ИЗРАЕЛ 32

  • 19 785
  • 294
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 20
Здравейте! И от мен Хаг Песах Самеах!!!!
Нашият Песах (на варненската общност) е днес и аз много се надявам да е весело. Иска ми се да почувстваме истинската атмосфера на празника. И дано да има много деца и моите две девойки да има с кого да се забавляват.  Simple Smile
!!!!!!!!!(научих моите колеги от офиса да слушат еврейски песнички и съм щастлива да ви кажа че им харесва)
Весел ден на всички!!! Hug

# 61
  • Мнения: 0
При мен беше Дзвета  Laughing

# 62
  • T"A
  • Мнения: 2 515
   Шмуел /שמואל / е най-правилно ,ако трябва да се позоваваме на Танах .
 Означева " Неговото име -Бог".
 Ако бъркам ,може да ме поправите  Peace

Има много логика в думите ти, защото така ни изглежда написано на иврит - все едно са написали "Неговото име - Бог":
שמואל = השם שלו אל = שמו אל

Обаче легендата казва друго  Peace Идва от шам'а ел = Господ чу, послуша >> שמע אל, защото Хана, майка му, е била бездетна (борила се е със стерилитет, казано в наши дни) и се е молила за дете и когато го е родила е казала един вид "Господ чу молитвите ми". Но аз мисля, че това са догадки и не се знае със сигурност коя от двете версии е вярна. Преводът, който ти си написала, е по-логичен от гледна точка на съвременния иврит, но е възможно и името да се е видоизменило, за да е с по-просто изсписване  Thinking

# 63
  • Мнения: 641
Да, знам че на иврит е по-правилно Шмуел, но с баща му предпочетохме да е по международно звучащо. Знам и двете трактовки за произхода на името и аз съм се чудила коя е по-правилна, но както казва Мента – не можем да знаем.
Фамилията ни – тук е Соломон, в Израел знам, че се произнася Шломо.
Дуда, Дзвета е много яко

# 64
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Дуда, и двете ти са деца с красиви имена, а гледам са родени на едно и също число - 20-ти. Grinning
Еспа, как му викате на галено на Самуел, Сами или нещо друго.Красиво  име е  Peace
Аз мацата е обичам без нищо, ей така си я хрускам,като бисквитки и  на бурмоликос я обичам, но май няма да остане маца, за да направя Laughing
Весел ден на всички  bouquet

# 65
  • Мнения: 641
jakinik, казваме му Шони или Сами. Повече Шони, защото хубаво ми се римува с бонбони Шони-бонбони - това му е кодовото име сега Laughing.
Мацата и аз открих, че е много вкусна за хрупане  smile3535

# 66
  • Мнения: 0
jakinik,мерси.Те и твоите дечица са си избрали една дата Laughing

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 292
 
Цитат
Шмуел /שמואל / е най-правилно ,ако трябва да се позоваваме на Танах .
 Означева " Неговото име -Бог".
 Ако бъркам ,може да ме поправите 

Това го извадих от речник на имената/ не е на Бг/ .Така пише там. Шмуел - пророк .
Не съм на ясно с Танах. Ако някой знае ,да каже . newsm78

# 68
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Шони-бонбони,  Laughing супер Peace
Да, затова ми направи впечатление.Терминът и на двамата ми беше на различни дати, а се родиха на 25 число, те така си избраха Laughing

# 69
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Борина,Борлина,Барина....но не и Боряна  #Cussing out За всичкото време и в Бг и тук един единствен човек ми е казал и повторил името правилно  Confused А приятелите на мъжо ме карат на булгариана(как това им е по лесно незнам) или буби покрай мъжо... Confused

Бяхме във Фокс да изхарчим подаръка на мъжо и гледах разликите в цените тук и в Бг (на етикета) та разликата не е така голяма както аз си мислех...в Бг са по скъпи с по 2-3 лв не повече...

# 70
  • Мнения: 0
едната беше за 16,другата за 18 но пък желанията им бяха съвсем различни Joy

Последна редакция: пт, 10 апр 2009, 12:31 от duda

# 71
  • Мнения: 0
Борянка,тук има хубави намаление.Вчера си купих 2тениски от foх,които бяха по 20лв

# 72
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
...Бяхме във Фокс да изхарчим подаръка на мъжо и гледах разликите в цените тук и в Бг (на етикета) та разликата не е така голяма както аз си мислех...в Бг са по скъпи с по 2-3 лв не повече...

Трябва да проверим... Нещо ново ще да е! Трябва да проверя.
По рано курсът на Фокс беше 2:1 (100 шекела=50 лева), което ми идваше в повечко... Питах ги може ли да платя в шекели по етикета... Не можело! Затова освен ако няма супер сделка, не пазаруваме Фокс от България - само от Израел.

# 73
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Тиги тениските които купихме са по 79.99 шекела или 39лв. но пък са 17 долара а 17 долара са 68 шекела...

# 74
  • Мнения: 28
Много ми харесват имената на децата ви момичета  bouquet
А на кумата ми в US/тя е Цветелина също/просто и казват Лина,'щотооо как се чупи език за такова сложно име, Wink
От еврейските имена за момче ми е любимо Ари/лъв-нали не бъркам?/.Нали не е съкратено от Ариел?И къде му е ударението newsm78

Общи условия

Активация на акаунт