Тасос

  • 34 049
  • 160
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 138
Цитат
Има сайт , в който има разписанието и цените

Моля те, постни го тук, със сигурност ще е от полза на следящите темата  Peace
И да - приятно изкарване! Ще чакаме подробни разяснения Simple Smile


http://www.thassos-ferries.gr/schedule-en.html     
 Peace

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
преди няколко години бяхме в този хотел http://www.thassos-island.com/pages/hotel_george/  Дори и в тази стая  Laughing
Това е в Лименария - втория по големина град. Определено през май е хладничко във водата. Ние бяхме на организирана почивка, фирмено, но определено не може да се каже, че беше супер скъпо или супер евтино. В ресторантите си е скъпичко, но пък с осигурена закуска и вечеря не може да се каже, че ще останеш гладен. В смисъл порциите са огромни. Но е престъпление да не се опитат рибите и морските дарове.
С една дума хубаво е, избрали сте си добра дестинация и няма да сбъркате. Наистина през Керамоти с ферибота е само 20 минути. Острова е малък и бързо се обхожда. Във вътрешността почти няма населени места, но има едно местенце, Теологос май се казваше, много е приятно и таверната е супер.
Приятно изкарване.

# 17
  • Мнения: 4 406
И аз ще следя  smile3529
Искаме да отидем в Тасос в началото на септември (в Лименас), но няма да сме с кола.
Доколкото се информирах на седмица има автобуси София-Кавала-Керамоти и нататък, и на връщане е на седмица.
Сега проучвам хотелче

# 18
  • Мнения: 9 483
Привет и от мен Party
Ние също мислехме лятото да сме на Тасос, но майка ми ме разколеба Rolling Eyes Тя беше миналия уикенд там, и за мое огорчение -пясъчните плажове от снимките, били не от пясък, а от камъни Confused
А аз не съм фен на басейните.Кажете няма ли поне един плаж с пясък? Praynig

# 19
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Привет и от мен Party
Ние също мислехме лятото да сме на Тасос, но майка ми ме разколеба Rolling Eyes Тя беше миналия уикенд там, и за мое огорчение -пясъчните плажове от снимките, били не от пясък, а от камъни Confused
А аз не съм фен на басейните.Кажете няма ли поне един плаж с пясък? Praynig


Бях на Тасос като ученичка и честно казано освен централния плаж всички остнали на които ходехме бяха страхотни, но до тях се стигаше с кола. Предполагам, че вече има хотели точно около хубавите плажове  Peace

# 20
  • Мнения: 1 546
Бяхме на Тасос, на почивка, преди 3 години и имам страхотни спомени. Плажчето беше малко, но много чисто и само за нашия хотел, морето чай - бяхме там септември месец, на 100тина метра имаше голям супермаркет, с приемливи цени, а на сами бряг имаше малко ресторантче. Там ядохме агнешка пържола с гарнитура за...5 евро! После пробвахме и рибката пак на смешна цена. Много бяхме доволни.

След това майка ми и баща ми, две поредни години ходят, пак през септември, в едно хотелче и спят за 25 евро на нощ. За стаята! Хотела пак е със собствен плаж, има шезлонги, много надуваеми забавления за децата, полянка...На етажа имало и котлони, съдове, зехтин, сол, чинии, чаши - за гостите, ако искат едно кафе да си сварят. Не е лукс, но е доста добре.

Като цяло спомените ми от Тасос са за много синьо и чисто море, много топлина, много маслини, мързеливи, но усмихнати гърци...абе, много хубаво е там. Simple Smile

# 21
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Ditta, дай моля координати на 2те хотелчета. Искаме да отидем септември с големия и бебето и съм в процес на проучване на подходящо място.

# 22
  • Мнения: 1 546
Ditta, дай моля координати на 2те хотелчета. Искаме да отидем септември с големия и бебето и съм в процес на проучване на подходящо място.

За хотела, в който бяхме с мъжа ми нямам никаква информация... Embarassed ...

Това са телефоните на хотела, в който отсядат родителите ми. Хотела се намира в Скала Рахони, на около 15 км от град Тасос, веднага след един гооолям супермаркет. Казва се Карантола, ето и два телефона:
0030025930-81389
0030025930-81472

Собствениците са Василис и Василика Карадолас. Жената говори много слабо английски и явно по-добре немски (там имало немски семейства с малки деца), но е много учтива. Simple Smile

# 23
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Ditta, дай моля координати на 2те хотелчета. Искаме да отидем септември с големия и бебето и съм в процес на проучване на подходящо място.

За хотела, в който бяхме с мъжа ми нямам никаква информация... Embarassed ...

Това са телефоните на хотела, в който отсядат родителите ми. Хотела се намира в Скала Рахони, на около 15 км от град Тасос, веднага след един гооолям супермаркет. Казва се Карантола, ето и два телефона:
0030025930-81389
0030025930-81472

Собствениците са Василис и Василика Карадолас. Жената говори много слабо английски и явно по-добре немски (там имало немски семейства с малки деца), но е много учтива. Simple Smile


Благодаря!   bouquet

# 24
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Хоп- цоп и аз тук. Току що получих предложение от мъжо да отидем до Гърция през празниците- за 1,2 нощувки де. Дали щенамерим места без да резервираме предварително и какви са цените на най евтините хотели.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 680
Привет и от мен Party
Ние също мислехме лятото да сме на Тасос, но майка ми ме разколеба Rolling Eyes Тя беше миналия уикенд там, и за мое огорчение -пясъчните плажове от снимките, били не от пясък, а от камъни Confused
А аз не съм фен на басейните.Кажете няма ли поне един плаж с пясък? Praynig

Ходим вече трета година на Тасос, имат доста заливчета с пясък, малки и закътани, много приятни, и с хубав пясък, но мисля, че до всички се стига с кола. Не съм чела темата, но ако не сте постнали, ето ви официалния сайт на Тасос, там може да видите:
http://www.thassos-island.com/
Ние ходехме на Paradise beach, аз много го харесвам, има и хубава кръчма до него с добри ястия, а 2 шезлонга с 1 чадър струват 6 евро - предполагам, че на целия остров са такива цените.

# 26
  • Мнения: 9 483
Благодаря ви момичета!  bouquet Hug

# 27
  • Мнения: 2 697
Момичета, записвам се и аз в темата да я следя (то май не остана тема в На път..., в която да не съм се записала Blush), много ми се иска лятото да видим с любимия Тасос отблизо, та всякаква информация ще ми е адски полезна Hug

# 28
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Тасос е идеално място за почивка, особено с деца - спокойно, та чак на моменти скучновато. Бяхме там миналата година за 1 седмица в края на юни. Починахме си много добре. Аз напълнях с 6 кг за това време, но много вкусно ми беше  Joy Joy
Бяхме в Skala Potamia - намира се на 12 км от столицата на острова – Лименас.

# 29
  • Мнения: 3 386
fros, стига бе, 6 кг. за една седмица?! Вече се чудя дали да ходим  Joy
Шегувам се, разбира се. Би ли споделила за хотелчето, в което сте били, цените, има ли кръчми и магазини в близост, плажа как е и на какво разтояние е?
Благодаря  Peace

Общи условия

Активация на акаунт