Искам да захраня

  • 1 661
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 784
За домашна рецепти има в Библиотеката. Готови има на Нестле и на Блевит, може и други някакви да има, но аз поне само тези съм давала.

# 16
  • Мнения: 2 807
Домашна никога не съм проготвяла.
Готови - Nestle и Frizocrem съм ползвала аз, безмлечни са.
Приготвят се без варене  Wink
Слагаш необходимото количество каша в затоплената кърма, разклащаш (ако я приготвяш в шише) или разбъркваш и е готова.
На всяка кутия има описание как се прави, и... не забравяй да измиваш ръцете си преди това  Wink Laughing

Последното го пише на всяка кутия и на мен ми е много смешно - едва ли има някоя мама, която с мръсните си ръце ще приготвя храната на бебчето  Wink

Последна редакция: вт, 16 авг 2005, 13:54 от Maminka

# 17
  • Мнения: 980
И аз започнах от една седмица да захранвам по 1,2,3л. плодово пюре, първо - круша, днес и ябълка. Пробвах да дам картоф. пюре с кърма, но бях жестоко усвиркана. Бебка иска да лапа и да дъвче, а зъбчета още не се виждат. Но е изкл. любопитна към всяка храна, ще ти я извади от устата да я разгледа и ... налапа.
Та, почнахме да захранваме по малко, след кърменето на обяд, но чакам да мине 1 час след него, защото иначе се е натомбачила  и повръща. Яде й се, но няма място и...
Не искам да давам ориз. каша, защото акаме на 3-4 и ме е страх да не я запека. От готовата запичат ли се? Има ли много захар? Искам да давам само най-доброто, особено като първи храни...Оф, много съм объркана?
Bambi, ти каква оризова каша даваше? Готова или домашна?

# 18
  • Мнения: 3 550
Оризова каша готова има ли или се прави някак? И кога се забърква с кърмата - преди или след варене?
И аз питах това наскоро и ми казаха - след варене, защото при варенето много ценни елементи на кърмата се прецакват.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 603
Здравейте! Аз съм майска мама. Мойта педиатърка ми каза да давам на бебето сок от ябълка още на пълвата консултация на 1 месец. Той прие това, но започна да го поби колема и аз реших, че е твърде малък за това. Сега на тримесечната консултация вече трябвало да започвам с пюрета-зеленчукови и плодови по мой избор. Чувала съм, че морковът е най-щадящ. Трябваше да започна с две лъжички пюре, смесено с кърма или кисело мляко, после 4 лъжички и така, докато стигна 70 на 70гр. В това количество било достатъчно и следвало да спра кърменето за този час. Обаче бебо въобще не хареса морковите и ги плюе. Незнам дали да продължавам да упорствам или да изчакам още месец

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Здравейте! Аз съм майска мама. Мойта педиатърка ми каза да давам на бебето сок от ябълка още на пълвата консултация на 1 месец. Той прие това, но започна да го поби колема и аз реших, че е твърде малък за това. Сега на тримесечната консултация вече трябвало да започвам с пюрета-зеленчукови и плодови по мой избор. Чувала съм, че морковът е най-щадящ. Трябваше да започна с две лъжички пюре, смесено с кърма или кисело мляко, после 4 лъжички и така, докато стигна 70 на 70гр. В това количество било достатъчно и следвало да спра кърменето за този час. Обаче бебо въобще не хареса морковите и ги плюе. Незнам дали да продължавам да упорствам или да изчакам още месец
По-добре вземи да изчакаш още 3 месеца Wink
По всичко личи, че получаваш и спазваш стандартните съвети на нашенските педита, които не се препоръчват по света, заради вредите и последствията които могат да имат върху незрелия бебешки организъм.
Не, че ти казвам а не си слушаш педиатъра, но за да вземеш правилното решение за начина и времемто на захранване е добре да си наясно и с другата страна на медала. А тя ще ти се изясни най добре, като изчетеш сектора за захранване в Библиотеката.

# 21
  • Мнения: 3 146
Здравейте! Аз съм майска мама. Мойта педиатърка ми каза да давам на бебето сок от ябълка още на пълвата консултация на 1 месец. Той прие това, но започна да го поби колема и аз реших, че е твърде малък за това. Сега на тримесечната консултация вече трябвало да започвам с пюрета-зеленчукови и плодови по мой избор. Чувала съм, че морковът е най-щадящ. Трябваше да започна с две лъжички пюре, смесено с кърма или кисело мляко, после 4 лъжички и така, докато стигна 70 на 70гр. В това количество било достатъчно и следвало да спра кърменето за този час. Обаче бебо въобще не хареса морковите и ги плюе. Незнам дали да продължавам да упорствам или да изчакам още месец
Направо влез във форума за адаптираното мляко и там ще намериш отговор на въпросите си.А най-добре там ги постави.Тук ще чуеш само съвети да кърмиш до дупка и да не слушаш педиатъра си.Успех в захранването и не се отказвай!

# 22
  • Мнения: 1 427
Здравейте! Аз съм майска мама. Мойта педиатърка ми каза да давам на бебето сок от ябълка още на пълвата консултация на 1 месец. Той прие това, но започна да го поби колема и аз реших, че е твърде малък за това. Сега на тримесечната консултация вече трябвало да започвам с пюрета-зеленчукови и плодови по мой избор. Чувала съм, че морковът е най-щадящ. Трябваше да започна с две лъжички пюре, смесено с кърма или кисело мляко, после 4 лъжички и така, докато стигна 70 на 70гр. В това количество било достатъчно и следвало да спра кърменето за този час. Обаче бебо въобще не хареса морковите и ги плюе. Незнам дали да продължавам да упорствам или да изчакам още месец
Направо влез във форума за адаптираното мляко и там ще намериш отговор на въпросите си.А най-добре там ги постави.Тук ще чуеш само съвети да кърмиш до дупка и да не слушаш педиатъра си.Успех в захранването и не се отказвай!
А пък ти не излизай  от форума за адаптирано мляко-не мога да разбера като си против кърменето къде се вреш където не ти е работата CloseСъветите ги давай в съседния форум-тук не се меси!

# 23
  • Мнения: 980
Kenga, момичето кърми и иска да даде най-доброто за своето бебе. Какво изобщо има тук форума за адапт. мляко?

# 24
  • Мнения: 1 722
Вие нещо не разбрахте, май?! Кенга искаше да каже, че това са съвети за отбиване и преминаване в съседния форум.
Цитирам:
"Тук ще чуеш само съвети да кърмиш до дупка и да не слушаш педиатъра си.Успех в захранването и не се отказвай!"

# 25
  • Мнения: 3 146
Анита, радвам се, че четеш какво съм написала и разбираш прочетеното. Grinning GrinningКоето не е трудно, разбира се, иска се само малко добра воля!Тъй като виждам, че искаш да захраниш - в другия форум има споделен опит в тази посока.

# 26
  • Мнения: 3 146
Здравейте! Аз съм майска мама. Мойта педиатърка ми каза да давам на бебето сок от ябълка още на пълвата консултация на 1 месец. Той прие това, но започна да го поби колема и аз реших, че е твърде малък за това. Сега на тримесечната консултация вече трябвало да започвам с пюрета-зеленчукови и плодови по мой избор. Чувала съм, че морковът е най-щадящ. Трябваше да започна с две лъжички пюре, смесено с кърма или кисело мляко, после 4 лъжички и така, докато стигна 70 на 70гр. В това количество било достатъчно и следвало да спра кърменето за този час. Обаче бебо въобще не хареса морковите и ги плюе. Незнам дали да продължавам да упорствам или да изчакам още месец
Направо влез във форума за адаптираното мляко и там ще намериш отговор на въпросите си.А най-добре там ги постави.Тук ще чуеш само съвети да кърмиш до дупка и да не слушаш педиатъра си.Успех в захранването и не се отказвай!
А пък ти не излизай  от форума за адаптирано мляко-не мога да разбера като си против кърменето къде се вреш където не ти е работата CloseСъветите ги давай в съседния форум-тук не се меси!
нещо не разбирам цялото това репчене - сдържай се малко.Момичето иска да получи съвет как да захрани , ако прочетеш внимателно.а не как да направи детето си "изключително кърмено до 6 месеца".И понеже целта на форумите е да са ти от полза я посъветвах да прочете на друго място.
И още нещо къде ще чета и влизам не е твоя работа - ако някъде не трябва да се появявам си има начин това да стане и той не зависи от теб.Компрендо?

# 27
  • Мнения: 1 427
Какво отбиване,какъв съседен форум??? ShockedМомичето кърми,както трябва да ви е станало ясно и иска да захрани-а този форум се казваше май"Кърмене и захранване на бебетата"или греша..............

# 28
  • Мнения: 980
Да, всеки има право да чете всички форуми, за да е убеден, че прави най-доброто за своето бебе. И аз ги чета, но не правя препратки към други. Това е работа на модераторите. Точка.
misholina, готова ли каша или ти си правиш сама? Дали да взема на Несле или някаква друга?

# 29
  • Мнения: 1 722
Прочетох в сайта на Нестле, че оризовата им каша е за над 6 месеца  newsm78

Последна редакция: вт, 16 авг 2005, 17:46 от Anita_79

Общи условия

Активация на акаунт