Пренебрежение от дете към бебе?!

  • 9 086
  • 188
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 841

Едно е да не се умилява от вида на бебето, но да удря бабата и дядото, когато му се радват, извинявай ама си е адски невъзпитано и грозно дори за дете.


Това просто си позволявам да не го вярвам. От целия пост на авторката лъха такава неприязън към момиченцето, че ... чак е грозно. Очевидно става въпрос за дете на зълва/етърва, с която авторката не е в добри отношения и прехвърля чувствата си върху детето. Нали се сещаш, че не говори за детето на сестра си/брат си...

# 16
  • Мнения: 830
Прилича ми на малка лигла, дано не съм ила много груба в изказването си. Майката какво отношение взема към проблема?

# 17
  • Мнения: 12 665
Съвсем нормално поведение на дете, което не е подготвено за идването на новия човек. Както и възрастните са тотално неподготвени за такава ситуация.

# 18
  • Мнения: 958
И аз мисля, че поведението на детето е нормално. Някой е трябвало да го подготви за идването на бебето, да работа на майката е, но също и на останалите от семейството, които контактуват с него.
имаме приятелско семейство децата са на 7 години, и в началото трудно приеха дъщеря ми. Доста често сма заедно, но въпреки че са на 7 не разбираха, че е малка и прави нещата, не нарочно да ги дразни, а защото не разбира. Постепенно я приеха и сега я оставям на тях с часове, да играят в съседната стая или на двора и са горди, че са каки.
Но трябва да им се говори много, деца са все пак.
С неприязън, негативизъм и лош тон няма да стане, най-много да се настрои още по враждебно, детето.
Пожелавам ти успех, от теб и от майката на детето зависи, да изградите добри отношения между децата. Все пак са братовчедчета.  Peace

# 19
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
айде стига вече с това "ама то е дете". Twisted Evilто понеже някои само с това извиняват децата си след време стават хулигани,глезльовци и тн.как така ще удря бабата и дядото и откъде накъде ще се държи толкова злобно с бебето?на 8 години трябва да си пълен лумпен,за да не знаеш как да се държиш-с извинение.
къде е майката на това дете,каква е тая жена,която позволява такова невъзпитание?!!!
обясни на детето следващия път,че му забраняваш категорично да се държи така с бебето ти.
...Подкрепям..!!!

обичам децата,знам,че са "деца",но първите седем години са важно нещо..

# 20
  • Мнения: 1 817
Детето все пак е на 8г. и за мен е недопустимо да се отнася така с баба си и дядо си. Явно преди раждането на бебка е била номер 1 и сега ревнува.
 Трябва да и се обясни, да и се обръща внимание достатъчно. Аз даже бих и припомнила за нейните бебешки лудории. Какво красиво и сладко бебе е била. И затова сега е станала  красива малка дама. Децата на тази възраст обичат да слушат за времето , когато са били бебета.
Но вината според мен е преди всичко във възрастните.
Детето може да си позволява малко повече, но понякога и възрастните не са достатъчно тактични. Като видят едно бебе и всички като се втурнат  връз него да му се радват .Как да се почувства едно малко момиче, което дотогава е получавало такива ласки, а сега само е свидетел как  предимно бебето ги получава.

# 21
  • Мнения: 248
Авторката според мен е обсебена от бебенцето си и очаква светът да се върти около него, както и не е голям фен на племенницата си. Даже допускам, че докато го е нямало бебето леко се е дразнела, че ТОЛКОВА МНОГО внимание е било насочено към "роднинското дете".
Осем годишно дете е нормално да ревнува, още повече ако всички изведнъж са заахкали и заохкали около малкото бебе.
Точно сега съм свидетел как родителите ми се въртят на пета около моето малко бебе и племенницата ми, която е на 4 го преживява тежко.

Към авторката: Когато сте заедно, хвани племенницата си за ръчичка, заведи я близо до бебето, обясни й, че сега например трябва да нахраните бебето, или пък да викате по-малко, защото ако бебето много се стряска така ще ревне, че ще трябва всички да се занимавате с него и няма да ви остави да си играете.
Гушкай я, милвай я и бъди коректив на родителите си, които явно залитат по бебето и мъничката ти племенница страда.
Всеки път й показвай, че и нея много я обичаш. И всеки път ще бъдеш изненадана, че няма да са й нужни повече от 10 минути да се стопли и да започне да "обича" малкото бебе ..... или няма чак толкова много любов в теб за това "роднинско дете"?

# 22
  • Лондон
  • Мнения: 403
До тук -  авторката да направи това,да обясни онова.Майката на 8 годишното дете къде е? Тя как се отнася с бебето в присъствието на детето и?Как реагира на агресивното поведение на детето и?Не е ли тя човека,който да се погрижи за емоциите на дъщеря си?

# 23
  • Мнения: 721
ми авторката да каже.тя нищо не сподели за отношението на родителите към проблема.затова коментираме само нейното поведение.и аз не прочетох никъде за открита агресия към бебчето,а че 8 годишно момиченце гледало злобно и пренебрежително бебето и.възможно е обсебена от детето си само тя да вижда подобен проблем

Последна редакция: вт, 07 апр 2009, 18:48 от zllate

# 24
  • Мнения: 2 908
Ами авторката изчезна. Детето си е дете-и на 8 да е-не е на 13-още е дете-липсвали му първите 7 години-а дали някой приказва с него? То виновно ли е дори да е така? Защо авторката не поговори с това момиченце,а го плюе тук във форума-тя 20-30 годишна жена-едно 8 годишно дете-и аз съм на мнение,че и тя е с този акъл като него-детски...ако беше с по-зрял,щеше да седне и да поговори с него-пък било то детето на етърва ми,зълва ми,а не на сестра ми или брат ми. Ами по-разглезено е явно-вина имат родителите,бабите,дядовците...но не и то.

# 25
  • Мнения: 1 174
Ами възрастните хора в семейството, те как си промениха поведението? Дали не са насочили цялото внимание към новото бебе, а по - голямото дете да е било игнорирано ? Толкова ли е трудно да се сетят, че като идват при бебето има и по - голямо дете и например и за него някое дребно подаръче да вземат или първо да се порадват на него, после на бебето. Като родих, се притеснявах как бебето ще се отрази на племенника ми. Винаги сме били много близки и той леко ревнуваше. Той каза: "Хм някакво си бебе, всички само на него се радват". С няколко разговора /не за бебето, а за съвсем други неща, които на него са му интересни/ преодоля всичко. Понякога казвам нарочно за пред него "Оф, с това бебе толкова е скучно, то още нищо не може, пък с теб нали помниш как си играехме като беше малък  Wink" И той, милия започва да ме успокоява, че няма страшно, бебето ще порасне и с него ще си играя, пък докато ми е "скучно" той ще ми прави компания  Joy . Дори преди няколко дена, след като си прехвърляхме бебето от един на друг, накрая племенника ми каза: "Ей го на, радвахте му се в началото, пък сега никой не го иска ! Дайте ми го на мен, да го подържа, като не го искате, аз го искам" Joy Сега тормози майка си за сестричка, че вече всичко можел - и да дава биберон, и памперс да сменя, казва че нищо трудно не било - майка му да го роди, пък той ще го гледа  hahaha .

# 26
  • Мнения: 14 654
Ясно е, че ревнува, любимата леля вече си има собствено дете. При всички положения лигави истории няма да търпя. Не знам кой дядо няма да загрее врата на вкук си ако посегне да го удря. Явно малката е свикнала да й се свири по гайдата, за което са виновни тези, които са я отгледали.

# 27
Ще отговоря на някои въпроси.

Майката на детето, изобщо не се занимава с него, оставя го на бабата и го взема само за училище. Когато сме заедно не обръща внимание на нито едно дете, говори с възрастните само.

Аз обяснявам и съм обяснявала много на детето, но след няколко техни забележки, да не говоря това, да не правя онова пред детето им вече не смея да си отворя устата, все кусури намират родителите, а те нямат време за нея, или са на работа или на купони...

Подаръци и лакомства нося винаги, без повод, само защото ще се видим. Родителите и са пас и тук, но тяхна си работа.

Играя си с нея на кукли, изслушвам я, говори ми за гаджета, но ме моли да не казвам на родителите и, тя с тях не смее нищо да споделя, защото не я разбират или ще и се карат строго.

Баба и дядо са на нейно разположение винаги и е очевадно за всички , че тя е предпочитаната...

Така , че не мисля, че някога сме я пренебрегнали с нещо.

Но, тя е такава не само с моето бебе, а и с познатите, със съседските, когато баба и се радва на чуждите , тя удря, не дава да им занесе лакомства, не си дава играчките да и пипат, незнам дали на 8 години не разбира толкова?!

# 28
  • Мнения: 2 803
Мисля си, че момиченцето е лишено от любовта и вниманието на родителите си и тази агресия се дължи именно на това. То приема бебето като съперник, който ще отнеме вниманието и обичта на баба си и дядо си. Всяка ревност си има причина. Като разберете на какво се дължи ще ви е по-лесно да решите проблема. Но  мисля, че с лошо ще се получи още по-лошо.

# 29
  • Мнения: 494
Мисля си, че момиченцето е лишено от любовта и вниманието на родителите си и тази агресия се дължи именно на това. То приема бебето като съперник, който ще отнеме вниманието и обичта на баба си и дядо си. Всяка ревност си има причина. Като разберете на какво се дължи ще ви е по-лесно да решите проблема. Но  мисля, че с лошо ще се получи още по-лошо.

Това ми се струва ,че е истинската причина!

Общи условия

Активация на акаунт