ПОМОЩ! НЕКОРЕКТЕН СТРОИТЕЛ - ТЪРСЯ СЪСОБСТВЕНИЦИ!

  • 6 298
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 284
Наемете адвокат!

# 16
  • Мнения: 1
Аз минавам по същия път. Строителя заряза блока почти готов, но без ток, вода и канал.  Освен това на почти всички живущи, ни оставаше да платим по още една вноска и да получим нотариални актове. Оказа се, че апартаментите на повечето от нас са ипотекирани и той не плаща заема в банката. Не можах да повярвам, как аз съм платила 90 % от апартамента имам предвалителен договор и копие от този договор е в банката, вижда се, че дължа още една много малка сума, но независимо от всичко строителя има право да ипотекира жилищата. В крайна сметка, след като строителя го открихме, го притиснахме да даде телефоните на всички и направихме събрание. Решихме ипотеката на стоителя да я прехвърлим върху апартаментите според квадратурата, защото в противен случай банката щеше да вземе жилищата ни. Направихме това прехвърляне, строителя подписа всички необходими документи и запис на заповед за сумите, които ни дължи. Сега сме на етап допълнително събиране на пари за да се довърши асансьора, стълбищата, канал, ток и т.н. Кога ще свърши това незнам. Поне хората са общо взето свестни, с изключение на едни англичани, които мислят, че нещата ще се решат по съдебен път и не могат да повяврат, че това се е случила. Ако и те дадат пари, блока ще се довърши безпроблемно.

Става дума за едно блокче, в Дървеница, близо до кръстовището за УНСС-то? Нали?

# 17
  • Мнения: 18
ами фирмата която ви продаде апартамента не знае ли другите собственици кой са

# 18
  • Мнения: 18
Да, глупоста ходи по хората, а не по животните! Изумена съм, колко много  хора изгоряха по този начин. За съжаление, никой не може да ви помогне в тази ситуация. Аз когато си купувах апартамент, наех двама адвокати. Те проучваха 3 месеца строителната фирма от която ще купувам. Те изготвиха договора и строителя подписа моя договор, а не техните стандартни договори. С две думи "вързах си гащите" отвсякъде и чак след това си дадох парите. Радвам се, че от всичко това имаше полза. Сега се радвам на най-качествения и изпълнен в срок апартамент.

# 19
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Освен изряден договор и свестни адвокати си имала и късмет.

Аз не съм купувала апартамент, но си дадох имота срещу сериозен % обезщетение - т.е. гледала съм още по-внимателно и съм се консултирала и с адвокати, и със строителни специалисти, и с архитекти... също така изряден договор, от мой адвокат съставен, подписа се без възражения и т.н., фирмата сериозна, зад нея стоеше цяла банка, всякакви уж гаранции, вкл. част от висшия мениджмънт по нотариални документи притежава апартаменти в сградата. Всичко прекрасно, обаче в един момент банката решиха да я фалират, никой не го е и допускал 3 години преди това (както и за сегашната икономическа криза никой не е подозирал през 2005-2006-та например).

В български съд, дори с изрядния договор, може да гониш Михаля доста дълго и в крайна сметка нищо не може да ти върне изгубеното време и пропуснатите ползи. Аз и роднините ми трупаме такива вече 14 години, кооперацията е построена, във владение сме, но трябва да я узаконяваме сами, като освен апартаментите си трябва да довършим и доста неща по общите части. Не опира само до глупост и лекомислие.

# 20
  • Мнения: 13 512
Нямам представа колко струва свързването към НЕК и ВИК, но асансьорите в обикновените блокове струват стотици хиляди лева.
Това предполагам може да се завърши единствено от фирмата строител.... Sad
(http://www.ntv.bg/contacts/ Тел. Централа – 02 805 0000)
ти май и от асансьори нямаш шредстава, но изказваш мнение! Смешно е това, което си казал. Цената за хидравличен асансьор с 6 спирки е около 20-25 000 лева максимум .

Общи условия

Активация на акаунт