Отговори
# 15
  • Мнения: 275
...П.С. Бебето е на 14 дена, знам че до месец има шанс за успех...

Аааа,не е точно така  Naughty  Моята дъщеря 2 месеца и половина беше на кърма от шише и после я върнах изцяло на гърда,та до ден днешен.Не помня точно какво правех,но една седмица по цял ден(и цяла нощ) бяхме залепени една за друга.И се получи.Нека да усеща мама,допира на кожата.Успех

 Peace
Съгласно съм. И при нас беше така - почти два месеца на изцедена кърма. Като укрепна бебчо си засука. През това време обаче му предлагах всеки път първо гърда. Много е изтощително обаче. След кърмене/хранене се чудиш бебчето ли да гледаш-да се цедиш ли... Ако ще се опитва така по-добре да си вземе ел.помпа.

# 16
  • Мнения: 141
Mоже би е късно ве4е, пак да повдигам тази тема,но може  моето мнение да помогне на някоя мама в същото положение.Ние също се хранихме около седмица със шише в на4алото,защото родих секцио и кърмата ми слезе няколко дена по-късно.Не казвам,4е няма да е трудно,но се иска търпение и постоянство.На мен ли4но ми помагаше това,4е преди да я сложа на гърдата,с давта пръста образувах зърното,за да захапе по-лесно и да не се изплъзва.И я слагам когато наистина беше гладна,защото отваря широко уста,и ако захапе захапва правилно.Успех!

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Аз също искам да споделя моя опит - може да е от полза на някого  Hug
Дъщеря ми се роди недоносена - в 35гс с тегло 2120гр. Изписаха я на 17-я ден като през това време в болницата е хранена само с АМ. Не ми позволиха да й давам от моята кърма , но пък аз знаех че най-доброто което мога да направя като си я взема вкъщи е да я кърмя , затова се изцеждах денонощно на 3 часа. Когато взехме малката вкъщи нямаше сили миличкото да диша дето се вика камо ли да суче, давах изцедена кърма  и така до 50-тия й ден , когато сложих силиконовите зърна и тя засука -  така се кърмим и до днес. Не съм съгласна с мнението че щяла да се отбие със силиконовите зърна, кърма имам в изобилие (дори 2 пъти преживях кошмарни запушвания) , опитвам без тях но детенце си ги иска - щом така се чувства добре аз нямам нищо против - важното е да е живо и здраво  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт