С най-здравото червено яйчице всички ще пребори Юнското дете!

  • 16 392
  • 298
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 510
мама Радост, я виж  Wink :

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2103451

Ей кукувците вместо да намаляват, се увеличават. Не знам вече какво става. Но с това озлобление и страхови психози не вървим към хубаво.


М,даа..щели да го съдят Thinking Дрън-дрън,че пляс....

# 226
  • Мнения: 3 743
Вижте нещо смешно "Кое яйце сте?" http://www.kres.com/Easter_card/

За кърменето, мисля да продължаваме до годинката поне. После да обърнем реда и първо твърда храна, после кърма. Надявам се за 3-4 месеца да остане само сутрешното и нощното кърмене и да започне да спи само следобед и така постепенно да се подготви за яслата Peace

# 227
  • Мнения: 616
Ето ни и нас тук!
Митко си е сукалче, и този факт скоро няма да се промени; съдейки по моето дете, не виждам логика да се спира кърменето заради едната ясла. Дори и сега, ако сме навън, давам храна и вода, Митко по цял ден не се сеща да си потърси да суче; ако тръгне на ясла, при положение че не ме вижда, едва ли ще търси да суче; когато се прибере следобед може да си суче... ами то има майки, които работят по 8 часа, и пак кърмят, така че ходенето на ясла не е причина за отбиване  Peace Както и не виждам логика в твърдението, да не се отбива лятно време  newsm78  Лично моята нагласа е, до към годинката на Митко да спрем дневното сукане (което и сега е само едно-две), и след това да си продължим сутрин и вечер докато ни е кеф на двамата;
Кръстниците на Митко ще са кумовете от сватбата ни; не са семейна двойка, а само двойка, нямат и деца за сега;
туй то от нас
Поздрави!

# 228
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте и от нас с Жорко  Hug!

Отчет от консултацията днес 12 кг и 80 см  Blush! Малко китче си имам аз  Mr. Green!

Ето го и него:


Галче , яко е  Peace! Аз съм шоколадово яйце! Купонджийче  Wink!

Мимченце, браво  Hug! Ти си герой! Сама с дете на толкова път и то с такива премеждия  ooooh!! Ама и Йо йо си е малко геройче! И как бързо свиква с нови хора и места  Hug!

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 23:10 от Дариии

# 229
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
По празниците бяхме на село, голям кеф, на спокойствие.  Party Коки все повече задобрява в ходенето, особенно по тревата, кьдето падането е по-меко.  Mr. Green

dari7 добре дошла отново,  Hug вие как така от Италия, та в Париж?  Rolling Eyes


За мое сьжаление, кьрмата ми спря още преди няколко месеца, така че не мога да кажа за отбиването.  Логика в твърдението, да не се отбива лятно време, е в това, че ако все още е сукалче, детето по-лесно ще изкара/избегне типичните летни ентеро вируси.  Peace
По повод кьрменето, имам едно вьпросче, спрях да кьрмя горедолу по коледа, но все още, ако стисна излизат капки кьрма. Нормално ли е това според вас, как е при тези, които вече не кьрмят?  Thinking

Мимченце,  Hug за Йо!

Лека вечер!  Heart Eyes

# 230
  • Мнения: 5 713
По повод кьрменето, имам едно вьпросче, спрях да кьрмя горедолу по коледа, но все още, ако стисна излизат капки кьрма. Нормално ли е...
Чела съм, че е нормално.

# 231
  • Мнения: 233
петюша, рози, тъкмо щях да питам дали някой успя да направи козунака... Simple Smile То и аз не правих тази година, а много исках. Не ми остана време.  Tired
Танитке, а ти по коя рецепта го направи?

дари7, абе вие защо я заобикаляте по тъча Швейцария, а?  Laughing От Италия, та у Франция. Thinking Важното е животът да е весел и да свиквате бързо на промените. Wink Временно ли сте там или и вие не знаете?  Laughing

самимами, Кокича наистина е задобрял в ходенето, браво!!
Иначе, аз до преди месец също като стиснех, излизаше малко остатъчна кърма, но вече няма нищо.

# 232
  • Мнения: 657
Ех, момичета, благодаря на всички за милите думи! Blush Hug

Сега докато свикне тука на този климат миличката ми Йойо, през какво ли не премина.. ooooh! Първо гласа й пресипна, после й се зачерви дупето от спарване, сега пък й излязоха едни ситни пъпчици по вратлето - от претопляне пак. Tired Плюс разстройство и Т заради зъбите..  Confused Добре, че ми е весела и в настроение, хапва си всичко и все търси с кого да се заиграе. Wink Иначе и нейният редовен номер е като седнем някъде на маса, да си иска от нашата храна, независимо, че току що е яла. Mr. Green Най-много от всичко обича да гризка броколи, а пък ако й дам някое кокалче е най-щастлива. Heart Eyes Сега заради разстройството е на оризово-картофена диета, сутринта за закуска й направих мляко с ориз, с АМ и малко канела и мнооооооого й хареса. Flutter

Йойо също си е сукалче все още, засега нямам намерение да я отбивам, щом тече кранчето.. Wink И тя е доста пристрастена, чак ми става смешно понякога как си навира муцунката в деколтето ми и търси цица на какви ли не публични места. Grinning Вадя и давам! Simple Smile Нощем сега с тия зъби дето я мъчат, доста често виси на цицата, не иска ни вода, ни биберон. Незнам ако не беше сукалче какво щяхме да правим, много се успокоява и заспива докато суче. Понякога дори усещам, че не дърпа мляко, а просто си го смуче зърното за нейно успокоение. Гърдите ми отдавна вече не се пълнят като преди, супер спокойни са си и детето се храни, за което съм щастлива. Надявам се един ден да се отбие лесно и безболезнено. Wink

Ей, Дари, Жорето е направо детенце вече! Толкова е голям, браво на него!  Hug А Кокича как търчи по тревичката само, Йойо направо му завидя тука като го видя. Mr. Green Много цунки и на двамата големи мъже! Heart Eyes

Хайде, лека ви нощ на всички! Ние излизаме по разходки!  Mr. Green 1swing photo

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 02:41 от Мимченце

# 233
  • Miami
  • Мнения: 413
Добро утро  Grinning

samimami, браво на Коки, наистина доста е задобрял  Hug
Жорката вече не мога да го удържам, по цял ден обикаляме апартамента ooooh! Вече взе да ми пуска ръката и да тръгва сам, доста по смел е.

По повод кьрменето, имам едно вьпросче, спрях да кьрмя горедолу по коледа, но все още, ако стисна излизат капки кьрма. Нормално ли е това според вас, как е при тези, които вече не кьрмят?  Thinking
Аз спрях да кърмя към края на януари, но и при мен има още кърма. И даже не са капки, ами бая си хвърка като стисна. Кога ще спре това не знам  Thinking

За лятното отбиване - може да не  е хубаво и защото нали кърмачетата не пият много вода и може да се обезводнят съвсем през летните жеги.

# 234
  • София
  • Мнения: 391
Логиката да не се отбива лятото е, както го е писала Самимами, че през лятото рискът от стомашно-чревни инфекции е много по-голям, а кърмата е една естествена защита. Аз на бабини деветини не вярвам Peace
А за яслата при мен проблемът е, че при нас цицата е не само средство за хранене, а много повече. И не мога да си представя средно положение да кърмя само сутрин и вечер например, знае ли, че цицата е на разположение, тя ще си я иска по всяко време. И особено ме притеснява как ще се приспива сама без цица. Затова отсега го мисля, но ще видим какво ще реша...

# 235
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Добро утро! Как сте днес?
И Калина все още суче. Засега нямам намерение да я спирам, да, и на мен не ми пречи... Суче предимно вечер, преди заспиване и през нощта. При мен обаче проблемът е, че Калинката предпочита да суче предимно от лявата ми гърда, а дясната обикновенно ползва за залъгалка, когато й я предложа. И последствието от това е... ooooh! очевадна разлика в големината на гърдите ми...

Още не сме ходили на консултация, че сега с тези празнични дни. Днес ще свършим тази работа. А как не ми се виси пред кабинета само! Sick

Мимченце, четох за приключенията ви на летището... Браво, че всичко е минало благополучно и вече сте при симпатичния тати на Йойо! Heart Eyes

samimami, не се притеснявай за капките кърма, които се отделят - нормално е и с течение на времето ще спрат. Но внимавай все пак за тежест, твърдост или нещо друго ненормално за състоянието на гърдите!

# 236
  • Мнения: 12
   Добро утро и от нас!
МИРА и при мен беше по същият начин,само лявата цицка си обичаше,и наистина имаше разлика,обаче нали от един месец вече не се кърмим, гърдите ми се оправиха няма разлика,така че спокойно; и на мен се появяват капчици кърма все още,единственият проблем е в това че размерът е по-малък Laughing
 Нашият Викторчо,все още ходи хванат за ръчичка,пусна ли го и прави няколко крачки и пада.Тези дни се е научил да крещи, та чак комшиите го чуват.... Crazy
 

# 237
  • Мнения: 179
Привет на всички!От известно време и аз се питам докога с кърменето и се радвам че  обсъждате темата.Преди си мислех да кърмя до годинката,освен ако не почне да хапе,но така и нямаме зъбки още.Той свикна с друга храна,но използва цицата и за успокоител и преспивател,а и на мен ми е лесно така.Бях чела някъде че на този етап кърмата не зависи от това дали се храня добре или не и е според нуждите на бебето едва ли не.Но не съм съгласна, и тук е въпросът ми:като реша да намалям кърменията сигурно трябва да гладувам,но от друга страна като има голям интервал от време те ще се пълнят и пак сигурно ще предпочета да го кърмя вместо да цедя.
Ще следя с интерес и другите мнения,защото рано или късно ще се сблъскам с това.А като че ли наистина е добре да не се спира лятото заради стомашно-чревните разтройства.Има си и минус обаче-писна ми вече да изпълвам блузките!Искам си нормалните размери!/е,не само там/ Joy

# 238
  • Мнения: 318
Днес пак ще почерпя аз,моя мъж днес е рожденяк става на 28г. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Почерпете се за негово здраве  Hug




Хубав ден!
Ставам,че ще се  приготвям за гостите,а пък довечера,ще излизаме с приятели  Wink

# 239
  • Мнения: 3
Рони, честит рожденик - замаих се от тия торти, докато пишех поста си Simple Smile

kris_bo не се притеснявай като намалиш кърменето нещата веднага се регулират, няма да има нужда да се цедиш. все се чудя обаче какво яде, защото не се пълнят както преди и все ми се струва, че няма нищо, а сама се отказа от нощното хранене, така че сигурно й стига. Иначе и аз продължавам с кърменето, макар че нямам голяма подкрепа и все чувам разни подмятания - ау, ти още ли я кърмиш, да няма да е като Крали Марко и други подобни. Ама не ми пука  Mr. Green

Иначе момичета, честит Ден на Земята днес!

Лошо че времето е ужасно и не можем да се включим в разните прояви по градовете, но може поне да се замислим за планетата. Сега гледах Маги Малеева при Гала и много се изкефих.

Вери, оризовите блокчета много й се харесаха на моята мишка, как ги изсмуква за нула време - не е истина. А са толкова твърди.

Общи условия

Активация на акаунт