Как се прави първото зеленчуково пюре?

  • 26 085
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 271
леле, добре, че стана въпрос за картофеното пюре, дето с  пасатора става като лепило ooooh! - а аз си мислех, че или пасатора ми е смотан, или аз ... Embarassed

# 16
  • Мнения: 4 629
Недей да слагаш захар в пюрето - вредна е за бебетата. Давай му по-малко на детенцето ти. То има нужда да свикне с новия вкус, а и като гледам по лентичката ти още е много мъничко

Аз ги правя на око пюретата - да не са нито много течни, нито пък много гъсти. До сега ги правя само със вода, на като гледам колко много мами ги правите с формула и аз ще опитам

# 17
  • София
  • Мнения: 1 358
Oк, за сега ще се инатя и ще давам без захар, цупи се не жупи, ще живеем здравословно. Аз го набърках в кухненския робот в шейкъра.

# 18
  • Мнения: 139
На мен ми предстои да захраня сина ми в краия на седмицата.Нашата лекарка ни препоръча домашно приготвено картофено пюре,в консервите нямало гаранция ,че са без консерванти и други вредни съставки.Аз приготвих пробно пюре и го предложих на таткото  Laughing,дано сина ми го хареса повече!Определено с пасатора пюрето става на лепкав клеи! 

# 19
  • Мнения: 472
еееее , тук всички бебоци ядат картоф  а моята мома като осети онзи оставащ леко трапчиво кисел вкус от картофа и се почват 2 реда сълзи ! Неще и неще , а пусках даже теми как да приготвим домашните пурета как да ги съхраняваме , а то сега сме на готови !

# 20
  • Мнения: 1 427
Мойта шушка пък не ще зел.пюрета на Ганчев!Това установих след два неуспешни опита дай дам само пюрето.Мръщи се и го плюе SadА моите си ги хапва,и тия на Ам-ам.Добре ,ама на мен ми е бедна фантазията какви вече да ги бъркам. ThinkingПрибавям това ,което не е харесала на Ганчев към моите и така се приема,но не е във възторг.Мога ли вече да й дам ориз?В готовите е имало,но домашно приготвен не съм й давала,страх ме е да не се запече SadНякакви идеи?

# 21
  • Мнения: 844
Марианка, аз давам ориз, но моят човек е по-голям. Аз на вашата възраст давах само плодово пюре. Иначе слагам тиквички, днес домат (но утре ще го яде), магданоз, пиперка, моркви, лук, просо, елда, желтък, обезсолено сирене. Е, в най-различни комбинации и винаги с адаптирано мляко. Скоро ще въвеждам и месото.

# 22
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
За nezistratieva:

Значи като разрежеш измития домат на две половини, махаш вътрешната част т.е. семето му.
Макар че аз последния път само го настъргах на едро ренде преди варенето с другите зеленчуци   chef
Нали после пасирам всичко...

# 23
  • Мнения: 844
За nezistratieva:

Значи като разрежеш измития домат на две половини, махаш вътрешната част т.е. семето му.
Макар че аз последния път само го настъргах на едро ренде преди варенето с другите зеленчуци   chef
Нали после пасирам всичко...
Хм, аз пък го нарязах на парчета и пасирах с останалите зеленчуци. Да видим утре дали ще го яде? newsm78

# 24
  • Мнения: 843
Мойта шушка пък не ще зел.пюрета на Ганчев!Това установих след два неуспешни опита дай дам само пюрето.Мръщи се и го плюе SadА моите си ги хапва,и тия на Ам-ам.Добре ,ама на мен ми е бедна фантазията какви вече да ги бъркам. ThinkingПрибавям това ,което не е харесала на Ганчев към моите и така се приема,но не е във възторг.Мога ли вече да й дам ориз?В готовите е имало,но домашно приготвен не съм й давала,страх ме е да не се запече SadНякакви идеи?

Марианка, опитай да слагаш малко мляко / аз слагам от адаптираното и/ Корено си промени мнението. Предполагам, че детенце  вече го яде, тъй като са минали дни от написаното:-))
Цункай , бебка:-))

# 25
  • Мнения: 1 427
Найка,аз винаги слагам мляко в пюретата Grinning,но тя се намръщи веднага на Ганчевите(което изобщо не е в стила й) newsm78

Общи условия

Активация на акаунт