Ще имам близнаци! Тема с продължение....11

  • 21 494
  • 382
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 846
Жабче, много са ти красиви куклите! Да са живи и здрави!
Не се отказвай да ги слагаш на гърда на всяко хранене, моите засукаха чак като навършиха 2 месеца
Наистина в ТК нищо не се е променило; електрическата помпа не можах да я ползвам, уж беше развалена, но съм сигурна, че просто не им се занимаваше; никой не го интересуваше как се хранят, нито им правеше впечатление, че връщам АМ; Яси също повръщаше и ми го дадоха на 4-5 ден, но настояваха да му нося кърма, което много ме радваше.
Креми е много права за съжаление, и аз се бях настроила да получа малко повече внимание като са близнаци, ама грънци; дори на 7-я ден се разписах и си тръгнах с бебетата  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 4 473
Жабче, да са ти живи и здрави принцесите! Hug

Момичета, някоя от вас виждала/ползвала ли е подобно нещо?
http://www.amazon.com/Twin-Nursing-Pillow-color-Soft-Denim/dp/B0 … W/ref=pd_sim_ba_3
Много удобно изглежда. Grinning

# 17
  • Мнения: 118
Жабче да са ти живи и здрави бебките,с огромна усмивка разгледах снимките! Hug Прочетох,препрочетох,а и на мъжът ми показах описанието на раждането,детското и т.н. Страшно благодаря за тези реални факти! Heart EyesИ както много от вас са писали нещата не са се подобрили много в бивша Тина Киркова!Аз родих сина си там 2007г. нормално раждане-началниците отделения бяха други,поне на патологията!Този цербер д-р Благова още ли е началник отделение на неонатологията? Аз съм си избрала да раждам при д-р Рени Ковачева от същата болница,ако някой може да ми даде мнение за нея ще съм му страшно благодарна.
А,имам и още един въпрос-някоя от вас да е ходила на ФМ в 14 ДКЦ?Ако има такива,моля да ме осветлите за цената,кои доктори там правят това изследване,дали дават диск итрябва ли да си го платиш и естествено да си го поискаш преди това?
Ох много въпроси станаха  Hug

# 18
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Мимче, сега завеждащ неонатологията е д-р Стоичкова. Иначе я видях тази Благова, направо трябва да я прекръстят на Злобеева.  Crossing Arms
В 14 ДКЦ съм ходила при д-р Янкова на ФМ в 12 г.с. Цената мисля че беше 80 лв. Диск не съм искала.

# 19
  • Мнения: 118
Благодаря за отговора Жабче! newsm51

# 20
  • Мнения: 3 638
Момичета, някоя от вас виждала/ползвала ли е подобно нещо?
http://www.amazon.com/Twin-Nursing-Pillow-color-Soft-Denim/dp/B0 … W/ref=pd_sim_ba_3
Много удобно изглежда. Grinning

Аз едно време преди да родя също се бях запалила много по тези възглавници, даже темичка бях пускала, но търсенето в архивите е много бавно и не успях да я намеря, казваше се "Възглавница за кърмене на близнаци". Още тогава съветите, които получих бяха, че не е особено нужна и сега също и аз самата подкрепям това мнение. Не се знае в коя поза ще ти е най-удобно да кърмиш, а горе-долу същата работа ти вършат и две обикновени възглавници. Аз кърмя точно в същата поза от снимката с две възглавници в скута и ръцете ми остават свободни по същия начин.
Като се вземе в предвид, че не е и много евтина, бих инвестирала в нещо друго за кърменето - помпа, например  Peace

Жабче
, много са ти хубави бебочките  Heart Eyes Толкова са сладички като са малик, чак пак ми се прииска  Crazy
Разказът ти за раждането малко ме натъжи. Не мога да разбера защо в БГ отделят по този начин бебетата от майката и въобще отношението в болниците. Ами то наистина след такова отношение на човек не му остава нищо друго освен да се примири и да си каже, абе добре, че сме живи и здрави  Sad
Извинете ме, момичета, но не можах да си замълча!

# 21
  • Мнения: 849
mim4eto007, аз също съм ходила в 14 ДКЦ. При д-р Янкова на ФМ морфология бях в 12 и 16 г.с., а в 17 г.с. там ме гледа д-р Велковски. Лично аз от тях съм много по-доволна, отколкото от други известни лекари (2 пъти съм била при д-р Марков, наложи се впоследствие и с други светила да правя разни консултации) - просто отделят много повече време, доста обясняват, ако щеш дори и формулярите, които попълват са доста по-подробни и включват много повече показатели. И на мен прегледите ми струваха по 80 лв всеки, но мисля, че ми направиха отстъпка (цели 3 прегледа имах там). По принцип за близнаци взимат 100 лв.

strelche®, не знам дали би ми вършила работа тази възглавница за кърменето, но аз моята си я обожавам и не се разделям с нея само защото иначе сън няма. Откакто си я взех - след седмица-две адаптация, започнах да спя пълноценно (колкото и невероятно да изглежда). Моята е ето такава - http://www.babyreflux.co.uk/product_images/y/doomoo_softy_1__76328.jpg

# 22
  • Мнения: 118
Благодаря за отговора Зайобайо!  bouquet На мен също ми казаха 100лв,пада ми се 19г.с.,но самата Янкова и Ковачева от Т.Киркова ме записаха за тогава.

# 23
  • Мнения: 118
честит празник на всички именници newsm51Днес, на твоя имен ден,
те приветствам умилен,
и ти желая гръмогласно,
в живота всичко най-прекрасно.


Името ти свято днес да бъде то полято с руйно вино,песни,танци,веселба и така до сутринта!

Очите ти от щастие да греят,
в сърцето ти любов да затрепти
и всички птички на света да пеят,
защото днес празнуваш ти.

# 24
  • Мнения: 741
Жабче, многа са сладки малките принцеси! Много да ви слушат и радват!

Аз два пъти съм раждала нормално и като прочетох разказа за секциото ти, определено още повече ми се прииска и този път да успея да родя нормално. Аз ли съм много страхлива, направо си мисля, че не бих издържала на такова нещо!
Може би като му дойде на човек до главата, се стегне...
Хубавото е, че се забравят такива моменти, особено когато резултатът е малки и сладки бебенца!!!

# 25
  • Мнения: 33
Жабче , страхотни беборанки Hug  Hug Hug на мен ми се виждат големички на снимките ? Колко  са на килограми ?Голям страх ме хваща като чета за раждането newsm78!Зайо ти с каква упойка ще раждаш?Аз сякаш с пълна  newsm78 !Аз съм с анемия - таласамия и ми е нисък хиноглобина там ще ми е проблема най- вероятно,преди секциото ще ми преливат кръв...

# 26
  • Мнения: 849
mim4eto007, нормално е да те гледат точно около 20 г.с. Мен ме гледаха в 16та, защото съм с една плацента, а бебетата са в общ хорион и беше много важно по-отрано да започне проследяване за евентуални усложнения, които в другите типове близнашка бременност ги няма. Иначе и аз щях около 20 г.с. да отида, даже едва ли щяха да ме пратят по спешност и на ранна ФМ.

ivilina73, при анестезиологичната консултация и тестуването ми написаха препоръка за спинална упойка. Предполагам, че ако няма някакви промени дотогава, с такава ще ме "обработят".

Мен пък изобщо не ме стресна описанието на секциото. даже си помислих, че нормалното ще да е много по-страшно  Embarassed.  Между другото, да се похваля - нашият татко, след като изчете постовете на Жабчето, отсече съвсем спонтанно - "за какво работя в крайна сметка... няма да го правим повече на въпрос - помпата ще е електрическа!!!". И на другия ден, като отидохме до Хиполенд за матрачетата, направо си намери единичната електрическа на Авент и я метна в количката... паднах направо. Първо сърцето ме заболя, после си казах, че още много бебета (дай Боже) има да се раждат около нас - определено ще влиза доста в употреба. А нашият татко впоследствие ми обясни, че най-много го е страх от ситуации, в които контролът е извън собствените му ръце, а аз определено ще съм в такава по време на раждането. И най-малкото, което може да направи за мен, е да ми осигури комфорт за след това. Размазах се направо. Ако трябваше аз да избирам, щях да подходя по-икономично и да си взема в крайна сметка механичната...

Хубав ден, момичета!

# 27
  • Мнения: 118
ЗайоБайо,евала на мъжът ти! newsm10
Дай Боже повече такива мъже да има! newsm17

# 28
  • Мнения: 395
Честито на Жабче и на всички мами с нови бебенца!   bouquet Да са ви живи и здрави и много да ви радват!
Аз самата вече съм в очакване нещо да се случи, макар че освен леки контракции от време на време друг признак няма.
Бебовци до края на 7-мия месец си стояха в положение, което ме навеждаше на мисълта за нормално раждане. После изведнъж се завъртяха и двамата и застанаха хоризонтално. Сега пак се обърнаха, но не мога да съм сигурна. За първи път ми е и ще съм благодарна на съвет АКО ИМАМ ИЗБОР как да родя - нормално или със секцио. Може въпроса ми да е глупав, но започвам да се притеснявам. Моля ви, споделете опит и мнения.
И, Жабче, благодаря за подробностите от ТК - аз на там съм се насочила, но наистина сякаш очаквах, че след като за мен този момент ще е важен и специален и отношението да е такова. За съжаление, тук почти всеки приема работата си за бреме и не се старае особено дори в такъв момент Sad

# 29
  • София
  • Мнения: 6 182
strelche,използвала съм подобна възглавница и за спане,и за кърмене и ми е изключително удобна.На този етап от бременността вече не мога да спя без нея.Моята е купена от ТСМ,но ми е подарък и не знам колко струва,но има подобна в Штъркел и мисля,че е по-малко от 20лв.

Общи условия

Активация на акаунт