Любители на кучета-7

  • 37 269
  • 443
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 134
... От няколко места вече чуваме, че е добре да роди, тъй като развива майчински инстинкт и е добре за характера на кучето, също така е много добродушна и се надяваме, че след раждането ще промени характера си поне малко. Освен това и бихме искали кученце от нея.
След това мислим да я кастрираме, за да избегнем проблемите с разгонването.

От нито един кадърен ветеринар няма да чуете подобно ... нещо ...  Tired Нито от кучкар (човек, който разбира от кучета, не такъв, дето е гледал 3 примерно). Да не говорим за майчинския инстинкт, дето някои женски изобщо го нямат, без значение колко пъти са раждали. А има и кучки, дето са завършени майки без да са раждали. Не разбирам за какво ви е майчин инстинкт, който ще загубите безвъзвратно след кастрацията.
На 3.5 год. характера на кучето е трайно оформен. Раждането няма да го промени. Обучението (от специалист) също не би имало траен ефект.
В какъв аспект искате промяна на характера?
Обмислете добре заплождането и раждането. Може да изглежда детска игра, но крие редица рискове, повярвай ми.

 Peace Peace Peace

http://forum.dog.bg/index.php?showtopic=9454&st=0&start=0

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 18:43 от PeterPan

# 406
  • Мнения: 1 335
Грижи може да имате още със самото заплождане - ако е толкова боязлива, може да не допусне мъжкия, да се паникьоса, да тръгне да бяга, ако има скачка и направи нещо такова, има опастност за нея и за момъка. За вас също ако реши да хапе. Добре е да има някой с опит при заплождането.
Бременността при овчарките върви обикновено леко. Трябва да си я следите ако има някакви хронични болежки. Консултирайте се с лекар за храната, натоварването, тренировките, добавки и пр.
Раждането винаги е опасно - от неправилно прилежание, през загуба на родилния тонус, мъртви плодове (поради неясна или очевидна причина), секцио ... трябва да си подготвена, за което свестен вет би бил от полза. Има инфо в нета.
Състоянието на кучицата след раждането - има ли кърма, няма ли. Каква, колко. Чисти ли се матката...
Бететата - живородени ли са, имат ли тонус, сучат ли ... Майка им иска ли ги. Чисти ли ги. Има ли желание да ги яде ...
Въпрсът какво аджеба ще се случва с приплодите също е актуален. Овчарките са едри кучета и кучило от 10-тина бебета не би бил проблем за кучка в разцвета на силите. Доста от кучетата по улиците са бивши домашни.
Има и още неща, за които се сещам съвсем първосигнално, но поста ще стане ужас.
Твърде вероятно страха, за който говориш да е вроден (плод на неправилна или никаква селекция). От него отърване няма. Даже и да се научи да пази нещо (в което искрено се съмнявам), то то ще бъдат бебетата. С изчезването им ще загуби интерес да пази. С кастрацията ти гарантирам, че даже и да задействате майчиния инстинкт (който и без друго се успокоява без бебета), ще го загубите.
Има си по-темпераментни кучета, може би момата си е по-притеснителна. Гледала съм такова лаещо и боязливо коли. Само лая контролирахме, когато имаше човек при него.

# 407
  • Мнения: 289
Това е нашата дебеланка
http://www.gilia.snimka.bg/album.php?album_id=381038&pid=12467901
arcana
от къде мога да прочета за всичките тези неща които описваш на me4ekle4e все пак чакаме бебета и каквото мога търся и чета наред

# 408
  • Мнения: 1 335
galia69, за да не ти пълня главата с излишни или страшни неща, заведи таз сладка дуда при лекаря, който ви наблюдава бременността. Той най-точно и от личен опит ще ти отговори на питанията.
Питай го за всичко, за което се сетиш - от това как да подготвиш родилния бокс, постеля или където там ще ражда, през това как да следиш температурата на мама, през това как започва раздането, какво да търсиш, дали и как да израждаш, как да познаеш ако се налага да се намесиш, през това как да хванеш бебето "на изхода", дали и как да реанимираш, как да разбереш дали малкото суче и разните неща за млякото и цицките, до това как да разбереш, че раждането е свършило. Питай го и дали е склонен да ти е на разположение като зараждате. Аз все още не си вярвам достатъчно и се уговарям с нашия док, че ще му звъня ако има нещо без значение кое време на деня (нощта по-точно) е.
Кой ден ви е днес?

# 409
  • Мнения: 289
arcana  днес е 49 ден смятам го от 7 април тогава за първи път я качи мъжкия на 8 ден от разгонването идваха пет поредни дни .То не се знае кога е хванала но приблизително ще го смятаме .http://bglabrador.borda.ru/?1-0-0-00000068-000-0-0-1212990729
До сега се образовах от сайта на БЪЛГАРСКИТЕ ЛАБРАДОРИ има много полезни неща .Купила съм и едно голямо правоъгълно корито не е много дълбоко около 20см е 40на 80 см е размера постелих и нейните одеалца да и са познати но то не се знае къде ще реши да ражда за ужас на съпруга ми иначе си спи при нас на спалнята  . Laughingза самото раждане за постелки ще използваме на синовете ми бархетните пеленки .
Добре че съм си в къщи в момента съм безработна и ще имам възможност да съм около нея през цялото време .Иначе ветиринарния лекар е много разбран и няма проблем да го извикаме .Какво да си вярвам като знам как и треперя за всико ще има да се шашкам за всяко нещо .

# 410
  • Мнения: 1 335
Нещо кратко, на което бях попаднала преди време ... Хубаво е да се прочете от всеки, който е решил да си развъжда (да кажем) кучето.
http://www.park4pets.com/resource.php?id=246

# 411
  • София
  • Мнения: 9 850
Много добре написано, а и много вярно. Затова хората са казали "Три пъти мери, веднъж режи". Naughty

# 412
  • Мнения: 234
Благодаря за коментарите. Явно не съм преценила добре нещата. Ще помислим още малко вкъщи и ще решим какво да правим.
Имаме силно желание да имаме бебе от нея, но ще видим.
аркана, според теб ако плахостта й идва от никаквата и селекция, това значи ли, че и бебетата ще са подобни. Или трябва да търсим баща звяр  Wink
Също така каза, че не е хубаво да се кастрира кучето (или поне аз така го разбрах). Защо?
Пак казвам, благодаря за мненията. В момента съм в проучвателен период....

# 413
  • Мнения: 289
Съгласна съм със всичко написано в  статията и наистина съм мислила и премислила преди да се реша да заплодя кучето си .Понеже в момента съм си в къщи и имам възможност да дам цялото си време и грижи както за семейството си така и за кучето и дай боже живи и здрави бебета .Никой не се родил научен в крачка ще се преодоляват трудностите и изживяват радостите Сара беше на около 35 дена когато я взехме справихме се с отглеждането надявам се и сега да се справим с бебетата .Иначе бебетата ще са поверени на наши близки далеч съм от мисълта да си тормозя кучето за да правя пари от това  Naughtyникога няма да стане .След като се възстанови от раждането на есен ще я кастрирам въпреки че много се страхувам от упойките до сега и моя мъж не даваше но окончателно съм решила .

# 414
  • Мнения: 1 335
me4ekle4e, адмирации към теб и всички отговорни стопани, които мислят преди да предприемат нещо!  bouquet По една или друга причина ние сме тези, които отговаряме за живота и здравето на любимците си.
Да, ако страха и е вроден, то ще си го "селекционирате" в поколенията. Именно това е основната цел на развъждането (и причина за НЕразвъждането) - селекция и подбор на качества и елиминиране на дефекти и патология. Да си изберете баща "звяр" е не по-малко зло поради същата причина!
Като цяло съм ЗА кастрацията (на животинки, които не са с изяснен произход и качества за разплод). Бихте намалили значително или елиминирали напълно възможността от развитието на тежки и често смъртоносни заболявания (тумори и рак на млечните жлези, ендометрит, пиометра и пр.)
galia69, ще се справиш, разбира се  Hug Разчитай на момичето, помагай и ако и когато има нужда и всичко ще е наред! Предстоят ти незаменими моменти и много безсъние, да знаеш  Wink Преживяването е уникално и според мен колкото и трудности да има, а понякога има много, си струва всяка секунда.
П. П. Пак се размекнах ......

# 415
  • Мнения: 3 371
Много отдавна не съм писала , но редовно ви  чета ! Ето малко "пресни " снимки на Дарк - абитуриент !Добре ,че все пак успя да не си свали папионката преди снимките Wink!


http://media.snimka.bg/3108/012470383-big.jpg
http://media.snimka.bg/3108/012470388-big.jpg

# 416
  • Мнения: 2 724
gospojata ,страхотно трио, и как се е изкиприл Дарк, все едно той е абитуриент  Laughing.

# 417
  • Мнения: 542
здравейте на всички!нашата дейзи расте с часове,вече имаме и втора ваксина!а ето я и нея       
голямо зверче е!много и харесва на вън!

# 418
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Писето, снимката с двете малки е върхът Crazy

# 419
  • Мнения: 2 111
Писе,наистина много е пораснала и как сладко спи по гръб  Simple Smile

Дарк е направо убиец  като абитуриент Laughing

Tutti,как е малкия сладур Бари?

Общи условия

Активация на акаунт