*Предстои ми ИНСЕМИНАЦИЯ да поговорим*

  • 53 161
  • 836
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 191
Момичета на мен септември ми предстои инсеминация, на мен никой нищо не ми е споменал за изследвания, освен някои от хормоните, които съм изследвала преди една година почти, и спермограма разбира се нищо друго нямаме като изследвания а тук сега научавам от вас, че от значение са много други.....

# 766
  • софия
  • Мнения: 1 201
mariam_75  къде ще правиш инсето? наистина има някои изследвания, които трябва да направиш преди процедурата-най-сериозното, кото ти липсва е тест за проходимост на тръбите-не може да се прави инсе без да е сигурно, че са ти проходини тръбите.Пускат се преди процедурата и някои кръвни изследвания- на мен лично ми правиха утайка, Васерман и хепатит за двамата с мъжа ми и май това беше-всичко това го направих няколко дни преди процедурата

# 767
  • Мнения: 191
mariam_75  къде ще правиш инсето? наистина има някои изследвания, които трябва да направиш преди процедурата-най-сериозното, кото ти липсва е тест за проходимост на тръбите-не може да се прави инсе без да е сигурно, че са ти проходини тръбите.Пускат се преди процедурата и някои кръвни изследвания- на мен лично ми правиха утайка, Васерман и хепатит за двамата с мъжа ми и май това беше-всичко това го направих няколко дни преди процедурата


mozzi, ще кажа само че имам доверие на моя лекар, много е добър, за тръбите е ясно, че трябва да са проходими, след лапароскопия съм, проходими били...но имах предвид всички тези антиспермални, антифосфолипидни антитела, антиовариални, имунологични, хламиди, микоплазма и уреаплазма....задължителни ли са преди инсеминация, може би когато отида на 9 ден от цикъла (така ми каза) ще пускам тогава някои от тях ....и въобще стават ли бързо ....ще съм ви много благодарна ако ми разясните, че нещо не ми е ясно много....

# 768
  • софия
  • Мнения: 1 201
mariam_75 , антиовариални, антиспермални, антифосфолипидни антитела-не се пускат стандартно преди процедурата-имунологични изследвания се правят по приницип при определени индикации(пр спонтанни аборти и др.)
Като отидеш на 9 ден направо го попитай кога да пуснеш изследванията и той ще ти каже- аз преди първото инсе ги пусках към 7-9 ден горе-долу и всичко си беше готово за процедурата, така че мисля, че нямаш повод за притеснение щом тръбите са проходими Hug Hug

Успешна процедура- да ти е първа и последна Wink  bouquet

# 769
  • Мнения: 191
mozzi,, благодаря за разяснението, значи като отида ще трябва да пусна изследвания които доки ми каже, аз не знам какви трябват, Стаменов знае:), о.к ще се разберем с него като отида.....

Успех и на теб, дано скоро  на всички нас ни свършат мъките значи....сигърна съм, че и този ден ще дойде....

# 770
  • софия
  • Мнения: 1 201
ами според мен най-добре така-на мен ако правилно си спомням ми пуснаха пълна кръвна картина,утайка, Васерман и хепатит на двамата с мъжа ми и мисля, че това беше Hug

# 771
  • Мнения: 191
А то тези изследвания стават бързо съдейки по това, че скоро ми правиха лапароскопия и изседванията станаха бързо там в клиниката...благодаря ти за вниманието...
Успех на теб!

# 772
  • Мнения: 608
Buena esperanza, съжалявам за неуспеха ти, но наистина много малко момичета са успели от 1-ви път. Ти стимулирано инсе ли прави? Аз имам 3 неуспешни инсета / 2 на ЕЦ и 1 стимулирано/, но не съм се замисляла за тези допълнителни изследвания newsm78. А това си е процедура, в която и фактора шанс играе огромна роля.

Mаriam 75, микробиология ще правиш задължително преди процедурата / за кандида, хламидии и т.н/ Плюс спин, васерман, хепатит. На мен ми ги пуснаха ден преди да ми дойде цикъла, т.е преди самата стимулация, което е добре в случай, че има проблем, за да не се натоварва организма с излишни лекарства.
Но пък не са ми изследвали естрадиола по време на процедурата. Момичета вие имахте ли изследван естрадиол?

Снуки, дано да имате късмет при 1-то инсе  Praynig

Mozzi,hristina21 хубаво e, че ни навестяватe, малко ви остана до опитите през Септември. Ще стискам много палците Hug

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 02:29 от алех_свой

# 773
  • Мнения: 236
Ами и аз останах за септември. Оказа се че през август клиниката е в отпуск и няма смисъл да почваме и да не може да се проследи до края. Ще видим какво ще стане. Не храня големи надежди.

# 774
  • София
  • Мнения: 561
Ами и аз останах за септември. Оказа се че през август клиниката е в отпуск и няма смисъл да почваме и да не може да се проследи до края. Ще видим какво ще стане. Не храня големи надежди.
Пожелавам ти успех!!! Дано се получи при вас!!! Praynig Praynig Praynig

# 775
  • Мнения: 284
Момичета при стимулирано инсе усещате ли пукането на фоликулите и ако да колко часа след овитрел или прегнил? Предварително благодаря.

# 776
  • Мнения: 1 045
buena esperanza  и mozzi  благодаря ви за отговорите. Сигурно и аз ще пусна имунологични. Поне да видя и там как са нещата.
алех_свой относно естрадиола на мен ми правиха такова изследване преди инсето.
mozzi съжалявам за неуспеха ти - разбрах от другата тема. Дано след имунологичните изследвания нещата станат ясни. Поне ще знаем ако има нещо да го борим и тогава пак на тепиха. Доколкото разбрах резултатите от това изследване не излизат бързо.
Успех на всички чакащи момичета след инсеминация.
  Hug

Последна редакция: ср, 29 юли 2009, 10:54 от roslem

# 777
  • София
  • Мнения: 6 232
алех, аз пусках естрадиол за  всяка процедура,заедно с ПКК и утайката.
Благодаря за септемврийските стиснатите палци  Hug ,но май ще се заседя и този месец тук  Sad. Въпреки категоричния ми отказ от четвърто инсе,вчера док успя да ме убеди за него,след като отидох да види дали ще можем да изсмучем нещо от изследванията за Фонд по мъжки фактор  и не стана. Бяхме решили,че едно дълго ИКСИ можем да си поемем,но, ако се наложи второ, ще поизчакаме, а тя настояваше за Фонда. И,определено доводите й бяха по-убедителни от мойте "не искам,защото не искам и не вярвам" И така или иначе бездействаме август,ако вземе да се появи фоликул другата седмица,понеже е късно за всякаква стимулация, ще включим и биолозите да работят с нас  Simple Smile

# 778
  • Мнения: 1 045
hristina21 дано пък точно когато най-неочаквате да вземе да стане. Човек не знае от кой храст ще изскочи заека. Може пък да не чакате септември. С теб съм и ти пожелавам късмет и успех  Hug

# 779
  • София
  • Мнения: 6 232
hristina21 дано пък точно когато най-неочаквате да вземе да стане. Човек не знае от кой храст ще изскочи заека. Може пък да не чакате септември. С теб съм и ти пожелавам късмет и успех  Hug
Благодаря ти, roslem  Hug, права си за зайците   Wink, но може би първоначалните ми вяра и ентусиазъм бяха прекалено големи... поне ще сме изпълнили всичко по учебник и няма да си задавам въпроса " а дали все пак нямаше ....."

Общи условия

Активация на акаунт