на по-малко цветове/бяло, черно, малко сиво и червено-само за акцент/, като държах всички помещения да са в един стил, дори баните и тоалетните! Така за двадесет дни, докато вървяха довършителните строително-монтажни работи, си поръчахме кухня, уреди, а в рамките на 25часа си купихме и докарахме, всички останали мебели, осветителни тела, посуда, килими, щори и пердета и др от ИКЕЯ-Букурещ. До няколко дни предстои сглобяването им и тогава ще има снимки. Ние с моя съпруг в никакъв случай не претендираме, че сме дизайнери или нещо близко до това, но кратките срокове и ограничения бюджет - 16000лв., ни принудиха да повикаме неволята и да се справим сами.

 Когато сме готови и пусна снимки ще се радвам да ни кажете, дали сме се справили!

Наистина ме заинтригува, защото ми предстои нещо подобно. Може ли да споделиш фирма или майстор си ползвала за електро услугите, шпакловка, боядисване и т.н

# 29
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте, ако някой има нужда от добър мебелист нека ми пише на лични.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт