лесна ли е работата на секретарката!?!

  • 5 659
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24
На моята не и е лесна работата.
Давам и по една кофичка кисело мляко на ден - "вредни", заради психическия тормоз, който и оказва жена ми. Какво е виновно момичето, че е русо и с големи цици?!  newsm78

# 16
Сигурно и на женати не и е лесно

# 17
  • Мнения: 2 401
Eгати и посредствения сайт рекламираш..

# 18
  • Мнения: 2 401
Не съм била секретарка, но по принцип знам от познати, че е обща работа в офиса, т.е. изисква се елементарна компютърна грамотност, може би един-два езика (зависи от работата) и може би някакво що-годе елементарно образование в областта, в която е фирмата.

 Laughing Ти например можеш ли да се похвалиш с елементарните умения, които си споменала? Много ми е любопитно.

# 19
Eгати и посредствения сайт рекламираш..
Предложи нещо по-добро

# 20
  • Мнения: 212
Има голяма разлика от секретарка до секретарка. От правенето на кафе до ....дясната ръка на шефа.
И аз мисля така.Моя позната работи в адвокатска кантора и още на първата седмица беше възхитена от секретарката на шефа си.Едно, че знае 3 езика,компютърните и познания са на ниво, не се подпира на бюрото си ами работи съвестно.Освен всичко изглежда безупречно и се държи с всеки любезно и се усмихва независимо какъв темерут и стои насреща.Не мисля, че това е лесно.
Но сигурно има места където секретарките не си дават толкова зор, то е до човека.

# 21
  • Мнения: 1 501
Както казаха по - горе - зависи си от фирмата , от сферата на дейност и още много други неща. Сега съм офис - сътрудник или мениджър , а с две думи и секретарка . Работата ми не е натоварена ако говорим за секретарската част, нищо кой знае какво да вдигнеш любезно телефона и да свържеш клиента с някой от колегите си . Чат пат някое писъмце се пише и се посрещат гости , но тъй като на мен ми стана скучно да правя това се занимавам и вече с други неща , които не са свързани със секретарство , а със самата дейност на фирмата . Преди години се бях хванала в една друга фирма като баш секретар и не останах дълго , само 10 дена , но извинете , там ме третираха като слугиня и на всичкото отгоре си правеха гаргара с мен , проверки по телефона от шефове да видят като вдигна телефона какво ще кажа , караха ме да мия пода им и тем подобни и си викам ей сега, аз не съм дошла да им слугувам в буквалния смисъл и не позволих такова отношение . С голямо удоволствие им казах , че няма да работя при тях . Сега като се сетих пак се ядосах.

# 22
  • Мнения: 5
Наистина си зависи от фирмата,от изискванията на шефовете и прочие....Аз работя като техничеки сътрудник или с други думи секретарка,но освен ,че вдигам телефона,посрещам гости и пиша писма и оферти се занимавам и с други неща -правя търговете  на фирмата като кандидатстваме за някоя общестена поръчка,правя протоколи по обектите,изпълнявам функциите и на Личен състав-следя работниците,присъствията и отсъствията им,болничните,правя договорите им и като дойде края на месеца фишовете със заплатите им и накрая и им ги раздавам въпросните аванси и заплати и това далеч не е всичко!Така,че ако някой на мен ми каже,че секретарската работа е лесна  #2gunfire
Така че ако искаш да работиш като секретарка,то би следвало кандидатствайки в някоя фирма за тази длъжност просто да попиташ какви задължения влизат в характеристиката й ,иначе всеки тук може да ти даде различен отговор,обусловен от неговият собствен опит!  Peace

# 23
  • Мнения: 324
Elizabett, гаргарата по телефона в началото е нормално нещо  Laughing
Един колега например ми изигра по телефона бесен клиент, който иска да говори с шефа. На "няма го, нещо да предам?" крещеше "Вие го криете" и пресичаше всичките ми опити за любезен отговор. Сега ми е смешно, но тогава доста се стъписах първоначално  Laughing

# 24
Това с базиците е яко.То ако е това само ще е супер

# 25
  • Мнения: 7 914
може и да е лесна, зависи за какво е наета секретарката Whistling

# 26
  • Мнения: 4 916
Elizabett, гаргарата по телефона в началото е нормално нещо  Laughing
Един колега например ми изигра по телефона бесен клиент, който иска да говори с шефа. На "няма го, нещо да предам?" крещеше "Вие го криете" и пресичаше всичките ми опити за любезен отговор. Сега ми е смешно, но тогава доста се стъписах първоначално  Laughing

Ми така е като си любезна - само го поощряваш да крещи колегата. Казваш "Ще предам, благодаря Ви за обаждането, трябва да вдигна другия телефон" и толкова.

# 27
  • Мнения: 166
крадеше от пиенето за представителни нужди на шефа, накрая даже не се криеше.

На кой край? В смисъл уволниха ли я, повишиха ли я или си отвори бар?

По темата. В синхрон, но и в лек дисонанс с предходните изказвания ще кажа, че фирмата е производно на шефа и изгледът на длъжността "секретарка" зависи в най-голяма степен именно от него.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 470
Влиза клиента,тя му се усмихва едно такова лъчезарно, любезно, приканва го да седне и му казва,че ще трябва да изчака около 10 минути, но през това време ако желае нещо да пийне: кафе, капучино, чай, натурален сок, а той усмихнато и отговори " С удоволствие бих пийнал едно какао".
Очарователно.
Спрямо един скорошен разговор, който проведох, е редно да му предложи меню от кухнята на офиса.
Така, де, трябва да се ценят клиентите. Да седне, да хапне, да пийне, ей тия три неща.
Освен това, ако подобен разговор се проведе в моя офис, с моята секретарка, аз още толкова любезно бих информирала клиента за местонахождението на сладкарницата на ъгъла. Ако го заловя на местопрестъплението, естествено.
Защото, знам ли, мен много ме е страх, че ако вземат редовно да я бъркат със сервитьорка, ще вземе да избяга с двеста.
И в този ред на мисли, моята секретарка, накрая се преквалифицира на финансов директор, независимо от крехката си възраст и огромен естествен бюст, защото наблягахме на други ангажименти в длъжностната и характеристика, за сметка на заниманията по сервиране, готварство и задоволяване на неадекватни клиентски желания.
И сега останах без секретарка.
За сметка на това, от време на време новият финансов директор ми прави кафе, за собствено удоволствие.
Аз, обаче продължавам да се колебая какво точно да включва длъжностната характеристика на новата ми секретарка.
Имам и шеф, все пак.


# 29
  • Мнения: 4 916
крадеше от пиенето за представителни нужди на шефа, накрая даже не се криеше.

На кой край? В смисъл уволниха ли я, повишиха ли я или си отвори бар?

...

Да кажем, че длъжностната й характеристика претърпя внезапна промяна към по-лошо. И вече няма достъп до склада с алкохола. И че на нейното място вече стои друга.

Общи условия

Активация на акаунт