Любители на кучета-7

  • 37 266
  • 443
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 289
 tutti честито бебче  Heart EyesДа ви е жив и здрав Бари и много да ви радва и слуша .Много е сладък

# 391
  • Мнения: 2 818
Здравейте Simple Smile
Днес разхождайки се в Борисовата градина една лабрадорка тръгна с нас и обиколи целия парк, все едно сме й стопани. Явно е изгубена, много е възпитана и дружелюбна. Подозирам, че стопанката й е жена, защото някак мен ме прие като авторитет, въпреки че аз никога не съм гледала куче. Породата не съм сигурна дали е съвсем чиста, но определено прилича на лабрадор много. На около 1-2 години. Чисто черна, има скорошна операция на корема - раната е зараснала, но някои конци все още седят. Притеснява ме да не би да има някакъв проблем с храненето и от незнание да не й навредим.
Ако някой случайно има идея чия е моля да ми пише  Praynig

# 392
  • Мнения: 260
Бари е голям мамин сладур  Hug целувки по нослето от мен, моята мома пък от няколко дена вдига крак като пишка и после рита със задните си крачета, точно като мъжките кучета, ха-хаа нормално ли е това за една госпожица  Mr. Green Много ми е смешна като го прави  Mr. Green
Maktub може да пуснеш една обява без дом там доста хора четат  Peace

# 393
  • Мнения: 2 818
Да, пуснах там и в един лабрадорски форум, но обявите се преглеждат от модератор преди публикуване.

# 394
  • Мнения: 98
Мустакатова, нормално е. А също така съм чувала, че ако решат да си удължат разходките , започват да припикават всяка  срещната тревичка Laughing
 Честито на новите стопани за палето и на палето за новия му дом - да си го ползва със здраве дълги години. Ако е бодро, докато не спи и носът му е влажен и студен, значи всичко е наред.

# 395
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Здравейте Simple Smile
Днес разхождайки се в Борисовата градина една лабрадорка тръгна с нас и обиколи целия парк, все едно сме й стопани. Явно е изгубена, много е възпитана и дружелюбна. Подозирам, че стопанката й е жена, защото някак мен ме прие като авторитет, въпреки че аз никога не съм гледала куче. Породата не съм сигурна дали е съвсем чиста, но определено прилича на лабрадор много. На около 1-2 години. Чисто черна, има скорошна операция на корема - раната е зараснала, но някои конци все още седят. Притеснява ме да не би да има някакъв проблем с храненето и от незнание да не й навредим.
Ако някой случайно има идея чия е моля да ми пише  Praynig
За съжаление много често се губят домашни кучета и немога да разбера стопаните защо не им поставят медальони с името и телефона на собственика, скоро попаднах на едно лутащо се кокерче с медальон, на който беше написано само името му  Shocked
Мактуб, неразбрах ти прибрала ли си кучето, а тази рана на корема може би е от скорошна кастрация, конците се махат седмица след операцията, ако имаш възможност я заведи на ветеринар там може да провери дали има поне чип за разпознаване !
За храненето не се притеснявай лабрадорите ядат почти всичко, но най-добре е с гранули Peace
Най-добре пусни обяви тук:
http://bglabrador.borda.ru/?0-14
http://www.dcforum.info/viewforum.php?f=13

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 07:33 от donika.t

# 396
  • Мнения: 2 818
Вкъщи е Sunglasses Голям кеф за всички ни! Намерих една обява и ще звъним по-късно. Операцията е 10 см, ако не и повече... колко големи са операциите по принцип?
Ще я заведем на ветеринар сигурно днес, най-късно утре, ако не сме й намерили стопаните.
Благодаря ви!

# 397
  • Мнения: 234
здравейте момичета  Hug
До сега не съм писала тук, но имам нужда от съвет и се надявам да съм попаднала на правилното място Party
Имаме си вкъщи една госпожица немска овчарка, която е вече на 3 години и половина. Очакваме юни да се разгони и сме решили да я пуснем и да роди веднъж, а след това да я кастрираме. Само незнам от къде да търся евентуален партньор? Който може да помага  Hug

# 398
  • Мнения: 289
Така да се оплача току що набарах моята хубавица да си похапва от листата на китайската роза мисля че хибискус му беше другото име .Имате ли идея дали е отровно притесних се все пак очакваме бебета .Кога започват да се усещат бебетата че ритат .
Разгледах из форумите за цветя никъде не пише да е отровно дано

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 13:53 от galia69

# 399
  • Мнения: 1 335
me4ekle4e,
... сме решили да я пуснем и да роди веднъж...
правите често срещана, но не много смислена грешка. Ако смятате, че "да роди поне веднъж" е по-добре за нея - грешите страшно.
Защо и е да ражда? Ако е чистопородна - защо ще я кастрирате?

# 400
  • София
  • Мнения: 9 850
Така да се оплача току що набарах моята хубавица да си похапва от листата на китайската роза мисля че хибискус му беше другото име .Имате ли идея дали е отровно притесних се все пак очакваме бебета .Кога започват да се усещат бебетата че ритат .
Разгледах из форумите за цветя никъде не пише да е отровно дано
Ето тук има инфо за това кои стайни растения са отровни за кучето... http://forum.dog.bg/index.php?s=&showtopic=20968&view=fi … post&p=533906
И все пак, моята Бела реши да яде драцената ни, но нищо й няма. Дори разстройство. Също така ни опасе минзухарите. Mr. Green Тревопасно Joy

# 401
  • Мнения: 234
me4ekle4e,
... сме решили да я пуснем и да роди веднъж...
правите често срещана, но не много смислена грешка. Ако смятате, че "да роди поне веднъж" е по-добре за нея - грешите страшно.
Защо и е да ражда? Ако е чистопородна - защо ще я кастрирате?
Най-вероятно си права  Peace Не е чистопородна, т.е нямаме родословие. От няколко места вече чуваме, че е добре да роди, тъй като развива майчински инстинкт и е добре за характера на кучето, също така е много добродушна и се надяваме, че след раждането ще промени характера си поне малко. Освен това и бихме искали кученце от нея.
След това мислим да я кастрираме, за да избегнем проблемите с разгонването.

# 402
  • Мнения: 1 335
... От няколко места вече чуваме, че е добре да роди, тъй като развива майчински инстинкт и е добре за характера на кучето, също така е много добродушна и се надяваме, че след раждането ще промени характера си поне малко. Освен това и бихме искали кученце от нея.
След това мислим да я кастрираме, за да избегнем проблемите с разгонването.

От нито един кадърен ветеринар няма да чуете подобно ... нещо ...  Tired Нито от кучкар (човек, който разбира от кучета, не такъв, дето е гледал 3 примерно). Да не говорим за майчинския инстинкт, дето някои женски изобщо го нямат, без значение колко пъти са раждали. А има и кучки, дето са завършени майки без да са раждали. Не разбирам за какво ви е майчин инстинкт, който ще загубите безвъзвратно след кастрацията.
На 3.5 год. характера на кучето е трайно оформен. Раждането няма да го промени. Обучението (от специалист) също не би имало траен ефект.
В какъв аспект искате промяна на характера?
Обмислете добре заплождането и раждането. Може да изглежда детска игра, но крие редица рискове, повярвай ми.

# 403
  • Мнения: 234
Обмислете добре заплождането и раждането. Може да изглежда детска игра, но крие редица рискове, повярвай ми.
Би ли споделила поне малка част от проблемите  Hug
пак казвам може и да си права, именно за това се радвам на подобни мнения. Искам да обмислим всички варианти.
От както я взехме е изключително страхлива. От известно време живеем в къща с двор и започва да проявява характер и да си пази къщата (разбирай, че лае хората по улицата), но е много страхлива на живо. Срещне ли куче, дори да е пинчер, първо се пази, подвива опашка, изчаква и като види, че не е много страшно се впуска в контакт, но не много отблизо (за всеки случай си се понапазва. такава е с всичко ново. Първо реагира със страх и пазене. Никога не напада. Никога не хапе. Не сме я били никога. такъв и е характера. Именно това си мисля, че можем да променим с едно раждане. Да развие по-силно чувство за собственост и да стане по-добър пазач. от ветеринар сме чували, че след раждането кучето става по-злобно.

# 404
  • София
  • Мнения: 9 850
Хем кучето развивало майчински инстинкт, хем ставало по-злобно... Как става тая работа, това са две противоречиви неща.
Има си кучета, които са страхливи и нищо не може да промени това. Имам позната с куче, което е толкова страхливо, че тя трябва да го тегли за да удължи разходката до 10-15 минути... Минавали са обучение, но ефект няма.
Добре, да предположим, че кучката роди безпроблемно. Тея бебета какво ще ги правите? Ще ги дадете на някого, като по този начин убиете шанса на някое бездомно кутре да се радва на дом? А знаете ли колко са кучетата, захвърлени от стопани, само защото не са се оказали точно това, което се е очаквало... В Сеславци има едно куче, Марта, което е "пробутано" за хъски като малко...
А знаете ли какви са разходите по малките? Ако майката няма достатъчно мляко, има специално кучешко мляко, първите ваксини (кученца под 45 дена не се дават) на всяко кутре, обезпаразитяване, захранване... Да не говорим за постоянното наблюдение, чистенето... А ако не се намерят стопани за всичките? Ще ги оставите на улицата? Ще ги завържете в двора?
Аз не бих пуснала моето куче да роди, само защото искам малки от него. Прекалено рисково е, дори, ако щете, прекалено скъпо е.

Общи условия

Активация на акаунт