Дванадесета Магребска тема тук все задружни дами е събрала(12)

  • 25 057
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 560
InDreams,гледай да си набавиш,необходимите съдове,
защото,когато се готви на парата,той поема от миризмата на манджата
и със сигурност вкуса е много по-различен.

# 241
  • Мнения: 90
Дидонче то големи разправии сте имали с тия съседи и тия синдикати .Като се изтупам Ще  ги оправяме по български  #2gunfire Joy hahaha .
Файма и аз разгледах снимките ти ,много красива девойка си и аз съм любопитна да разбера какво те свързва с тия звезди и с какво се занимаваш(ех че сме любопитни а ,ама като си пуснала снимки ,така е ) Laughing.А ти, ако чакаш 3 години шейха да свърши казармата ,няма ли да се разлюбите  newsm78.Има една приказка не виждани очи лесно се заравят ,ама вие си знаете ,трудно е ,дано да има друг изход и да не я кара  Praynig

# 242
  • Мнения: 560
Дидонче то големи разправии сте имали с тия съседи и тия синдикати .Като се изтупам Ще  ги оправяме по български  #2gunfire Joy hahaha .   
Шеки,чакам те с нетърпение! Hug
Много разчитам на теб!Друго си едно българско рамо да ти даде някой в чужбина! Joy  Wink
Сега само да не започвам разказа за комшийката,която е над мен,
че пак ще стане цял роман. #Cussing out  Whistling  :35
Как сте вие?Нищо не казваш за новата кола!Престраши ли се вече?
Моя съвет е да караш сама. Peace Защото аз преди,пък и сега,когато се наложи да
возя мъжа ми,чакам с нетърпение да пристигнем там където сме тръгнали. Whistling
То са забележки,то е чудо.... Crossing Arms
Така някак си не съм концентрирана в пътя и чакам той да ми каже какво да правя. Thinking
Макар ,че имам книжка от 92г.Не винаги съм карала преди,но все гледах,когато брат ми спи да му гепя
колата и да карам.   Laughing
После се усъвършенствах тук.Майка ми много ме мисли с тази кола,особено сега,че
тук правилата са само по книгите,никой не ги спазва.
Нашествието от либийци настана.Те като се стопли малко и започват да идват и цяло лято са тук.  Mr. Green
Пък как карат....!!! #Crazy Няма мигачи,няма правила....а бе ужас! #CrazyОсобено по кръговите кръстовища
въобще нямат представа кой е с предимство и кой не е. Rolling Eyes
Поне при вас цивилизация!!!  Mr. Green
За паркирането беше писала,че на заден ти е трудно.
Вярваш ли ми ,че при мен е обратно. hahaha
Винаги паркирам на заден.Просто не знам защо така. Thinking

 

   
 

# 243
  • Мнения: 90
Олеее ако знаеш колко си права ,точно ,не съм концентрирана и чакам да ми каже какво да правя ,накъде да завия ,като млъкнееее и си действам по -спокойно .
Аз при вас никога няма да се науча да карам  Laughing,видях как карат в Египет ,мерси ,по съЩия начин ,няма правила ,няма мигачи ,абе луда работа и само си бибипкат  Laughing
Абе научех се назаде да паркирвам ама примерно от едната страна на гаража оставям повече място и от другата стеснявам и едвам излизам от колата Laughing ,важното е ,че я вкарвам нали  Laughing,без да я разбия  Laughing

# 244
  • Мнения: 560
Абе научех се назаде да паркирвам ама примерно от едната страна на гаража оставям повече място и от другата стеснявам и едвам излизам от колата Laughing ,важното е ,че я вкарвам нали  Laughing,без да я разбия  Laughing
Ами да!Браво!Това е постижение! Peace
Когато паркираш на заден,никога не се обръщай да гледаш!
Гледай си в страничните огледала,по-лесно е.
Ще свикнеш,само трябва да караш.  Wink
Спреш ли,се забравя лесно,по-точно се губи тренинг.
Автоматик се кара лесно. WinkМоята също е автоматик.
Преди няколко дни трябваше да мине на преглед и взех една от фирмата.
Тя си е с нормални скорости.Карах я до след обяд и после си взех моята.
Тъкмо тръгвам от офиса и съм се замислила нещо и нали още съм на вълна смяна на скорости и
направих им шоу там. Embarassed  hahaha
Изключих от скорост и натиснах спирачката,а бе изложих се яко. hahaha
Карай,когато имаш възможност,винаги.Не се страхувай,просто се отпусни.
Аз много обичам да карам.Така си почивам и когато ми е нервно се мятам на колата и
така се успокоявам.
Отделен е въпроса,че се ядосвам на шофьорите,пък за пешеходците да не говоря. #Cussing out
Имам чувството,че са животни.Гледат те най -невъзмутимо,че можеш да ги блъснеш и пак,  Shocked
като че ли нарочно вървят бавно. #Cussing out Направо се чудя,вече колко време съм тук и
не мога да разбера защо е така.Много странно.Точно пред колата започват да вървят бавно. hahaha




# 245
  • Мнения: 110
Добро утро, дами,   bouquet

Днес закуската е от мен.  Hug
Да ви е сладко  Peace


Приятен ден желая на всички.   bouquet

# 246
Добър да е денят ни Алби  bouquet
и ти не отстъпваш по естетика на Близначетата и Делтичка

А Делтичка къде е?Да не стана нещо лошо?Не и е в стила така да замлъкне,без да ни поздрави толкоз дни newsm78Дано да е добре и да се е отдала на пролетно чистене Praynig

Ей,Дидонче-адски неприятна история с тоя Мосю от синдиката.И на мен твоя проблем с телевизията ми е познат.На сградата тук също не дават да се  сложи сателит,нито климатик!Аз си донесох от България ,още навремето като ходех и се връщах с рейса  ,та си донесох комлект ресийвър с сат.чиния!И като ми каза моя,че не мога да ги сложа не се предадох-писах за разрешение до кметството-ама НЕ разрешиха! Sick така си стоят под леглото...А аз плащам всеки месец и съм абонат на Бг телевизора по интернет.Добро е качеството,ама не е същото кто да си гледаш телевизора .....Дано да се разреши по-бързо този спор с Господина!Някои хора просто не приемат друго мнение-въпрос на интелект и възпитание!В такива случай наистина трябва Трето лице да се намеси,за да се разреши спора. PeaceЛошото в случая е,че той не плаща тези  пари по съдебни такси от собственния си джоб-а от общите пари на съкооператорите в блока! Sick

Отворили сте шофьорската тема Hug А на мен ми тежи най-много това,че като си ида У Дома-за месец-два ,за да използвам колата трябва д е прекарам през Целогодишен технически преглед,да и платя Гражданската-минимум за 3месеца,защото по-малко Вече не може -това ми оства не само пари,но и Ценно време Crossing Arms И всяка година мойта трошка ще е паркирана на неправилното място-и все ще гоня Паяка да си е взема....защото на лъскавите  возила не посягат SickОсобенно миналото лято направо ми се смъкна сърцето в гащите-зад мен,пред мен...наоколо ВСички коли си стоят-а моята е Няма!!!!!И аз-по западен образец-всичко ве джапката на колата държа-лични документи!Слезнах само да си купя нещо от Аптеката и.....хоп!-на излизане е няма!А У Дома е така-колкото по-бързо си е вземеш колата,толкова по-евтино...престо ли един -два дни-таксата расте ooooh! А аз къде да е търсся,като и картите ми в колата и само някои -друг лев в портмонето...Направо Златна ми излезе накрая.Ама една дружка ми с изсмя-тя като си идва Нищо не плаща по нейното возило...ако е хванат-глобата и била по-малка от всички разходи ,за да си ползва колата за 2седмици ваканс!Не знам...аз съм си научина все-по законно да следвам,а и мисълтта да се обяснявам на пътя на някой полицай ама Защо ,ама Какво-направо ме отвръщава!


Лина-се загуби също
Белчето и тя не пише...
а  Ралито далиси намери нещо  подходящо за работа?
На мен вече не ми се работи-броя дните до края!Тук е пролет с пълна сила Hug
А още не са се обадили зараян от болницата и пак ме обхваща безпокойсто

Фаима-ти ни хвърли на Червения Бг килим и ни забрави Joy Къде си? Не страдай...времето е шепа пясък ,за тези които се обичат!Разпилява се и минава...всичко си е Мактуб!

Белче-моля те драсни ми как да си запазая на диск ДВД сериите на Клонинг-не смея да дърпам други...моя комп е слабичък и паметта не позволява

Алби- помня брата ,като отиде в Лондон на какво се учудваше!Един ден близо 2часа ми говри само за това...че катовлезнал в Метрото,там-видял и Шефа си!!!!!Направо беше шашнат,че шефа пътува и той ,като Простосмъртните с Метро!И как няма бодигард с него?! newsm78 И тук е така-знаменитостите не можеш да ги разбереш понякога....Аз често срещам Рашид Тахха -живее на няколко къщи по-надолу....по нищо не можеш да разбереш че е известен. Ама като си видял и Другия Модел-на Показност,на Първенющна и ...подчертаване на личността-се учудваш на нормалното интелиентно човешко държание!

Хайде ,че е сетих за Таха сега...да разтропаме дайретата с Рашид Лудия-много го харесвам и као мъж,и като изпълнител.Голямо Шоу са концертите му,ама много мюсюлмани го атакуват заради танцьорките ,с коио злиза да пее
http://www.youtube.com/watch?v=SjgmxRjE_RY&feature=related
тук си личи много добре
http://www.youtube.com/watch?v=s67Ra9uIuDw&feature=related       
 Hug  bouquet

Ин Дрейм-и аз те помня Hug Браво за усешно взетия Изпит!   Joy Joy Joy Кус-кус  в микровълнова с целофане с дупчици   bouquet-Точнооооооооо ей така си го прави деверчето също  bouquet Магребски емигранти в Европа-Запазена Марка на кус-кус и бурек в микровълнова!

# 247
  • Мнения: 90
Дидонче ,видях ги как пресичат в Египет(сигурно и в Тунис не е по различно) ,направооо изтръпвах когато рейса заобикаляше пешеходците на милиметри и те обаче хич не им пука вървят си спокойнооооо #Crazy .Тук е така в арабските квартали (там съЩо се присича на посоки и бавно  Laughing(Ще кажеш, че пътя им е наследство от прадедите им).И мойта е автоматик ,може и на типтроник да се кара ,ама аз я карам на авто за по- лесно  Laughing.Аз пък ръчната все забравям да я освободя  Laughing и вече приготвям мигачи това онова и натискам да тръгвам и не ставам гледам таблото ръчната ми свети  Joy hahaha и мъжа ми почва с конскотооооооо  ooooh!

Къде изчезнахте всички  newsm78

Алби много приятна закуска си ни спретнала на тая тераска  Hug

# 248
  • Мнения: 110
 Далка, улучи в десятката с Рашид Таха   bouquet- втората песен ми е любима от всичко тяхно, което съм слушала (на моето момче също). Hug
А и историята е точно за нас.... или май за тях  newsm78...пее се, че рано или късно ще се върнат оттам, от където са излезли. Ние нали сме жени,  Wink та отиваме там, на където ни завее вятъра.  Laughing
Знам, че е стара песен, но той я е възродил. Мен определено ме кефи и като визия и държание...някакъв небрежен. Peace Тук съм слушала мнения, че бил наркоман, но кой го интересува, нали е добър в онова, което прави и забавлява сума ти и народ, а какъв е, що е в личният си живот- касае замо него.  Peace

 За закуската... не мога изобщо да се меря с Близнето   bouquet... толкова много ''вдигна летвата'', че май ще оставим това удоволствие изцяло на нея  Heart Eyes ( и без това се чуди какво да прави по цял ден  Joy).
Дай Боже някой ден да можем да се съберем някъде всички, пък дори и без тераса да е.  Peace
Шеки, голяма работа си вече в шофьорлъка, май  Peace...и мигачи даваш вече...  Laughing  Hug
Парадокса на тукашното шофиране е, че е лудница от където и да се погледне, но в тази лудница има някакъв ред.  bowuu
Нямаш страх, че като стъпиш на платното ще те ''отнесат'', напротив- винаги дават път, спират, изчакват,...  Peace
Имат огромно спокойствие като седнат зад волана,  Naughty за разлика от Бг, където май си изкарват мах нервите и всичко най-цветущо от речника.  ooooh!

# 249
  • Мнения: 610
Привет !

Алба на много хубаво местенце си ни сервирала закуската   bouquet замириса ми на моренце  Simple Smile а как ми се ходи вече ... Party  дребосъците са добре , току що се скараха кое детско да гледат  Crazy и накрая нищо не им пуснах  Naughty  днес на пазара ме изнудиха да им купя нови пластелини с формички , купих им защото много се занимават и моделират по 2 часа , и настава една прекрасна тишина тогава ..... а и формичките са много красиви- сърчица , цветя, пеперуди ..... Flutter ще ги ползвам да си правя сладки с тях  Simple Smile
Делта къде се изгуби наистина .. Thinking
In Dreams изобщо не си нахлула , напротив .. Hug на място си си тук  Wink включвай се по често   bouquet ако имаш желание де  Peace
Алба, Дидонка много са неприятни тези проблеми с комшиите  Confused  то и ние имахме проблем с нашият комшия , но не ми се разказва  Tired  с комшийката от другата страна пък постоянно сме си в конфликти, проблеми......все нещо не е доволна, все тя е права, постоянно си измисля поводи да се заяжда с нас ... Tired ooooh!  та въпросната комшийка е свекърва ми  Mr. Green  Sick  Crazy #2gunfire  м дааа живее в съседният апартамент  ooooh!  bash #Sniper
Белла къде си ? сега след толкова обяснения за кус куса , трябва да направиш най- вкусния кус кус на света  Simple Smile

И на мен любимата ми песен на Рашид Таха е тази Алба  Party
http://www.youtube.com/watch?v=DuPhCmmfKiE&feature=related   sohappy  музичката ме кефи много  Heart Eyes
Знам че и Марси я харесва   bouquet Как сте Марси, постоплихте ли се вече ?  Hug
Аз изчезвам да метна във фурната едни пресни картофки с масълце и копър   chef

  bouquet

# 250
  • Мнения: 110
 Близнаците,   bouquet
Забелязала съм, че малките сладури много обичат пластелина  Hug- не веднъж си го споменавала.  Hug
Важното е, че всички са доволни в такъв момент.  Peace
Рашид Таха с тази песен беше едно от първите неща, което ми пуснаха.  bowuu
А ти.... си достигнала максимума на семейното щастие- със свеки до вас.  ooooh! Къде ти се падна тоз късмет... Crossing Arms

 Далка, беше споменала за годишнината от смъртта на Далидà.
Интересна личност е била, хубава жена, но за съжаление в личен план много нещастна.  Rolling Eyes
За тези, които не знаят историята й - певица и актриса, ражда се и израства в Египет от италиански родители като Йоланда Кристина Джилиоти и на 21 години заминава за Париж.
И тримата мъже в живота й се самоубиват.  Thinking
Има неин бюст на Монмартр, а на гроба й цяла статуя. Виждат се на снимките.
Направиха биографичен филм за нея миналата година със Сaбрина Ферили в главната роля.  Peace
Ето и малко  инфо за нея на български.

# 251
  • Мнения: 560
Привет момичета-кокичета!   bouquet
Да ви почерпя по случай рождения ден на свекър ми.
Днес става на 64год.

Тази вечер сигурно няма да ви правя компания,защото отиваме да празнуваме.
  bouquet  bouquet  bouquet

# 252
  • Egypt
  • Мнения: 132
Здравей, народе! Хич не ми беше добре тия дни, рева като магаре, тая сутрин лицето ме болеше адски от солта, устата ми напукана като от температура, очите ми с черни кръгове като вампир, ужас. Тъкмо се поуспокоих днес, седнах да чета тук, и като прочетох на Далка поста, дето ми казва за пясъка и хората, дето се обичат, че като ревнах пак, и се размина писането Laughing
Та изпратих си момчето, сега ще чакам.
По темата за шофьорлъка- карам от дете, баща ми ме научи,после взех книжката на 18 и оттогава 18 години не съм слязла от колите. Най-голямото ми постижение е, че карах сама от Германия  до България.
По въпроса за кус куса- никога не съм яла, освен тоя, дето варя за закуска, ама той не бил същия   chef Mr. Green (между другото много ми харесва как се търкалят топчетата из устата).
По въпроса за комшиите- ох, роман мога да напиша, и винаги съм мечтала да живея в къща в гората.
Значи аз съм най-общо казано шивачка. Страстта ми са официалните рокли.
Ако сте гледали филма "Форест Гъмп" с Том Ханкс- това е моят живот, низ от невероятни събития, които просто се случват, без да искаш.  Казвам това, защото непрекъснато се сблъсквам с разни известни хора, или попадам в разни събития, ей така, както си седя и нищо не подозирам.
Разбира се, покрай ревютата се виждам с разни популярни лица, но не можете да си представите колко още срещам случайно, на най невероятни места.
За звездите какво да кажа- хора като всички нас. Едни се разболяват от звездомания, други са супер позитивно мислещи, трети и те не знаят на кой свят са и за какво се борят. От тия на снимките, дето сложих, много голямо впечатление ми направи Мира Добрева. Изклюително мила, любезна, добронамерена и позитивна личност. Правихме тая снимка няколко пъти, защото тя държеше да сме широко усмихнати.
За Софи Маринова- тя наистина е такава, каквато е в Биг Брадъра, като почне да разказва за живота си или пък някакви случки, редовно закъснява за участие:) Запозанах се с нея преди много години, и като я срещнах за втори път след няколко години тя ме помнеше, много се учудих, хем бях с 40 кила отгоре. Кръстих на нея дъщеря си, да е с такова чисто сърце и да има рядко срещан талант. Права си, Алба, в Бг не са достигнали познанието, че да си нормален човек е къде къде по- трудно и отговорно от "звезда". Имам едни приятели, родителите им живеят в някакъв град в Испания, забравих как се казва, но комшии са им родителите на Антонио Бандерас (той май почина баща му), та ми разправяха, че като ходели с Мелани Грифит и децата им,  се държали все едно са от квартала. Аз един път на една бензиностанция срещнах бг фолк звезда, няма да казвам коя е, ама се спуках от смях- май си беше въобразила, че е Мадона, седеше в здрача с очила, и каменна физиономия "Не ми искайте автограф", пък то само аз я разпознах.  Друга фолк дива, дето е "номер 1', я знам от кръчмите едно време като пееше с батко ми, ама хората забравят какво е било и от къде са тръгнали, и тия дето знаят се подхилват  Joy
Момичета, благодаря ви за подкрепата, ами то всъщност аз само тука си изплаквам болката...

# 253
  • Мнения: 90
Дидонче, да е жив и здрав свекърът ти   bouquet,той оправи ли се ,излезе ли от болницата ?

Файма, благодаря ти за разяснението ,много хубави снимки ,освен да ти пожелая търпение и дано да го имаш ,той сега като влезе в казармата ,няма ли да му дават почивки  newsm78,няма ли да може да ти се обажда  Confused

# 254
  • Varna
  • Мнения: 2 596
ДобрЮтрУУУУУУУУУУУУ Фарашкитеееееееееее Hug
http://www.oceanbreezes.ca/images/breakfast.jpg
Дидонкич Hug Да ти е жив и здрав свекърчока
И едно скромно подаръче за него Grinning

Дидонче както ти казах, тебе и Марсито и Тунис ще ви гледам през крив макарон. Последния полет от България за Тунис е на 1 Май rotfImao МойтУ БаткУ тогава ще е във Сингапур или ще пътува по това време от там за България
 smile3511
Отивам да ви чета, после ако има да добалям нещо ще се върна отново

Далчииииик-ама много ти благодаря бе Душе със таз първата песен на Рашид-Лудия ли го нарече и втората много убавичка ама първата ме накара да се хиля на глааааас Joy
Ох, момичета и аз имах една много зла комшийка на времето, че врата до врата живеехме, майка можеше да ми бъде. Такова зло нещо не съм срещала през живота си. Ако я поздравявам, защо я поздравявам, ако не я пак вдига скандал. Звъни на вратата ми, че изтривалката ми мръсна и във следващия момент я хващам като мете отпреде им да хвърля боклука на изтривалката ми. Детето и и мъжът и се връщат сас кал ама сас кал ви казвам, че немогат да се почистят и шляп и на мойта МРЪСНАТА изтривалка. Като я виждах сякаш змия ме беше охапала, такива змийски злобни очи имаше. А като закъсваше за телефон или нещо със мъжът и първо при мене идваше. Търпях много, че да сме Дами нали а ние сме си. Но като се нахвърлила на детето ми, че не иска вече да я поздравява и спретнах едно скандалче и тя онемя защото ме познава като благ човек. Е да ама един Овен благ като мене и той има търпило донякъде и я изненадах във гръб както се казва hahaha После като напуснахме това място комшиите разказваха, че съвсем побесняла като научила къде сме се изместили, защото тя незнаеше клюките. Та почнала да го приклина всички наред-да били пукнели до един във входа. Та комшиите казаха, че преди аз съм обърсвала негативната и енергия и те си живеели спокойни. Отминах ги разочарована защото една тогава разбрах как никой не ме защитаваше от тях а аз все добринка да им направя. Д си живеят сега със нея и да си я кътат!!!
Близначковче Hug аз много обичах да си играя със пластелин. Обаче аз не закусвах за да си купувам пластелин. Дечицата ти късметлийчета  bouquet
Албич Hugкак си Душе Hug
ШакирчетУУУУУ Hug много те харесвам като тръгваш на ръчна newsm47Шегувам се Душко и аз съм го правила това и сама си се смея ама мене нямаше кой да ми прави забележки, след курсовете давай самичка. Колко смела съм била newsm78
Файма Hug Наистина много кофти така сас твоето момче. Много служба за офицер бе. Те така много губят от професията си. То при коя ли професия не трябва да се развиваш ама при лекарите трябва ежедневно четене буквално за да си във крак. Мога да ти пожелая кураж и много, много търпение. Знам какво е любимият ти да е далече от тебе а при тебе и за 3 години. Дано да му разрешават да се виждате по начесто поне. Няма как, както казват момичетата-МАКТУБ. Има и една друга приказка която аз си казвам когато съм във някакво гадно състояние и помищ от нийде не иде Joy
Каквото и писано на глава не е писано на камък!
Така, че кураж сестро и се гушкайте със малката хубавица а тука ще си изливаш мъката и ще си се подкрепяме една друга поне със мили думи ако не можем със друго Hug

Последна редакция: сб, 25 апр 2009, 08:53 от DELTA_DELTA

Общи условия

Активация на акаунт