През девет земи в десета, преминаваме като комета - 14та тема

  • 23 658
  • 439
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 872
Снимка 8 Wat Benchamabophit, Банкок, Тайланд



Wat Benchamabophit е будистки храм в Банкок Тайланд. Известен и като Мраморния дворец, един от най-красивите храмове на Банкок и известна туристическа дестинация.
ВклЮчен е в списъка на Юнеско за запазване на световното богатство..

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 08:43 от MariaF

# 46
  • Мнения: 560
8-Индия?

# 47
  • Мнения: 1 558
8 - Мраморния дворец, Тайланд

# 48
  • София
  • Мнения: 6 972
№ 3 е паметника на Херкулес в Касел, Германия. Аз отначало си помислих, че е Адам заради листенцето  Joy  .... а с бухалката ще бие Ева....Joy

№ 9
Моста Банпо /The Fountain Bridge/, Сеул

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 11:39 от elix

# 49
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Браво Еликс, позна. Жокерът, който дадох е статуя на Херкулес, която се намира във Ватиканските музеи, имам удоволствието да съм я видяла на живо. Иначе за снимка № 3 - паметникът на Херкулес в Касел, Германия. Статуята на Херкулес се намира на върха на пирамида, която от своя страна е стъпила върху един октогон. Построен е през периода 1701-1717 година в Бергпарк. Висока е 70 метра, а пред нея има декоративен водопад, дълъг 250 метра. Ето снимка с водопада - http://en.wikipedia.org/wiki/File:Wilhelmshoehe_-_Herkules_mit_Kaskaden.jpg

# 50
  • Мнения: 2 168
9-Banpo Bridge, Seoul /The Fountain Bridge/ ? 

# 51
  • Мнения: 872
8 - Мраморния дворец, Тайланд
   Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 4 294
ей този Херкулес много ме затрудни, поне за мен, как си търсех аз Адам, пък то кво излезна  Whistling
и последната  9 е позната, май няма за сега нова

# 53
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
аз имам да пускам две снимки, но малко по-късно ще стане, че сега нямам време да търся.

# 54
  • Мнения: 1 558
№ 10 - Оризови полета, Inakadate, Япония





Всяка година фермерите от малкото японско градче Inakadate, префектура Аомори, създават картини в оризовите полета, като използват древни сортове ориз - ориз, чиито пъпки са със зелени листа, наречен tsugaru-roman и разновидности, които растат с лилави, жълти и червени листа, наречени kodaimai. Идеята за тези произведения е имала за цел да популяризира селището, което било само с 8 700 жители. Първоначално са започнали с по-прост дизайн, като картината на хълма Iwaki, в последствие са добили увереност и са усъвършенствали уменията си.

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 14:06 от Dobitu

# 55
  • София
  • Мнения: 586
Снимка 10 - изкуство в оризови насаждения, Inakadate, северната част на остров Хоншу, Япония?

# 56
  • София
  • Мнения: 6 972
9-Banpo Bridge, Seoul /The Fountain Bridge/ ? 

За какво е тая въпросителна, той е на 100%  Laughing Бравос!



 В края на месец септември 2008г. беше открит изцяло реставрираният мост Банпо, преминаващ над река Хан в южнокорейската столица Сеул. За да привлича туристи, съоръжението е превърнато в истинска атракция, като в него са вградени фонтани.
 По дългия 1.2 километра мост са разположени цели 9 300 дюзи, от които всяка минута се изливат по 190 тона вода, падаща от височина 20 метра. Водата се изпомпва от река Хан, след което отново се връща в нея.
 Още по-забележително в моста-фонтан са осветлението и музиката, които могат да бъдат в 100 различни конфигурации.
 
Очаква се уникалният фонтан на моста Банпо да се превърне в един от най-забележителните туристически обекти в Сеул.


А за статуята на Херкулес, изобщо не предполагах, че може да е чак в Германия. Нещо по-близичко мислех, че е .

# 57
  • София
  • Мнения: 6 972
Захирче, Бюбхен, тук ли сте? Пускайте материал, чакаме  bowuu

# 58
  • Мнения: 2 168
Ето ме със снимка 11 -



Пещера Магура, Вкаменения водопад / намалих снимката /
Изходната зала е дълга 112м и заема площ 660м2. Тя отвежда до площадката над Рабишкия язовир. С тази зала са свързани Тронната зала, Санаториума и Ремсовата зала. Тронната зала е богато украсена със синтрови форми, между които най-красиви са Трона, Медузата и Окаменения водопад. С тази зала е свързан тесният коридор Фиордите, забележителен с пещерното мляко - кашовидна карбонатна маса.

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 12:22 от Захир

# 59
  • София
  • Мнения: 1 311
Леденика,Магурата или някоя друга пещера?

Общи условия

Активация на акаунт