През девет земи в десета, преминаваме като комета - 14та тема

  • 25 008
  • 439
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 10 729
Захирче, това пещерата ли е? Пускана е преди, но нека и сега някой да я познае  Simple Smile

# 256
  • Мнения: 2 531
Захирче, това пещерата ли е? Пускана е преди, но нека и сега някой да я познае  Simple Smile

 Joy Еййй, ти си живият ни архив. Мда, сега проверих, че е пускана. Ами направо да пускам инфото тогава.

# 257
  • София
  • Мнения: 10 729
Захирче, това пещерата ли е? Пускана е преди, но нека и сега някой да я познае  Simple Smile

 Joy Еййй, ти си живият ни архив. Мда, сега проверих, че е пускана. Ами направо да пускам инфото тогава.


Недей, може да е непозната за някой.
 Даже помня и кой я пусна  Laughing -Веси
А аз я познах...

# 258
  • Мнения: 2 531
Ок  Peace
Страхотна си иначе, няма такава база данни като теб  Heart Eyes

# 259
  • София
  • Мнения: 4 293
ей минавам само да ви видя,
ще пусна утре материал за позната
улица в Нова Зеландия, сега нямам време,
а и сега имате  Wink

# 260
  • Мнения: 560
.
 Даже помня и кой я пусна  Laughing -Веси
А аз я познах...

И аз щях да пиша ,че ми е позната ама незнам от къде ooooh! Laughing

# 261
  • Мнения: 934
№46 ли е неразпозната?
Може ли жокер?

# 262
  • зад парка
  • Мнения: 1 586
46 и 47 не са познати.

За 46 maniadekay каза, че заминава, така че май по-късно ще има жокери.

47- Северна Европа ли е?

# 263
  • Мнения: 2 531
 
47- Северна Европа ли е?



Да Peace

Намира се на остров
47а


Пещерата Фингал на остров Стафа, Шотландия. Морските вълни, които се разбиват по базалтовите й, стени, създават ритмична, вълшебна музика, която става известна благодарение на Феликс Менделсон (едноименната увертюра). В самата пещера акустиката е невероятна и звуците, които се носят от прибоя, вътре се преобразяват многократно, наподобявайки църковен хор. Някога лавата  блъвнала от пукнатините на вулканичните полета на острова, изминавайки няколко километра от мястото на изригване. Въпреки че  базалтовите колони приличат на колосални кристали, те са се формирали след втвърдяването на лавата. След като  магмата се охладила и сгъстила, придобила една от най- красивите геометрични форми -хексахонална, когато пещерата е гледана от птичи поглед. Понеже пукнатините били перпендикулярни на охлаждащата се повърхност, се получили вертикални колони, които варират на всеки три метра, макар да изглеждат напълно еднакви.

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 16:24 от Захир

# 264
  • Мнения: 934
47- Северна Европа ли е?



Да Peace

Намира се на остров
47а


Защо ли си мисля, че е пускано 2 пъти? Thinking
Ще си замълча.

# 265
  • София
  • Мнения: 616
Казаха, че е пускана, но аз не съм я виждала, така че имам право да играя Mr. Green

Пещера Fingal, Шотландия?

# 266
  • Мнения: 2 531
Казаха, че е пускана, но аз не съм я виждала, така че имам право да играя Mr. Green

Пещера Fingal, Шотландия?

Да  Peace
На снимка 47 са базалтовите колони на пещерата Фингал на остров Стафа, Шотландия. Морските вълни, които се разбиват по базалтовите й, стени, създават ритмична, вълшебна музика, която става известна благодарение на Феликс Менделсон (едноименната увертюра). В самата пещера акустиката е невероятна и звуците, които се носят от прибоя, вътре се преобразяват многократно, наподобявайки църковен хор. Някога лавата  блъвнала от пукнатините на вулканичните полета на острова, изминавайки няколко километра от мястото на изригване. Въпреки че  базалтовите колони приличат на колосални кристали, те са се формирали след втвърдяването на лавата. След като  магмата се охладила и сгъстила, придобила една от най- красивите геометрични форми -хексахонална, когато пещерата е гледана от птичи поглед. Понеже пукнатините били перпендикулярни на охлаждащата се повърхност, се получили вертикални колони, които варират на всеки три метра, макар да изглеждат напълно еднакви.




# 267
  • Мнения: 2 531
Bubchen, ти си  Simple Smile

# 268
  • София
  • Мнения: 616
Нещо лесничко от мен Mr. Green

48

# 269
  • София
  • Мнения: 4 293
48 Москва

Общи условия

Активация на акаунт