За всички които се интересуват-запушени слъзни канали

  • 34 062
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Позволявам си да върна темата напред, поради много зачестилите запитвания до мен за проблема "запушени слъзни канали", офталмолози и т.н.

# 16
Liorena,все едно четеш мисли.На моя син му сълзи оченцето от раждането и понеже педито каза само да промиваме,а мене това не ме задоволява,реших да търся добър лекар.Та искам да ти благодаря за информацията.Още следващата седмица ще се обадя,за да отидем.

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: maria_maria
Liorena,все едно четеш мисли.


 Grinning  Grinning  Grinning
чета, чета  Wink  Wink  Wink

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Добро решение!  Hands Clap
Сега е момента да споделя, че на 10 януари правехме и ние сондиране на оченцето. За сега всичко изглежда нормално, дано да е все така.
Аз лично залагах много големи надежди на масажите. Те действително помагат в повечето случаи. При нас обаче не се получи. Трябваше ми доста време (а и страх, да си призная) да осъзная, че няма друг избор освен сондиране. Докато се организира всичко, за зла участ бебо започна да боледува и да е вечно хремав, та затова направихме сондирането чак на 8,5 месечна възраст (доста късно).
Лекарката каза, че мембраната е била доста дебела и е било изключено да се оправи с масажи.
Та, мили мами, водете си бебоците на очни лекари и се вслушвайте в техните съвети. Кажат ли сондиране, не отлагайте!
Ако не беше Liorena, сигурно още щях да се чудя какво да правя.
Благодаря ти Lio от все сърце! Grinning

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Радвам се за всички бебета с решен вече проблем. Grinning

Когато трябваше да сондираме окото на Ади, нямах и идея дори, че съществуват форуми като тези, .....и ми беше много трудно докато разбера къде да отида, към кого да се обърна за помощ, изобщо всичко откривах сама.

И се радвам когато мога да помогна на мами с информация по този проблем, който лично за мен се оказа за огромно, огромно съжаление често срещан.

# 20
Хм изтръпнах #Shocked
Моята Алекс преди седмица точно такъв секрет започна да и излиза от оченцето.Обадих се на личната и ми каза с преварена лайка да и промивам оченцето.Не се задоволих с това и звъннах на педиаърката която съм избрала за бебка ,но и тя същото ми каза.
Да наистина за 2-3 дни отшумя сега почти няма ,но като чета настръхвам.
Другата седмица сме на първа косултация и май вече нямам търпение да стане време.А и за Бургас не зная добър офтамолог,дали педиатърката ще даде компетентно мнение като за начало.
УФ ама как се притесних

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: eleonela
УФ ама как се притесних


е не се притеснявай предварително, но ако има секрет, най-добре консултация с офталмолог, не педиатър.
това при случай, че наистина има секрет за чистене всеки ден.

# 22
Ами аз вчера го заведох моят малък при д-р Облашкова. В петък си чакаме резултатите.Имаме срок до 4 месец,ако не се оправи ,тогава сондиране.

# 23
  • Мнения: 3 211
От известно време почнах и аз да се безпокоя, от бебе й сълзят очите, по4-5сълзички на ден и от двете очи, от около месец има сутрин секрет, но след това през деня не се появява, само след сън. Но понеже и аз винаги съм била така, сълзящи очи, бяха ми казалаи, че така е със сините очи, но пък Габи е със кафеви. Та, много се чудя дали и нашето не е запушен канал. Според вас, може ли да се появява на по-голяма възраст, след 1 год

# 24
  • Мнения: 522
Мерси, много за инфото! Наско все още не съм го водила на офталмолог, но съм го планирала да стане тези дни. Тук имаме едно съседче, което е на три годинки. То е със стеснен слъзен канал (късно са го открили) и сега при най-малка промяна в температурата и атмосферното налягане му текат сълзички.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 694
Точно вчера си задавах този въпрос Кога трябва да се заведе едно бебе на очен лекар и днес мислех да в питам.
Но вече имам отговор Благодаря ти Лио.

# 26
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
няма за какво.
мисля, че статията е интересна е полезна.

# 27
  • Мнения: 3 926
Цитат на: eleonela
Хм изтръпнах #Shocked
Моята Алекс преди седмица точно такъв секрет започна да и излиза от оченцето.Обадих се на личната и ми каза с преварена лайка да и промивам оченцето.Не се задоволих с това и звъннах на педиаърката която съм избрала за бебка ,но и тя същото ми каза.
Да наистина за 2-3 дни отшумя сега почти няма ,но като чета настръхвам.
Другата седмица сме на първа косултация и май вече нямам търпение да стане време.А и за Бургас не зная добър офтамолог,дали педиатърката ще даде компетентно мнение като за начало.
УФ ама как се притесних

За Бургас една от най-добрите е доктор Бойчева. Утре свекърва ми ще ми каже неин мобилен телефон и ще ти пиша Simple Smile Преди 5 години тя беше единствената, която успя да "познае", че мъжът ми (тогава още гадже) има отлепване на ретината и веднага ни прати в Александровска болница в София с направление.

# 28
  • Мнения: 92
Да допълня и аз -  приемният час  на  Д-р  Кемилев  в  детска очна  клиника  е в четвъртък - от 16 часа ( този е частният) ,а с направление -сутрин от около  8 до 12 ,но през повечето време  е  на  последния етаж на Втора  Хирургия (където е клиниката ) ,а не в приемния  кабинет( който е  в  същата сграда  ,но през  входа  на гърба ) .

# 29
  • Мнения: 1 041
И мен ме вълнува този въпрос! Ици след раждането имаше малко секрет на едното око. После на два пъти имаше залепнало оченце/не си спомням едно и също ли беше/.Но в същото време и в другото око съм виждала да плува малко бяло секретче. Личната лекарка ни изписваше "Офталмосептонекс", втория път "Тобрадекс". Притеснявам се да няма запушено каналче или стафилококи, но още не съм го водила на очен лекар. Последния път от посещение на лечебното заведение/бяхме на консултация/ такъв гаден вирус карахме 3 седмици, че не ми се стъпва пак там. Дано бавенето да не ни донесе пък други проблеми!
Кажете как и къде вземат секрет от окото за изследване?

Общи условия

Активация на акаунт