*Предстои ми ИНСЕМИНАЦИЯ да поговорим*

  • 53 153
  • 836
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 21
Здравейте момичета,
Записвам се тук с надеждата и при нас инсеминацията да има късмет виждам че голяма част от вас са успели... Пробвахме с моя лекар стимулация с клостилбегит ,но за съжаление независимо че се получиха два фоликула големината на лигавицата беше недостатъчна.... TiredСега след малка почивка през м.май ще отида за стимулация с инжекции и евентуална инсеминация, дано тогава лигавицата на матката да е снормални размери. Heart Eyes
пожелавам на всички ви успех  bouquet Hug

# 76
  • Мнения: 18
Здравейте!

Видях темата и си казах: "Тук ще получа добри съвети", тъй като и на мен ми предстои инсеминация. Не знам много за това, но четох във форума. Имам някои въпроси, които може да ви се сторят смешни, но тук е единственият ми шанс да получа отговори на тях. Аз ходя при д-р Тюфекчиева, която на 05.03.2009 ми направи лапароскопия. Сега ми предложи инсеминация. Още не сме говорили конкретно по въпроса, защото трябва да направим спермограма, но първо да питам има ли някой, който се лекува при нея, за да разбера към коя клиника ще ни насочи или трябва сами да си избираме клиниката? Другото, което ме интересува са цените на инсеминацията (към днешна дата). Виждам, че в различните клиники варират от 250 до 1000 лв. За инсеминацията трябва ли да си записвам час и чака ли се много. Моля ви, отговорете ми и ми препоръчайте къде да я направя!

# 77
  • Мнения: 2 342
lucky09, за да правиш каквото и да е в клиника по стерилитет трябва да минеш първичен преглед. За някои доктори се чака 1 година, за други половин, за трети не се чака.
Избираш лекар.
Запазваш си час.
Решавате какво ще правите и кога.
Инсето струва от 250 до 400 лв. доколкото знам. Това е цената на процедурата + 1-2 пъти хормони- около 40-80 лв. + Овитрел - май беше 90 лв. + стимулация (от няколко лева до няколко стотин ако въобще има стимулация)

Моля, ако греша в цените  ме поправете да не подведа някого!

# 78
  • Мнения: 283
lucky09, за да правиш каквото и да е в клиника по стерилитет трябва да минеш първичен преглед. За някои доктори се чака 1 година, за други половин, за трети не се чака.
Избираш лекар.
Запазваш си час.
Решавате какво ще правите и кога.
Инсето струва от 250 до 400 лв. доколкото знам. Това е цената на процедурата + 1-2 пъти хормони- около 40-80 лв. + Овитрел - май беше 90 лв. + стимулация (от няколко лева до няколко стотин ако въобще има стимулация)

Моля, ако греша в цените  ме поправете да не подведа някого!

Инсеминация 340 лв., самата стумулация при мен е варирала между 250 - 300 лв., взависимост от схемата, но аз съм на клостил+мерионал. За хормони около 50 лв., които тоя месец ми взеха три пъти, а относно лекаря зависи от избора за някой наистина много се чака,

# 79
  • Мнения: 1 622
Здравейте, момичета!
Ами 64 часа след Овитрела и по 100 коремни преси онзи ден и вчера (снощи дори много интензивно, в рамките на 15 мин!), много ходене и качване на стълби през една, ФОЛИКУЛИТЕ ОЩЕ СИ СЕДЯТ!!! #Cussing out
И не само това, вече се е появил и трети - над 16 мм!  #Crazy
Вече съвсем не знам какво да правя и какво следва...  Sad

# 80
  • Мнения: 283
какво казва доктора

# 81
  • Мнения: 1 622
Моята лекарка за жалост от днес е на някаква конференция и аз ходя на преглед при който е дежурен...

# 82
  • Мнения: 283
 Sad... дано да се спукат до утре, знам че е гадно ама пробвай да се напънеш с още малко упражнения, ще ти стискам палци

# 83
  • Мнения: 2 342
Маргаритка, да не те отчайвам, но отпиши тоя месец (дано дане съм права), само не знам защо се получи така. Има нещо, казваш, че и друг път си имала задържани фоликули май! Трябва да отхърлите ЛУФ синдром.

# 84
  • Мнения: 1 622
Мира, благодаря ти за напътствието! В момента чета за ЛУФ синдрома и мисля, че аз май попадам в тази графа, въпреки, че хормоналните ми изследвания бяха в норма... Не, съвсем не съм от тези, дето като чуят някаква диагноза, веднага си я приписват и все са болни от нещо! Точно обратното - винаги съм искала и съм била здрава, допреди 3 г, когато ме оперираха от извънматочна...
Както и да е, ако се окаже ЛУФ синдром просто отиваме на вариант ИКСИ (защото освен моята една останала тръба и евентуално този ЛУФ синдром имаме и мъжки фактор). Прочетох, че във връзка с всички тези диагнози мога да кандитатствам за средства от фонда?

# 85
  • Мнения: 2 342
Можеш да кандидатстваш ако е това причината. Успех и дано при вас се случи просто така и да не ви се налага, на всички го пожелавам.

# 86
  • софия
  • Мнения: 1 201
Margaritka , пожелавам ти всичко да е наред и скоро да забременееш, независмо по какъв начин Wink

И аз се включвам в темичката.Тези дни си чакам цикъла и започвам стимулация с Фемара. После цветна снимка на тръбите и ако всичко е наред-май месец първа инсеминация
А по въпроса за доктора-аз самата се убедих колко важно е да си убеден, че това е твоя доктор. Октомври 2008 реших,че очевидно имаме някакви проблеми с бебеправенето и реших да се обърна към специалист по стерилитет. Обадих се в трите най-препоръчвани клиники в София-при Владимиров ми казаха да звънна пак след 2 месеца, при Стаменов ми дадоха час за ноември 2009, а при Щерев за след 2 седмици.Записах час при Стаменов(на изчакване Grinning) и отидох в клиниката на Щерев. По стечение на обстоятелствата в момента съм при трети лекар от клиниката- и тримата ми казват едно и също, дори стимулацията която ми предложиха е една и съща, но просто с първите двама не си допаднахме.Сега съм при д-р Ганева и съм убедена, че вече съм направила правилния за мен избор-просто тази жена ми създава такова спокойствие и увереност, а това е много, много важно

# 87
  • Мнения: 155
МОЗЗИ Искам само да ти кажа,че си на точното място,ние успях ме от 2 инсе с лека стимулация при др Юнакова,успех ти желая Peace Praynig Hug
На всички момичета и момчета Wink искам да кажа,само търпение и положителни емоции и ще стане,тук съм и ви чета,постоянно.
Искам да ви пратя много целувки и много бременни вируси
МИМИЗИНГ,МИРА,ТАТКО БАРБА,МИМЕТО 26,МАРГАРИТКА,ЕЛЕНА... Hug Hug Hug
Хаиде успех,много се бавите,чаках ви при декемврииските бебчета,а вие май ще останете за новата тема за януарските бебеци за 2010 Simple Smile Heart Eyes Peaceили чакате момента за бебе 2010 е хаиде успех,тук съм и ви следя.
 Hug

# 88
  • Мнения: 2 342
Тези дни си чакам цикъла и започвам стимулация с Фемара. После цветна снимка на тръбите и ако всичко е наред-май месец първа инсеминация
Нещо не разбирам  Thinking първо стимулация, после цветна снимка  Shocked
Памиво, нали знаеш, че не става по поръчка, ако беше така вече да съм бременна с второто. Tired

# 89
  • софия
  • Мнения: 1 201
Цитат
нещо не разбирам   първо стимулация, после цветна снимка

Ами така се оказа.Аз нямам овулация от поне 1 година-от тогава със сигурност, а може и по-рано.Имаме и сравнително лек мъжки фактор-проблеми с морфологията, след лечението е 9%.За цветна снимка никой досега не ми спомена.Миналият месец правих стимулация с Фемара и с др Ганева обсъдихме какво да правим предвид резултатите от контролната спермограма-решихме, че е добре да минем на инсе и тя каза, че няма нужда да губим месеца заради цветната снимка, да си започна Фемарата, след края на цикъла-цветна снимка и веднага след това ако всичко на снимката е наред-инсеминация

Общи условия

Активация на акаунт