BLIZNACI

  • 1 470
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 634
Част от статия, която скоро превеждах:

Защо някои имат близнаци, а други не?

   Макар и да не се знае конкретната причина за многоплодна бременност, лекари и учени имат няколко теории кога това се случва. Първата е, че това се случва по-често когато в семейството от страна на майката е имало и други близнаци. Някои проучвания показват, че  по-високите и тежки жени, както и афро-американките са по-склонни към многоплодна бременност. Също така, ако една жена е имала вече двуяйчни близнаци, вероятността при следваща бременност това да се случи пак е четири пъти по-висока.

   Но една от основните причини за нарастващия брой на мулти-семействата е постиженията на репродуктивната медицина. Лекарствата, които се приемат по време на лечението увеличават възможността за многоплодна бременност. В САЩ 60% от тризнаците са заченати с помощта на репродуктивната медицина.

   Някои хора вярват, че многоплодната бременност се предава през поколения и ако вашата баба има близнак, а майка ви не, то вероятно вие също ще имате. Според учените това не е достоверно.



Най-сигурният начин да имаш близнаци е да осиновиш вече родени.  Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 10 703
иха уха, значиииииииииииииии мойта мама няма близнаци, но баба /светла й памет/по бащина линия има близнаци...значи и аз може да имам Laughing стига бе, а сега сериозно: и на едно ще се радвам Praynig дай боже едно поне Praynig

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
И аз искам пък във Виетнам да ида и после в Тибет.
Свят шарен

Общи условия

Активация на акаунт